Jak wygląda kwatera pracownicza?

Kwatery pracownicze to najlepsze rozwiązanie dla pracowników, którzy wykonują swoje obowiązki z dala od swojego miejsca zamieszkania. Takie miejsca zapewniają komfortowe warunki do snu, odpoczynku oraz spędzania wolnego czasu po długim dniu pracy. Zwykle pobyt w takiej kwaterze pracowniczej wiąże się z wynajmem średnio- oraz długoterminowym. Jednak wiele osób zastanawia się, jak wyglądają pokoje pracownicze? Jakie posiadają udogodnienia i co oferują pracownikom, którzy spędzają tam dłuższy czas?
Kwatery pracownicze — jak wyglądają?
Należy pamiętać o tym, że pokoje pracownicze muszą spełniać konkretne wymagania. Zanim do takiego lokum wprowadzi się pracownik, musi on posiadać niezbędne wyposażenie oraz meble, które pomogą w codziennym funkcjonowaniu. Jakie więc powinny być standardy pokoi pracowniczych? Przede wszystkim ich powierzchnia nie może być mniejsza niż 2,5 metra kwadratowego na jedną osobę. Jest to niezbędne, aby każdy mógł odpoczywać w komfortowych i znośnych warunkach.
Jednak w przypadku łóżek piętrowych może to być 1,5 metra kwadratowego. Ponadto każdy pracownik musi mieć zapewnioną przestrzeń do przechowywania swoich ubrań wraz z trzema wieszakami. Minimalny zakres wyposażenia obejmuje również osłonę okienną. Może to być roleta, firana, żaluzja czy roleta. W takim pokoju znaleźć można także stolik nocny czy też półkę. Wszystkie te elementy składają się na podstawowe wyposażenie pokoju pracowniczego. Dzięki tym sprzętom pracownik może normalnie funkcjonować podczas wolnego czasu.
Pokoje pracownicze — co jeszcze powinno się w nich znaleźć?
Oprócz wyposażenia w pokojach pracowniczych, kwatery pracownicze zawierają także stół wraz z krzesłami dopasowanymi do liczby osób. W takiej kwaterze powinny znaleźć się także lustro, wieszak oraz sprawne, działające oświetlenie. Projektując kwatery pracownicze nie można zapomnieć również o węźle sanitarnym. W jego skład wchodzą urządzenia codziennego użytku, jak prysznic, wanna, umywalka, toaleta, gniazdka elektryczne oraz pojemnik na śmieci.
Niezbędnym elementem każdej kwatery pracowniczej jest również to, aby każdy mieszkaniec miał stały dostęp do dobrze wyposażonej apteczki oraz swobody dostęp do wezwania pomocy medycznej w kryzysowych sytuacjach. Wszystkie powyższe elementy stanowią podstawowe wyposażenie kwater pracowniczych. Może być ono jednak urozmaicone dodatkowym wyposażeniem, takim jak pralka czy klimatyzacja, która przyda się zwłaszcza latem. Im lepiej zadbany oraz wyposażony będzie pokój pracowniczy, tym chętniej pracownik będzie spędzał w nim wolny czas.
Projektując kwaterę pracowniczą nie można zapomnieć również o kwestiach bezpieczeństwa. Wszystkie pomieszczenia muszą spełniać wymagania przeciwpożarowe, a także prawa budowlanego, w czego skład wchodzą zwłaszcza kwestie zamieszkania zbiorowego. Różnią się one bowiem od domu jednorodzinnego. Należy jednak pamiętać o tym, że nie trzeba być właścicielem budynku, który ma zostać przeznaczony na kwatery pracownicze.
Noclegi pracownicze — na co jeszcze zwrócić uwagę?
Należy pamiętać o tym, że wymogi kwater pracowniczych to jedna sprawa. Czym innym jest zapewnienie swoim pracownikom odpowiednich i komfortowych warunków z dala od miejsca zamieszkania. Warto więc zadbać o to, aby każdy lokator miał miejsce dla siebie, w którym będzie mógł spędzać wolny czas w taki sposób, jaki najbardziej mu odpowiada. Równie ważna jest kwestia transportu i dotarcia na miejsce wykonywania pracy, nie powinien on bowiem trwać zbyt długo oraz być zbyt uciążliwy.
Z tego też powodu kwatery pracownicze najczęściej znajdują się obok przystanków transportu zbiorowego, nie może zabraknąć również punktów usługowych, takich jak sklep, w którym będzie można nabyć podstawowe produkty. Chcąc zapewnić swoim pracownikom odrobinę relaksu po skończonych obowiązkach, warto zadbać również o dostęp do telewizji i stabilnego łącza internetowego. Dzięki temu będą oni mogli bez większego problemu kontaktować się ze swoimi bliskimi, co na pewno umili im czas po pracy.
Więcej na hotel-pracowniczy.pl
materiał zewnętrzny
Jak wybrać zabawkę dla niemowlaka?
Bawienie się to nie tylko doskonała frajda dla dzieci w każdym wieku, ale i czynność istotna dla ich rozwoju. Podczas zabawy maluch ma szansę rozwijać się zarówno fizycznie, jak i psychicznie, spędzać miło czas i odkrywać zależności, a także zacieśniać relacje, jeśli zabawa odbywa się w towarzystwie. Już dwutygodniowe dziecko może wykazywać zainteresowanie np. kontrastowymi obrazkami, nie ma więc chwili do stracenia. Zabawka dla niemowlaka – jak ją wybrać?
Jak przygotować się do podróży dookoła świata?
Marzy Ci się podróż dookoła świata, niczym w powieści Juliusa Verne? Na zrealizowanie tego planu warto przeznaczyć więcej niż 80 dni, a do tego należy odpowiednio się przygotować. Jak? Oto kilka przydatnych wskazówek.
Selfstorage – magazyny samoobsługowe
Magazyny samoobsługowe, znane jako self storage, pojawiły się w latach pięćdziesiątych w Stanach Zjednoczonych i szybko zdobyły tam popularność, zwłaszcza w latach 60. XX wieku. Idea polega na tym, że klienci wynajmują jednostki magazynowe o różnych rozmiarach, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb – od małych skrytek po duże pomieszczenia.
Śniadanie w Sopocie – gdzie zjeść?
Wybierasz się na urlop w Trójmieście? Warto zaplanować pobyt tak, by jak najpełniej skorzystać z bogatej oferty tego urokliwego miejsca. Dzisiaj podpowiadamy, gdzie zjeść śniadanie, by zapewnić sobie udany start dnia!
Często odwiedzane:
Francja ciekawostki – część 2
Honduras pytania i odpowiedzi
Szwecja geografia
10 największych państw pod względem ludności w Azji
Boks – ciekawostki
10 największych wulkanów w Ameryce Południowej
10 ciekawych miejsc w Rosji, które warto zobaczyć
Komory ceny
Symbole narodowe Polski
Stolica Dżibuti
Ciekawostki o 194 krajach świata
Analiza najciekawszych ciekawostek
Codziennie nowe paczki wiedzy
- 1.10.2020 - skolopendra ciekawostki
- 2.10.2020 - wątroba ciekawostki
- 3.10.2020 - piłka nożna ciekawostki
Armia:
- Ilość sprzętu wojskowego - czołgi
- Ilość żołnierzy i rezerwistów
- Posiadanie broni palnej
- Potencjał nuklearny
- Ranking najlepszych armii
- Wydatki na armię
Finanse:
Szkolnictwo