Lubisz sport? Sprawdź, dlaczego warto kupić damską bieliznę termoaktywną

Rekreacja, sport

Sport to nieodłączny element życia wielu kobiet. Odpowiednio dobrany ubiór, sprzęt i wybór aktywności fizycznej przyczyniają się do poprawy samopoczucia. Chcąc jeszcze bardziej poprawić swój komfort podczas wysiłku, coraz częściej sięgamy po bieliznę termoaktywną. Dziś przyjrzymy się bliżej damskiej bieliźnie termoaktywnej – dlaczego jest tak ważna, na co zwrócić uwagę podczas wyboru oraz czym różni się od odzieży termicznej?

Odzież damska termoaktywna – dlaczego jest potrzebna?

Bielizna termoaktywna damska jest podstawą w sportowym ubiorze, bowiem ma za zadanie zapewnić izolację, przeciwdziałać utracie ciepła i chronić przed wyziębieniem organizmu. Wykonana z odpowiedniego materiału, odparowuje pot z powierzchni skóry i utrzymuje właściwą temperaturę ciała. Dobrze dobrana odzież damska termoaktywna zapewni maksymalny komfort podczas noszenia, nie tylko w czasie wysiłku fizycznego, ale również w codziennym użytkowaniu.

Bielizna termoaktywna do biegania – na co zwrócić uwagę?

Dla wielu biegaczy pogoda nie stanowi przeszkody – niestraszny im deszcz czy upał, pod warunkiem, że są odpowiednio przygotowani i ubrani. Na rynku dostępnych jest wiele modeli damskiej bielizny termoaktywnej dedykowanej do biegania. Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze?

Przede wszystkim, na to, z jakiego materiału została wykonana. Damska bielizna termoaktywna do biegania wykonana z materiałów syntetycznych np. poliestru czy poliamidu z dodatkami elastanu, jest bardzo lekka
i szybkoschnąca.

Producenci oferują także bieliznę wykonaną z mieszanki włókien syntetycznych i naturalnych bądź z samego naturalnego materiału. Do niektórych dodają także nitki z jonami srebra, które wykazują działanie bakteriobójcze. Dobry komplet bielizny termoaktywnej damskiej powinien przylegać do ciała, nie krępując przy tym ruchów.

damska bielizna termoaktywna

Damska bielizna termoaktywna — zdjęcie pochodzi z serwisu Outdoorzy.pl.

Ile zapłacimy za damską bieliznę termoaktywną?

Ceny wahają się od około 30 do ponad 500 złotych. Wszystko zależy od rodzaju damskiej bielizny termoaktywnej – bez względu na to, czy mowa o koszulce, bluzie, legginsach, czy spodenkach. Dosyć popularnym zakupem jest koszulka termiczna damska – zarówno z krótkim jak
i długim rękawem.

Bardzo ważną rolę odgrywa tu materiał, z którego taka odzież została wykonana. Znaczenie ma również to, podczas jakiego wysiłku fizycznego będzie wykorzystywana. Aby kupić dobry komplet bielizny termoaktywnej damskiej, w tym koszulkę termiczną damską, należy wziąć pod uwagę wcześniej wymienione czynniki. Nie warto oszczędzać, bowiem odpowiednio dobrana powinna posłużyć na dłużej i zapewnić maksymalny komfort noszenia.

Odzież termiczna damska – czym różni się od odzieży termoaktywnej?

Odzież termiczna damska ma za zadanie utrzymać właściwą termikę ciała oraz chronić nas przed wychłodzeniem. Jeśli chodzi o bieliznę termoaktywną, materiał, z którego została wykonana, nie powinien ogrzewać naszego ciała, a raczej utrzymywać ciepło, jednocześnie nie przepuszczając chłodu z zewnątrz.

Bielizna termoaktywna damska gwarantuje wysoki poziom wentylacji, czego nie może zrobić odzież termiczna. Zatem odzież termiczna damska będzie idealnym rozwiązaniem podczas pieszych wycieczek czy spacerów w chłodne wieczory, natomiast bielizna termoaktywna damska sprawdzi się dla osób aktywnych fizycznie, uprawiających sport.

materiał zewnętrzny

21 ciekawostek o historii Beninu

21 ciekawostek o historii Beninu

Zbiór informacji i ciekawostek o historii Beninu (uzyskanie niepodległości, najważniejsze bitwy i wydarzenia). Królestwo Beninu, znane również jako Królestwo Edo, było jednym z najstarszych i najlepiej rozwiniętych państw w Afryce Zachodniej, powstałym w XI wieku.

13 ciekawostek o edukacji w Demokratycznej Republice Konga

13 ciekawostek o edukacji w Demokratycznej Republice Konga

Zbiór informacji i ciekawostek o edukacji w Demokratycznej Republice Konga (średni poziom IQ, czas trwania obowiązkowej nauki, analfabetyzm itd.). Uczniowie są oceniani w systemie dziesięciopunktowym, gdzie 10 to najwyższa ocena, a 5 jest minimalnym wynikiem zaliczającym.