[ratings]

grafika1

Wulingyuan

Informacje

Lokalicacja:
Chiny, Wulingyuan.Wulingyuan – jest to rezerwat przyrody w górach Wuling Shan w północno-zachodniej części chińskiej prowincji Huan.

W parku Wulingyuan znajduję się 3 103 niesamowitych kwarcowych kolumn piaskowych. Większość z nich mierzy ponad 200 m, a niektóre nawet ponad 800 m.

W 1992 roku Wulingyuan wpisany został na Listę światowego Dziedzictwa UNESCO.

Park o powierzchni 369 km2 w 88 % pokryty jest lasami, przecinają go liczne strumienie, w rozlewiskach natrafić można na groźnie wyglądające bagna, pełno jest jaskiń, największa ma długość 11 km.

Piękno terenu podziwiać można z 560 punktów widokowych, a często obniżające się chmury tworzą niesamowity efekt otulając ogromne kolumny. Są w sumie dwa szlaki główne : jeden liczący 14, a drugi 70 km.

grafika2

Wejście do parku znajduję się w pobliżu miasteczka Zhangjiajie. Koszt trzydniowego pobytu kosztuje około 120 zł, w cenie wliczone jest podstawowe ubezpieczenie.

Do dyspozycji zwiedzających są darmowe przejazdy autobusami kursującymi miedzy najważniejszymi miejscami, oraz dwie kolejki linowe.

Przed wyruszeniem w podróż najlepiej dokładnie zaplanować miejsca, które chcemy zobaczyć.

Park jest ogromny i z pewnością 3 dni na zwiedzenie wszystkich atrakcji okaże się nie wystarczającym. Mapę kupujemy przed wejściem. Dostępne są w języku chińskim oraz angielskim.

wulingyuan

Największe atrakcje

Huang Shi Zhai – najwyższy obszar parku mający około 120 m wysokości. Można się dostać kolejka linową lub pokonać drogę pieszo po 3 878 schodkach.

Kongzhong Tianyuan – jest to ogród z którego jest piękny widok na smukłe szczyty otaczających piaskowców.

Xianren Qiao – jest to stary wąski skalisty most bez balustrady zawieszony nad głęboką przepaścią. Brak możliwości przejścia po nim, chociaż nie brakuje odważnych którzy pokonują płot z drutem kolczastym i łamią ten zakaz.

W pobliżu znajdują tarasy widokowe miedzy innymi “Tron Cesarza”.

Złoty potok – ciągnie się kilka kilometrów przez park, swój początek ma przy wejściu. Idąc wzdłuż niego około 4,5 km dochodzimy do stromych schodów które warto pokonać gdyż prowadza one do najpiękniejszych miejsc w parku.

Na szczycie schodów są dwie drogi, często jeżdżą tamtędy autobusy. Kierując się w prawo dotrzemy do pierwszego mostu na świecie. W lewo dojedziemy do Xianren Qiao ( opisany powyżej).

grafika3

Pierwszy most świata – Tian Xia Di Yi Qiao– jest to naturalny most skalny podobny do Xianren Qiao ale z balustradami dzięki czemu można przez niego przejść.

Wszystkie ciekawe miejsca nie sposób wymienić w tym krótkim artykule.

Wulingyuan jest to niesamowite miejsce , które trzeba zobaczyć na własne oczy

Ciekawostki o Wulingyuan

1. Jest to pierwszy Narodowy Park w Chinach


2. Park ten obejrzeć można z 560 niesamowicie malowniczych miejsc widokowych.


3. Jest tam ponad 500 gatunków drzew.

Autor: MR

Predjamski Grad

Prediamski Grad jest to niesamowity zamek zbudowany w naturalnej jaskini. Rozciąga się z niego przepiękny widok na pobliskie rozległe doliny i malutkie wioski. Sama lokalizacja zamku aż zapiera dech w piersiach. Położony jest na zboczu zalesionej góry na której dostrzec można niewielkie wodospady

czytaj dalej

Salto Angel

Jest to najwyższy wodospad na świecie. Całkowita jego wysokość to 979 metrów (807 m bezpośredniego spadu wody). Znajduję się w Narodowym Parku Canaima, w regionie Gran Sabana w Wenezueli

czytaj dalej
mapa świata Placeholder
mapa świata
Wszystkie kraje świata
ktobył Zobacz również - paczki wiedzy:

Anatomia

paczka wiedzy
Aktualnie posiadamy

+1000 ciekawostek o zwierzętach

  • +73 ciekawostki o psach,
  • +32 ciekawostki o koniach,
  • +31 ciekawostek o pingwinach,
  • +22 ciekawostki o tygrysach
  • i wiele innych zwierzaków...
Paczki wiedzy o zwierzętach strzałka

Google

  • Co oznacza nazwa "Google"?
  • Ile warte jest Google?
Zobacz odpowiedzistrzałka

+22 ciekawostki o tygrysach

  • Gdzie żyją tygrysy?
  • Czym żywią się tygrysy?
  • Ile waży tygrys?
Zobacz odpowiedzistrzałka