1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (2 ocen, średnia: 10,00)

Fretka w spodniach

Fretka w spodniach (Legging Ferret) jest to swoisty test wytrzymałościowy polegający na uwięzieniu w spodniach, noszonych przez uczestników – fretki.

Konkurencja wyłącznie dla mężczyzn. Co prawda próbowano wprowadzić konkurencje dla kobiet, ale okazało się to całkowitą klapą.

Początki

Ciężko jednoznacznie ustalić kiedy i gdzie narodził się pomysł do uprawiania sportu : fretki w spodniach.

Możliwe ze za czasów kiedy w Anglii fretki były pod ochroną, wielu kłusowników w obawie przed wykryciem, chowało je właśnie w spodniach.

Sport ten nabrał większej popularny w latach 70-dziesiątych, w hrabstwie Yorkshire, w Anglii. Uprawiali go miejscowi górnicy.

Zasady

Zawodnicy zawiązują nogawki, wpuszczają do spodni dwie żywe fretki oraz zaciskają mocno pas, aby uniemożliwić ucieczkę zwierzętom. Następnie stoją przed sędziami tak długo jak tylko wytrzymają.

Wygrywa ten który ostatni będzie stał na nogach. Zawodnicy nie mogą być pod wpływem alkoholu, ani narkotyków.

Fretki musza mieć komplet zdrowych, naturalnie ostrych, prostych zębów.

Zakazane jest używanie bielizny. Obecny mistrz świata Reg Mellor wprowadził zasadę nakładania białych spodni, aby widać było w których miejscach doszło do zranienia. Następowało to niezwykle rzadko, przeważnie kończyło się na lekkich zadrapaniach.

Rekordy

Pierwszy rekord nie był zbyt imponujący, w 1972 roku pierwszy śmiałek wytrzymał jedynie 40 sekund.

W 1977 wyśrubowany został przez Edward’a Simpkins’a na 5 godzin i 10 minut, tyle że przez pierwsze 4 godziny miał tylko jedna fretkę w spodniach, drugą dorzucili na ostanie 70 minut. Wynik ten został poprawiony o 16 minut, 5 lipca 1981 roku, przez emerytowanego górnika Reg’a Mellor’a .

W 1986 w obecności 2 500 widzów Mellor próbował pobić swój własny rekord przekraczając przy tym granice 6 godzin. Jednak po 5 godzinach znudzony tłum zaczął opuszczać plac wydarzenia, a robotnicy zajęli się demontażem sceny co zmusiło go do przerwania swojej próby.

Mellor po tym skandalu wycofał się całkowicie z prób poprawy rekordu i zajął się organizacja zawodów w rodzinnym mieście Barnsley, oferując każdemu kto go pokona 100 funtów.

Rekord poprawiony został dopiero w 2010 roku przez Frank’a Bartlett’a, oraz Christine Farnsworth i wynosi 5 godzin i 30 minut.

Sport stopniowo zamiera, z powodu coraz mniejszej liczby odważnych uczestników, jednak mimo wszystko organizowane są coroczne zawody na Richmont.Dodaj ciekawostkę
Dodaj brakujące informacje:

Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane w celach związanych z obsługą zgłoszenia zgodnie z naszą polityką prywatności.

Komentarze

0 komentarzy

fretka w spodniach grafika

Pytania

Czekamy na pytania… :)

Dodaj pytanie / odpowiedź
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Piłka nożna (+65)

Formuła 1 (+36)

Lacrosse (+25)

Siatkówka (+21)

Boks (+14)

Badminton (+12)

Biegi (+11)

Hokej (+11)

Piłka ręczna (+11)

Pingpong (+11)


wszystkie sporty
mapa świata Placeholder
mapa świata
Wszystkie kraje świata
ktobył Zobacz również - paczki wiedzy:

Anatomia

paczka wiedzy
Aktualnie posiadamy

+1000 ciekawostek o zwierzętach

  • +73 ciekawostki o psach,
  • +32 ciekawostki o koniach,
  • +31 ciekawostek o pingwinach,
  • +22 ciekawostki o tygrysach
  • i wiele innych zwierzaków...
Paczki wiedzy o zwierzętach strzałka