Kąpiel w wodzie termalnej – dlaczego warto spróbować?

ciekawe miejsca, porady, Rekreacja, zdrowie

Kąpiel w wodzie termalnej

Szykuje Ci się wolny weekend, ale nie masz pomysłu jak go spędzić? Skorzystaj z naszej wskazówki i wybierz się na baseny termalne. Nie ważne, czy mieszkasz w północnej, centralnej czy południowej Polsce – naprawdę warto wsiąść w samochód i odwiedzić jeden z polecanych kompleksów basenowych, aby przekonać się, o co tyle „szumu” wokół wody termalnej. Czy rzeczywiście ma ona zbawienny wpływ na zdrowie? Czy to prawda, że „wyciąga” stres? Sprawdź to osobiście! Masz co najmniej kilka powodów, aby w końcu zażyć kąpieli w wodzie termalnej – najważniejsze z nich omawiamy w naszym artykule.

Czym właściwie jest woda termalna?

Woda termalna to woda pozyskiwana z bardzo głębokich pokładów, dzięki czemu ma zupełnie inny skład niż ta płynąca z domowego kranu. Przede wszystkim zawiera mnóstwo cennych minerałów, którymi przez setki lat nasycały ją skały, wapienie i inne warstwy ziemi. Jest natomiast wolna od wszelkich zanieczyszczeń z działalności przemysłowej czy rolniczej człowieka.

Większość z nas odruchowo kojarzy wodę termalną z wysoką temperaturą – i jest to jak najbardziej prawidłowe skojarzenie. Woda pozyskiwana z głębokich pokładów jest naturalnie podgrzewana przez magmę, dzięki czemu po wydobyciu na powierzchnię wciąż zachowuje temperaturę nawet 50-70 stopni Celsjusza i musi być schładzana na potrzeby kąpieli rekreacyjnych, relaksacyjnych i zdrowotnych.

To warto wiedzieć

Najcenniejsze i najbogatsze źródła wody termalnej w Polsce znajdują się na południu naszego kraju, a dokładnie na Podhalu. Wodę termalną wykorzystuje się tam nie tylko do zasilania kompleksów basenowych, ale także do celów grzewczych (np. w Zakopanem).

Właściwości zdrowotne wody termalnej >

Kąpiele w basenach termalnych są coraz częściej zalecaną formą terapii uzupełniającej w przypadku takich schorzeń i problemów zdrowotnych, jak:

  • nawracające infekcje górnych dróg oddechowych,
  • choroby płuc,
  • choroby o podłożu reumatycznym, najlepiej w okresie bezobjawowym,
  • osteoporoza,
  • zaburzenia metaboliczne,
  • otyłość,
  • kontuzje ortopedyczne,
  • zaburzenia psychiczne,
  • niektóre choroby dermatologiczne (np. trądzik czy AZS).

Woda termalna ma znakomity wpływ na ludzki organizm, stanowiąc jedną z najcenniejszych naturalnych substancji występujących na naszej planecie. Może wspomagać leczenie wielu chorób, jak również sprawdzać się w profilaktyce problemów zdrowotnych – i to niezależnie od wieku.

Doskonałe właściwości kosmetyczne wody termalnej

Większość pań kupujących kosmetyki wie, że do produktów z najwyższej półki często dodaje się właśnie wodę termalną. Można ją uznać za naturalny kosmetyk o bardzo szerokim zastosowaniu w terapiach anti-aging.

Woda termalna znakomicie nawilża skórę, łagodzi podrażnienia i stany zapalne, przyspiesza regenerację i wyrównuje koloryt. Regularne zażywanie kąpieli termalnych może zahamować procesy starzeniowe.

Zbawienny wpływ na psychikę

Czy wiesz, że kąpiel w wodzie termalnej może stanowić doskonałą formę terapii antystresowej? Jeśli czujesz przewlekłe zmęczenie, nie wysypiasz się, żyjesz w chronicznym stresie, to koniecznie znajdź czas na wizytę w kompleksie zasilanym najwyższej jakości wodą termalną. Taki wodny seans pozwoli Ci się odprężyć, rozluźnić całe ciało i nabrać sił do dalszego stawiania czoła obowiązkom zawodowym i domowym.

Gdzie możesz skorzystać z kąpieli w basenach termalnych?

W całej Polsce powstaje coraz więcej obiektów basenowych zasilanych wodą termalną. Warto zatem podkreślić, że istnieją między nimi spore różnice w zakresie jakości wody. Jeśli ma to być Twoja pierwsza kąpiel terapeutyczna, to postaw na „pewniaka” i odwiedź Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej, kilkanaście minut jazdy od Zakopanego.

Najważniejszą zaletą Term BUKOVINA (https://www.termybukovina.pl/) jest woda pozyskiwana z własnego ujęcia na głębokości 2400 metrów, która ma korzystny bilans jonowy, wyróżnia się wysokim stopniem mineralizacji (aż 1593,2 mg/dm3) oraz zawiera 28 najcenniejszych składników mineralnych i specyficznych, w tym potas, magnez, żelazo, chrom, krzem, siarka, selen, mangan, lit, sód, siarkowodór czy fluorki.

Termy BUKOVINA to jeden z najnowocześniejszych kompleksów basenowych z wodą termalną w Polsce, gwarantujący mnóstwo atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. Warto rozważyć nieco dłuższy pobyt w komfortowym, czterogwiazdkowym Hotelu BUKOVINA (znajdującym się w tym samym kompleksie), którego goście mają bezpośredni dostęp do basenów termalnych.

Więcej argumentów, które przekonają Cię do zażycia kąpieli w wodzie termalnej, znajdziesz w artykule na stronie https://www.termybukovina.pl/blog/woda-termalna-dlaczego-musisz-choc-raz-sprobowac.

materiał zewnętrzny

Podróżowanie z dziećmi – jak zorganizować rodzinne wakacje zagranicą?

Podróżowanie z dziećmi – jak zorganizować rodzinne wakacje zagranicą?

Wspólny rodzinny wyjazd z pociechami wspaniale prezentuje się na kartach powieści i zdjęciach. Nie zawsze rzeczywistość maluje się tak różowo. Aby do maksimum wpłynąć na to, na co można wpływać i do minimum ograniczyć stres, jaki daje się przewidzieć przygotowaliśmy kilka wskazówek dla podróżnych.

Dlaczego huśtawka jest kluczowym elementem wyposażenia klatki papugi?

Dlaczego huśtawka jest kluczowym elementem wyposażenia klatki papugi?

Papugi to aktywne ptaki, dlatego decydując się na zakup takiego pupila, koniecznie trzeba zapewnić mu odpowiednie warunki. Oprócz przestronnej klatki warto zadbać także o atrakcyjne dla ptaka zabawki, dzięki którym będzie mógł harmonijnie się rozwijać i miło spędzać czas. Huśtawka dla papug jest jednym z obowiązkowych elementów pojawiających się w klatce, który umożliwia zabawę i stymulację umysłową ptaka.

Kilka mało znanych faktów i historii o Wenecji

Kilka mało znanych faktów i historii o Wenecji

Włoska Wenecja to bez wątpienia miasto piękne i z wielu powodów fascynujące. Także z uwagi na swoją bogatą historię. Ulotne piękno polega na tym, że ze względu na swoją wyjątkową architekturę narażona jest na liczne podtopienia. Wielokrotnie słyszeliśmy o niszczycielskich skutkach tak zwanej wielkiej (wysokiej) wody.

Jak zaplanować wieczór z czekoladą, który zapadnie w pamięć?

Jak zaplanować wieczór z czekoladą, który zapadnie w pamięć?

Wieczór z czekoladą brzmi jak marzenie każdego miłośnika słodkości. Ale jak zaplanować takie wydarzenie, aby było niezapomniane? Oto kilka porad, które pomogą Ci w przygotowaniu idealnego odpoczynku z czekoladą w roli głównej.

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo