Jak odzyskać smukłą sylwetkę po miesiącach pracy zdalnej?

porady, Rekreacja, zdrowie

aktywny wypoczynek

Praca zdalna odcisnęła niemałe piętno nie tylko na naszej psychice, ale również na naszym wyglądzie. Okres pandemii sam w sobie nie sprzyjał utrzymaniu smukłej sylwetki, a miało na to wpływ przede wszystkim zamknięcie siłowni, klubów fitness, czy też basenów. Praca w domu nie wymagała od nas zbyt wiele ruchu, przez co wiele osób, niestety, przybrało na wadze. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym możemy odzyskać piękną, szczupłą sylwetkę.

Dieta i ruch

Najważniejszymi czynnikami, które wpływają na nasz wygląd zewnętrzny, są odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna. Powinniśmy zadbać o to, aby w naszym menu nie zabrakło świeżych warzyw i owoców, chudego mięsa czy nabiału. Pamiętajmy również o produktach pełnoziarnistych, takich jak chleb, makarony czy kasze. Codziennie powinniśmy wypijać minimum 2 litry niesłodzonych napojów. Posiłki musimy spożywać regularnie, najlepiej co 3-4 godziny. Powrót do pracy stacjonarnej może nieco zachwiać regularnością naszych posiłków, z drugiej jednak strony w biurze zazwyczaj nie podjadamy tyle, co pracując w domu. Ważna jest również regularna aktywność fizyczna. Po miesiącach, które spędziliśmy w domu, z pewnością trudno nam będzie myśleć o regularnym bieganiu czy wyciskaniu z siebie siódmych potów na siłowni. Niemniej jednak musimy zadbać o to, aby ruszać się przynajmniej pół godziny dziennie. Naszą aktywnością może być nawet krótki spacer lub przejażdżka rowerowa. Ważne, aby nie przeciążać zbytnio organizmu, który przyzwyczaił się do siedzącego trybu życia w pełnym tego słowa znaczeniu. 

siłownia

Aktywny wypoczynek

Zostało naukowo dowiedzione, że praca zdalna nie wpływa dobrze ani na naszą psychikę, ani na nasze ciało. Specjaliści są zdania, że po miesiącach pracy zdalnej powinniśmy przede wszystkim…wypocząć. A gdyby tak odpoczynek połączyć z powrotem do smukłej sylwetki? Czemu nie! Lato to pora wyjazdów, podczas których często zamiast schudnąć, tyjemy. Możemy jednak temu zaradzić, wybierając się na urlop w piękne miejsce, w którym jednocześnie będziemy mieli najlepsze warunki do tego, aby nieco schudnąć, a także wymodelować sylwetkę. Podczas rezerwacji miejsca wypoczynkowego warto wziąć pod uwagę przede wszystkim to, czy dany hotel oferuje nam różnorodne zabiegi oraz zajęcia sportowe. Poszukując idealnego miejsca na krótki urlop, warto zapoznać się z ofertą hotelu, która dostępna jest na stronie internetowej https://bristolbusko.pl/. Wybierając pakiet “Piękna sylwetka” możemy wspomóc swój powrót do dawnego wyglądu, jeszcze sprzed czasów pracy zdalnej i pandemii. Dodatkowo piękne widoki i spokojna okolica sprawią, że będziemy mogli się nieco odstresować i przede wszystkim odpocząć od zgiełku. Czyste powietrze również pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie i pozwoli odzyskać nam energię.

Zmiana przyzwyczajeń

Pamiętajmy, że powrót do szczupłej sylwetki to jedno, ale bardzo ważne jest także utrzymanie efektów. W tym celu musimy przede wszystkim zmienić przyzwyczajenia, które stały się naszą codziennością w czasie pracy zdalnej. Mowa tutaj przede wszystkim o spędzaniu całego dnia w domu, braku ruchu i notorycznym podjadaniu. Jeśli mamy możliwość, to zamiast jechać do biura samochodem, postawmy na rower bądź spacer. Nie zabierajmy ze sobą zbyt wielu przekąsek do pracy – przyzwyczailiśmy się już, że w domu wszystko dostępne jest niemalże od ręki. Weźmy do pracy drugie śniadanie, czy też sałatkę na lunch – to nam w zupełności wystarczy. Powrót do aktywnego życia towarzyskiego również sprzyja odzyskani dawnej sylwetki. Pamiętajmy jednak, aby podczas wypadu z przyjaciółmi na kawę postawić na dietetyczny napój na chudym mleku. 

Czym jest kredyt konsolidacyjny? Odpowiadamy!

Czym jest kredyt konsolidacyjny? Odpowiadamy!

Bardzo wiele osób jest zmuszonych do zaciągnięcia pożyczki. Nie ma się temu, co dziwić, bo praca na etacie nie każdemu daje wystarczający zarobek. Nie zawsze więc mamy z czego odłożyć na nasze potrzeby. Wówczas z pomocą przyjść nam mogą wspomniane już pożyczki. Czasami tracimy nad nimi kontrolę, ale nawet wtedy istnieje rozwiązanie. Jest nim kredyt konsolidacyjny.

Czym różni się outsourcing od pracy tymczasowej?

Czym różni się outsourcing od pracy tymczasowej?

Pojęcie pracy tymczasowej znane jest zdecydowanej większości z nas, ale pojęcie outsourcingu brzmi dla większości osób dość enigmatycznie. Okazuje się, że pracę tymczasową oraz outsourcing łączą pewne podobieństwa, ale na pewno nie są to pojęcia tożsame. Warto byłoby mieć także świadomość różnic istniejących pomiędzy pracą tymczasową a outsourcingiem.

Mikrowyprawy – o nowej formie podróżowania

Mikrowyprawy – o nowej formie podróżowania

Wyprawa w pobliżu domu ma jedną wielką wadę. Praktycznie pozbawia nas wszystkich wymówek, za którymi można się zasłonić, by tylko nigdzie się nie wybierać. Mikrowyprawa to szansa na spojrzenie na nowo na swoje okolice, a także na siebie samych.

Opaski SeaBand – skuteczne rozwiązanie na chorobę lokomocyjną u dzieci

Opaski SeaBand – skuteczne rozwiązanie na chorobę lokomocyjną u dzieci

Zbliża się lato, idealna pora, aby wspólnie z rodziną wyruszyć w długo wyczekiwaną, wakacyjną podróż. Zaplanowany w każdym najmniejszym detalu wyjazd może popsuć złe samopoczucie dziecka, spowodowane chorobą lokomocyjną. Sprawdź, jak zmniejszyć do minimum ryzyko wystąpienia niepożądanych objawów. Poznaj skuteczną metodę walki z nudnościami, które mogą przytrafić się dziecku podczas podróży.