Jak wybrać pilarkę ukosową z posuwem?

elektronika, porady

pilarka ukosowa

Na rynku elektronarzędzi można w dzisiejszych czasach znaleźć coraz nowocześniejsze sprzęty. Pilarka ukosowa, zwana inaczej ukośnicą z posuwem jest jednym z nich. Warto wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze takiej pilarki, aby móc wykorzystać możliwości tego elektronarzędzia w pełni. Jak więc wybrać dobrą pilarkę ukosową z posuwem?

Dlaczego niezbędny jest posuw?

Pilarka ukosowa jest urządzeniem, które pozwala na wykonanie bardzo precyzyjnych cięć pod różnymi kątami w różnorodnych materiałach, zaczynając od drewna, przez metal, na tworzywach sztucznych kończąc. W sklepach można jednak spotkać dwa rodzaje ukośnic – zwykłe oraz z posuwem. Teoretycznie każdą pracę da się wykonać obydwoma modelami, ale w praktyce nie jest to takie oczywiste. W przypadku krótszych elementów ciętych zwykła pilarka jest komfortowa w użyciu. Jednak dłuższe elementy znacznie lepiej ciąć pilarką z posuwem. Dzięki posuwowi cięcia są bardziej precyzyjne dzięki łapaniu i stabilizacji ciętego elementu. Ponadto jeszcze posuw jest ważny w kwestii bezpieczeństwa. Pilarki z posuwem są droższe, ale do pracy z większymi rzeczami warto wybrać właśnie taką.

Jaką pilarkę ukosową z posuwem wybrać – parametry

Ukośnica musi być całkowicie dostosowana do rodzaju wykonywanych prac, aby należycie spełniała swoje zadanie. Podczas zakupu trzeba więc zwrócić uwagę na specyfikację urządzenia. Najważniejsze parametry, na które należy zwrócić uwagę, to:

  • ostrze – to element najważniejszy, bo bez niego nie można by było ciąć, a tarcze muszą być dostosowane do rodzaju materiału, który zamierza się ciąć. W zestawach najczęściej są ostrza uniwersalne do standardowych cięć, ale warto też kupić specjalistyczne ostrza np. do metalu czy twardego drewna. Sprawdzą się lepiej niż uniwersalne. Do tego trzeba pamiętać o tym, że im mniej zębów ma tarcza, tym szybsze, ale mniej precyzyjne cięcie. Lepiej więc wybierać tarcze mające więcej zębów.
  • kąt cięcia – pilarki ukosowe mogą ciąć pod kątami od 60 do 90 stopni, a także jedno- lub dwustronnie. Jednostronne wystarczą do większości prac. Jednak w przypadku prac zaawansowanych, z obracaniem materiału, lepszym wyborem będzie dwustronna, która ułatwi znacznie wtedy pracę.
  • prędkość obrotowa oraz moc – prędkość i moc muszą także być dostosowane do ciętego materiału. Im wyższa moc, tym twardszy materiał można ciąć, a urządzenie jest bardziej wytrzymałe. Jednak moment obrotowy jest ważniejszy dla prawidłowego cięcia, więc warto wybrać urządzenie z regulacją momentu obrotowego.
  • odchylenie – ważna rzecz, która pozwala wykonywać bardziej zaawansowane prace. Pozwala na cięcie w tym samym czasie dwóch kątów, gdyż specjalna głowica obraca się dodatkowo na stole podczas odchylania.
  • dodatkowe wyposażenie – niektóre modele mają dodatkowe elementy w wyposażeniu. Mogą to być: światło, wskaźnik laserowy, worek na wióry, uchwyty czy zaciski. Dodatkowe światło przyda się w ciemniejszych miejscach pracy, a wskaźnik laserowy poprawi precyzję cięcia i przyspieszy pracę przy dłuższych i szerszych elementach. Uchwyty i zaciski pozwolą zaś na pełną stabilizację ciętych materiałów, co ma duży wpływ na dokładność.

Pilarki ukosowe można znaleźć na https://www.bricoman.pl/elektronarzedzia/przecinarki/przecinarki-do-drewna

Jaka pilarka ukosowa dla amatora?

W przypadku osób początkujących, które nie planują bardzo skomplikowanych prac, wystarczy zwykły model z jednostronnym kątem cięcia. Nie trzeba też od razu kupować modeli z odchyleniem. Nie jest także konieczne kupowanie pilarki ze specjalistycznymi tarczami. Uniwersalna, która jest w zestawie, wystarczy w zupełności. Na pewno jednak lepszym wyborem będzie ukośnica z posuwem niż bez,  ponieważ nie tylko poprawia on komfort i dokładność cięcia, ale także zwiększa bezpieczeństwo. Tego typu ukośnica poradzi sobie z każdym materiałem, nawet w przypadku większych elementów, dlatego będzie najlepszym wyborem również dla początkujących, dla których ułatwienie pracy i bezpieczeństwo to kwestie szczególnie ważne.

materiał zewnętrzny

Raczki turystyczne – jakie wybrać?

Raczki turystyczne – jakie wybrać?

Sezon zimowy za pasem, niebawem ferie, a te sprzyjają wyprawom po górskich szlakach, ale i spacerom po alejkach turystycznych ośrodków, które bywają zdradliwe. Jak zabezpieczyć się przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, a przede wszystkim – ułatwić sobie pokonywanie oblodzonych i zaśnieżonych tras czy szlaków turystycznych? Podstawą będzie odpowiednie wyposażenie i dobór właściwego sprzętu. Jednym z jego kluczowych elementów pozostają raczki oraz raki. To specjalny rodzaj nakładek na buty, wyposażonych w system kolców, które zapewniają przyczepność na śniegu i lodzie. Rzecz jasna raczki sprawdzą się w innych warunkach niż raki. W ten pierwszy rodzaj nakładek antypoślizgowych warto zaopatrzyć się wtedy, gdy nasze zimowe aktywności ograniczają się głównie do spacerów i rekreacji. Raki natomiast ułatwią nam pokonywanie nawet wymagających tras górskich. Możemy wyróżnić wiele rodzajów raków, wykazujących konkretne atrybuty, przystosowane do konkretnych aktywności. A zatem – co wybrać?

Sprawdź jak przy pomocy RT-Invest zapewnisz sobie pasywny przychód na lata

Sprawdź jak przy pomocy RT-Invest zapewnisz sobie pasywny przychód na lata

Zawirowania w światowej gospodarce sprawiają, że coraz więcej świadomych inwestorów szuka sposobu na wygenerowanie stabilnego i atrakcyjnego pasywnego przychodu na lata. Jednym z rozwiązań pozostaje kupno zagranicznej nieruchomości inwestycyjnej pod kątem wynajmu. Ciekawym wyborem pozostają nieruchomości na Cyprze Północnym, w których zakupie klientów wspiera RT Invest. Sprawdź, jak z pomocą tej firmy zbudować pasywny przychód na lata i dlaczego warto postawić na Cypr Północny.

Podróż za granicę – o czym warto pamiętać?

Podróż za granicę – o czym warto pamiętać?

Dlaczego warto pojechać na wakacje za granicę? Istnieje wiele powodów, dla których warto podjąć taką decyzję. Polska posiada co prawda wiele ciekawych opcji na wyjazd, jednak zagraniczna podróż to więcej możliwości. Można poznać nowe kultury, spróbować różnych potraw, poznać nowych ludzi, zwiedzić nowe miejsca, nauczyć się nowego języka. Zwiększyć swoją elastyczność i zdolność do radzenia sobie z sytuacjami nieznanymi, a także po prostu odpocząć i zrelaksować się.

Jakie akcesoria są przydatne w podróży samochodem.

Jakie akcesoria są przydatne w podróży samochodem.

Akcesoria do samochodu mogą znacznie poprawić wrażenia z jazdy. Niektóre z nich są niezbędne podczas każdej podróży, inne mogą sprawić, że podróżowanie z dodatkowym bagażem, zwierzętami domowymi lub dziećmi będzie o wiele bardziej komfortowe. Dodatkowo, niektóre akcesoria mogą pomóc podczas złej pogody lub silnego zabrudzenia. Niezależnie od sytuacji, zawsze można znaleźć odpowiednie akcesoria, które spełnią Twoje potrzeby.