Jak spędzić weekend w Brazylii?

Brazylia, rozrywka

Brazylia

Brazylia to słoneczny kraj o bogatej i charakterystycznej kulturze, która przypadnie do gustu każdemu turyście. Przede wszystkim wspaniały park Ibirapuera w Sao Paulo, posąg Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro, najlepsze kasyna i oczywiście wodospad Iguaçu – największy wodospad na świecie.
Wiele osób wydaje sporo pieniędzy, aby dostać się do Brazylii i cieszyć się jej pięknem, ale mieszkańcy kontynentu południowoamerykańskiego są pod tym względem w znacznie lepszej sytuacji. Argentyna dzieli 15 000 km granicy z Brazylią, a mieszkańcy kraju gaucho mają bezwizowy wjazd do sąsiedniego kraju.
Oczywiście, można wymieniać ogólniki i opisywać piękno tego sąsiedniego kraju, ale kiedy podróżni zaczynają planować podróż, często okazuje się, że nie da się zaplanować przybliżonej trasy. Kraj może być piękny, z wieloma atrakcjami, ale nie ma zbyt wielu miejsc, które są dobrze znane, nawet dla mieszkańców sąsiedniego kraju. Ten przewodnik ułatwi Ci zaplanowanie trasy podróży.
Oto lista miejsc, które warto odwiedzić.

Wodospady Iguazu

Nie ma w Brazylii widoku bliższego Argentyńczykom niż słynna kaskada wodospadów. Jest to najczęściej odwiedzane miejsce w całej Ameryce Południowej. Ponad dwa miliony turystów odwiedza każdego roku, więc możesz łatwo spotkać Johna z USA, Paula z Francji i Iwana z Rosji podczas pobytu. Ale można powiedzieć, że jest na granicy Argentyny i Brazylii i nie ma potrzeby podróżować do innego kraju, aby go zobaczyć. Jednak oglądanie wodospadów z innej perspektywy ma sens – dzięki temu można dowiedzieć się czegoś nowego o kaskadzie.

São Paulo

Najbliższe dla Argentyńczyków duże miasto brazylijskie, a zarazem największe pod względem liczby ludności w tym kraju, jest drugim punktem na zalecanej trasie. Metropolia z łatwością zadziwia różnorodnością i wielością miejsc do odwiedzenia.
Park Ibirapuera. Miejsce to przyciąga turystów jak magnes, ponieważ obok posągu Chrystusa w Rio i kaskady Iguazu należy do najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych atrakcji Brazylii. Park został otwarty w 1954 roku i upamiętnił czterystulecie miasta. Miejsce to wypełnione jest muzeami i budynkami o znaczeniu historycznym, z których jeden był kiedyś ratuszem. Architektura budynków i ogromne arboretum to główne motywatory do odwiedzenia tego parku, gdyż odzwierciedla on całą wielkość tego miasta.
Muzeum Sztuki. Budynek ten jest kolejną wizytówką miasta. Jest zbudowany w postmodernistycznym stylu z silnymi brazylijskimi cechami, odzwierciedlając architekturę tego kraju. Wnętrze jest równie fascynujące jak wygląd zewnętrzny, a oba te elementy sprawiły, że jest to najczęściej odwiedzane muzeum w kraju.
Katedra w São Paulo. Niezależnie od tego, czy jesteś katolikiem lub miłośnikiem wielkiej architektury neogotyckiej, czy też zwykłym turystą, ten kościół z pewnością Cię urzeknie. Majestatyczna budowla, która jest jedną z największych katolickich katedr w tym stylu, jest trzecim magnesem dla turystów. Jeśli nigdy nie widziałeś go jako mieszkaniec Argentyny, musisz go zobaczyć, a jeśli byłeś tam wcześniej, ciesz się pięknem budynku ponownie.

Rio de Janeiro

Cóż, jeśli spodobała Ci się surowa wspaniałość São Paulo, czas przejść do kolejnego miasta. Rio to największe centrum rozrywki, w porównaniu z którym blednie nawet słynne Las Vegas. W końcu gdzie indziej obok słynnych zabytków znajdziesz karnawały, huczne imprezy i kasyna melhor! Wyjazd do Rio tylko na jeden dzień nie wystarczy, bo prawdziwa akcja zaczyna się dopiero po zapadnięciu zmroku. Ale przede wszystkim podziwiajcie architektoniczne smaczki.
Posąg Chrystusa Odkupiciela. Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy słyszy się słowo „Brazylia”, jest ten właśnie punkt orientacyjny. Majestatyczny pomnik znajduje się na górze Corcovado i aby się do niego dostać, trzeba będzie się spocić. Jednak po wejściu na szczyt góry można wyczuć potęgę i majestat posągu. Konstrukcja została wybrana jako jeden z siedmiu nowych cudów świata i wraz ze Statuą Wolności w Stanach Zjednoczonych jest symbolem całej Ameryki Południowej.
Schody w Celarón. Jeśli kiedykolwiek byłeś w wesołym miasteczku lub widziałeś je przez ekran telewizora, to bądź pewien, że Twoje wspomnienia lub obraz na ekranie należą do tych właśnie schodów. Wysokość konstrukcji wynosi 125 metrów, a jej długość pozwala pomieścić tysiące i tysiące ludzi.
Rozrywka. Twoja podróż do Brazylii powinna mieć miłe zakończenie, dlatego ostatnim punktem większości turystów zawsze jest Rio. Jest tu mnóstwo kasyn melhor, doskonałych restauracji i barów. Jeśli Twój wyjazd zbiega się z jakimś festiwalem, licz się ze szczęściem, bo to coś, co zapamiętasz na długo.
Wyjazd turystyczny do sąsiedniego kraju nie jest tak łatwy, jak może się wydawać, ale nawet takie orientacyjne wskazanie punktów do odwiedzenia może dobrze zrobić na wakacjach.


Ważne! Hazard może uzależniać i nie daje gwarancji na wygraną. Treści zamieszczone w tym artykule mają charakter wyłącznie informacyjny i są skierowane dla osób spoza Polski.

materiał zewnętrzny

Brazylia społeczeństwo

Brazylia społeczeństwo

Zbiór informacji i ciekawostek o społeczeństwie Brazylii (wielkość populacji, gęstość zaludnienia itd.).

Brazylia rekordy

Brazylia rekordy

Zbiór informacji i ciekawostek o wszystkim co największe, najszybsze, najmniejsze, najdroższe, najlepsze, naj… w Brazylii.