Jak wygląda kwatera pracownicza?

porady, praca

pokoje pracownicze

Kwatery pracownicze to najlepsze rozwiązanie dla pracowników, którzy wykonują swoje obowiązki z dala od swojego miejsca zamieszkania. Takie miejsca zapewniają komfortowe warunki do snu, odpoczynku oraz spędzania wolnego czasu po długim dniu pracy. Zwykle pobyt w takiej kwaterze pracowniczej wiąże się z wynajmem średnio- oraz długoterminowym. Jednak wiele osób zastanawia się, jak wyglądają pokoje pracownicze? Jakie posiadają udogodnienia i co oferują pracownikom, którzy spędzają tam dłuższy czas?

Kwatery pracownicze — jak wyglądają?

Należy pamiętać o tym, że pokoje pracownicze muszą spełniać konkretne wymagania. Zanim do takiego lokum wprowadzi się pracownik, musi on posiadać niezbędne wyposażenie oraz meble, które pomogą w codziennym funkcjonowaniu. Jakie więc powinny być standardy pokoi pracowniczych? Przede wszystkim ich powierzchnia nie może być mniejsza niż 2,5 metra kwadratowego na jedną osobę. Jest to niezbędne, aby każdy mógł odpoczywać w komfortowych i znośnych warunkach.

Jednak w przypadku łóżek piętrowych może to być 1,5 metra kwadratowego. Ponadto każdy pracownik musi mieć zapewnioną przestrzeń do przechowywania swoich ubrań wraz z trzema wieszakami. Minimalny zakres wyposażenia obejmuje również osłonę okienną. Może to być roleta, firana, żaluzja czy roleta. W takim pokoju znaleźć można także stolik nocny czy też półkę. Wszystkie te elementy składają się na podstawowe wyposażenie pokoju pracowniczego. Dzięki tym sprzętom pracownik może normalnie funkcjonować podczas wolnego czasu.

Pokoje pracownicze — co jeszcze powinno się w nich znaleźć?

Oprócz wyposażenia w pokojach pracowniczych, kwatery pracownicze zawierają także stół wraz z krzesłami dopasowanymi do liczby osób. W takiej kwaterze powinny znaleźć się także lustro, wieszak oraz sprawne, działające oświetlenie. Projektując kwatery pracownicze nie można zapomnieć również o węźle sanitarnym. W jego skład wchodzą urządzenia codziennego użytku, jak prysznic, wanna, umywalka, toaleta, gniazdka elektryczne oraz pojemnik na śmieci.

Niezbędnym elementem każdej kwatery pracowniczej jest również to, aby każdy mieszkaniec miał stały dostęp do dobrze wyposażonej apteczki oraz swobody dostęp do wezwania pomocy medycznej w kryzysowych sytuacjach. Wszystkie powyższe elementy stanowią podstawowe wyposażenie kwater pracowniczych. Może być ono jednak urozmaicone dodatkowym wyposażeniem, takim jak pralka czy klimatyzacja, która przyda się zwłaszcza latem. Im lepiej zadbany oraz wyposażony będzie pokój pracowniczy, tym chętniej pracownik będzie spędzał w nim wolny czas.

Projektując kwaterę pracowniczą nie można zapomnieć również o kwestiach bezpieczeństwa. Wszystkie pomieszczenia muszą spełniać wymagania przeciwpożarowe, a także prawa budowlanego, w czego skład wchodzą zwłaszcza kwestie zamieszkania zbiorowego. Różnią się one bowiem od domu jednorodzinnego. Należy jednak pamiętać o tym, że nie trzeba być właścicielem budynku, który ma zostać przeznaczony na kwatery pracownicze.

Noclegi pracownicze — na co jeszcze zwrócić uwagę?

Należy pamiętać o tym, że wymogi kwater pracowniczych to jedna sprawa. Czym innym jest zapewnienie swoim pracownikom odpowiednich i komfortowych warunków z dala od miejsca zamieszkania. Warto więc zadbać o to, aby każdy lokator miał miejsce dla siebie, w którym będzie mógł spędzać wolny czas w taki sposób, jaki najbardziej mu odpowiada. Równie ważna jest kwestia transportu i dotarcia na miejsce wykonywania pracy, nie powinien on bowiem trwać zbyt długo oraz być zbyt uciążliwy.

Z tego też powodu kwatery pracownicze najczęściej znajdują się obok przystanków transportu zbiorowego, nie może zabraknąć również punktów usługowych, takich jak sklep, w którym będzie można nabyć podstawowe produkty. Chcąc zapewnić swoim pracownikom odrobinę relaksu po skończonych obowiązkach, warto zadbać również o dostęp do telewizji i stabilnego łącza internetowego. Dzięki temu będą oni mogli bez większego problemu kontaktować się ze swoimi bliskimi, co na pewno umili im czas po pracy. 

Więcej na hotel-pracowniczy.pl

materiał zewnętrzny

Kapelusz chłopięcy stylowy wariant na letnie dni!

Kapelusz chłopięcy stylowy wariant na letnie dni!

Letnie dni to czas radości, słońca i beztroskich przygód na świeżym powietrzu. Aby zapewnić naszym maluchom odpowiednią ochronę przed promieniami słonecznymi i dodatkowo podkreślić ich styl, warto postawić na niezwykle praktyczny i modny dodatek — kapelusz chłopięcy. W tym artykule odkryjemy, dlaczego kapelusz dla chłopca to must-have każdego małego gentlemana na lato, jakie są najmodniejsze warianty tego dodatku oraz jak nosić go z klasą i swobodą, dzięki poradom dla stylowych mam.

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Moda plażowa jest równie ważna, jak każda inna sfera ubioru, a odpowiednie zestawienie stroju kąpielowego z dodatkami potrafi przemienić plażowy wygląd z przeciętnego w spektakularny. Akcesoria takie jak kapelusze, okulary przeciwsłoneczne czy torby plażowe nie tylko dodają stylu i charakteru, ale także służą ochronie przed słońcem oraz pomagają zachować komfort i funkcjonalność podczas letnich dni spędzonych nad wodą. Dobór odpowiednich dodatków może również podkreślić atuty sylwetki, maskować ewentualne mankamenty i po prostu sprawić, że będziemy się czuć lepiej w swojej skórze.

Gotowanie z użyciem multicookera – ciekawe porady i triki

Gotowanie z użyciem multicookera – ciekawe porady i triki

Multicooker to idealne urządzenie właściwie dla każdego – sprawdza się w małych i większych kuchniach. W mniejszych pomieszczeniach nie zabiera miejsca, zastępując kilka urządzeń, niezbędnych w kuchni. Wyposażony w intuicyjny wyświetlacz multicooker wprowadzi Cię w świat kuchni, jakiego jeszcze nie znasz.