Jak odzyskać smukłą sylwetkę po miesiącach pracy zdalnej?

porady, Rekreacja, zdrowie

aktywny wypoczynek

Praca zdalna odcisnęła niemałe piętno nie tylko na naszej psychice, ale również na naszym wyglądzie. Okres pandemii sam w sobie nie sprzyjał utrzymaniu smukłej sylwetki, a miało na to wpływ przede wszystkim zamknięcie siłowni, klubów fitness, czy też basenów. Praca w domu nie wymagała od nas zbyt wiele ruchu, przez co wiele osób, niestety, przybrało na wadze. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym możemy odzyskać piękną, szczupłą sylwetkę.

Dieta i ruch

Najważniejszymi czynnikami, które wpływają na nasz wygląd zewnętrzny, są odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna. Powinniśmy zadbać o to, aby w naszym menu nie zabrakło świeżych warzyw i owoców, chudego mięsa czy nabiału. Pamiętajmy również o produktach pełnoziarnistych, takich jak chleb, makarony czy kasze. Codziennie powinniśmy wypijać minimum 2 litry niesłodzonych napojów. Posiłki musimy spożywać regularnie, najlepiej co 3-4 godziny. Powrót do pracy stacjonarnej może nieco zachwiać regularnością naszych posiłków, z drugiej jednak strony w biurze zazwyczaj nie podjadamy tyle, co pracując w domu. Ważna jest również regularna aktywność fizyczna. Po miesiącach, które spędziliśmy w domu, z pewnością trudno nam będzie myśleć o regularnym bieganiu czy wyciskaniu z siebie siódmych potów na siłowni. Niemniej jednak musimy zadbać o to, aby ruszać się przynajmniej pół godziny dziennie. Naszą aktywnością może być nawet krótki spacer lub przejażdżka rowerowa. Ważne, aby nie przeciążać zbytnio organizmu, który przyzwyczaił się do siedzącego trybu życia w pełnym tego słowa znaczeniu. 

siłownia

Aktywny wypoczynek

Zostało naukowo dowiedzione, że praca zdalna nie wpływa dobrze ani na naszą psychikę, ani na nasze ciało. Specjaliści są zdania, że po miesiącach pracy zdalnej powinniśmy przede wszystkim…wypocząć. A gdyby tak odpoczynek połączyć z powrotem do smukłej sylwetki? Czemu nie! Lato to pora wyjazdów, podczas których często zamiast schudnąć, tyjemy. Możemy jednak temu zaradzić, wybierając się na urlop w piękne miejsce, w którym jednocześnie będziemy mieli najlepsze warunki do tego, aby nieco schudnąć, a także wymodelować sylwetkę. Podczas rezerwacji miejsca wypoczynkowego warto wziąć pod uwagę przede wszystkim to, czy dany hotel oferuje nam różnorodne zabiegi oraz zajęcia sportowe. Poszukując idealnego miejsca na krótki urlop, warto zapoznać się z ofertą hotelu, która dostępna jest na stronie internetowej https://bristolbusko.pl/. Wybierając pakiet „Piękna sylwetka” możemy wspomóc swój powrót do dawnego wyglądu, jeszcze sprzed czasów pracy zdalnej i pandemii. Dodatkowo piękne widoki i spokojna okolica sprawią, że będziemy mogli się nieco odstresować i przede wszystkim odpocząć od zgiełku. Czyste powietrze również pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie i pozwoli odzyskać nam energię.

Zmiana przyzwyczajeń

Pamiętajmy, że powrót do szczupłej sylwetki to jedno, ale bardzo ważne jest także utrzymanie efektów. W tym celu musimy przede wszystkim zmienić przyzwyczajenia, które stały się naszą codziennością w czasie pracy zdalnej. Mowa tutaj przede wszystkim o spędzaniu całego dnia w domu, braku ruchu i notorycznym podjadaniu. Jeśli mamy możliwość, to zamiast jechać do biura samochodem, postawmy na rower bądź spacer. Nie zabierajmy ze sobą zbyt wielu przekąsek do pracy – przyzwyczailiśmy się już, że w domu wszystko dostępne jest niemalże od ręki. Weźmy do pracy drugie śniadanie, czy też sałatkę na lunch – to nam w zupełności wystarczy. Powrót do aktywnego życia towarzyskiego również sprzyja odzyskani dawnej sylwetki. Pamiętajmy jednak, aby podczas wypadu z przyjaciółmi na kawę postawić na dietetyczny napój na chudym mleku. 

Czy za błąd lekarza w UK mogę dostać odszkodowanie?

Czy za błąd lekarza w UK mogę dostać odszkodowanie?

Chyba każdemu zdarzyło się czasem doświadczyć lub chociaż słyszeć o sytuacji, gdy lekarz zdiagnozował pacjenta jako zdrowego, podczas gdy było odwrotnie lub, gdy orzekł chorobę, której w gruncie rzeczy nie było. Można też usłyszeć o leczeniu zdrowego zęba tylko dlatego, że został pomylony z tym obok z próchnicą. Bywa i gorzej, jeśli operuje się zdrowe organy.

Zagraniczne wakacje jesienią – jak przygotować się do podróży?

Zagraniczne wakacje jesienią – jak przygotować się do podróży?

Gdy lato dobiega końca, wiele popularnych europejskich miast robi się o wiele mniej zatłoczonych. Można swobodnie zwiedzać najciekawsze zabytki, w spokoju odpoczywać nad wciąż ciepłym jeszcze morzem lub spacerować po górskich szczytach, podziwiając zmieniające kolory lasy. Zagraniczne wakacje jesienią będą równie ekscytujące, co letni wypoczynek, a przy tym mniej kosztowne. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, dotyczących przygotowań do takiego wyjazdu. Obejmują one kompletowanie bagażu, planowanie zwiedzania i wybór ubezpieczenia turystycznego.

Czarter jachtów – jak to działa?

Czarter jachtów – jak to działa?

Mało kto posiada własny jacht. Nie oznacza to jednak, że nie możemy z nich korzystać – czarter jachtów to rozwiązanie, które umożliwi nam wypożyczenie jachtu i odbycie wspaniałego rejsu. Jak działa taki wynajem jachtów i o czym warto wiedzieć, zanim się na to zdecydujemy?

Nauka języków obcych? Tylko u najlepszych

Nauka języków obcych? Tylko u najlepszych

Wybór dodatkowej nauki języka obcego to dziś trudna sprawa – na rynku jest wiele szkół i szeroka oferta organizatorów wyjazdów językowych. Jak zatem zdecydować, który będzie najbardziej odpowiedni? Przede wszystkim warto przeanalizować opinie kursantów oraz doświadczenie danej placówki. Wybierając kursy Atas, można być pewnym, że poznamy naukę języków w zupełnie nowym wydaniu.