Najlepsze filmy o dinozaurach

filmy, naj naj, rozrywka

dinozaur

Zimowe wieczory nie zachęcają zbytnio do aktywności. Wiele osób wolałoby najchętniej spędzić czas pod kocem, oglądając filmy, odwiedzając na telefonie kasyno bezdepozytu. Właśnie taki czas jest dobry do tego, aby postawić na ciekawy film. Mamy zatem propozycję – dinozaury! Powstało wiele ciekawych produkcji, w których dinozaury stanowią główny lub poboczny temat. Oto zatem nasza lista najlepszych tytułów.

Park Jurajski

Welcome to Jurassic Park. Ta słynna scena i wypowiadane słowa przez jednego z bohaterów, na zawsze zapisały się w historii kina. Park Jurajski to kultowe dzieło Stevena Spielberga, które spowodowało wielką manię na temat dinozaurów. Dziś nawet wiemy, że mnóstwo współczesnych badaczy zdecydowało o swojej przyszłości właśnie pod wpływem tego filmu. Ekscentryczny miliarder, John Hammond, zaprasza na swoją wyspę grupę naukowców. Nie znają oni dokładnie powodu tego zaproszenia. Wkrótce okazuje się, że z pomocą nowoczesnych technologii Hammond odtworzył wymarłe gatunki. Po prezentacji naukowcy wyruszają na wyprawę po parku. W tym samym czasie jednak jeden z pracowników doprowadza do sabotażu, co wyłącza wszystkie zabezpieczenia. Na wolność wydostaje się T-Rex i Velociraptory. Z gości parku nasi główni bohaterowie zamieniają się w osoby walczące o przetrwanie. W filmie występują: Sam Neill, Jeff Goldblum, Richard Attenborough, Laura Dern, Samuel L. Jackson.

The Lost World: Jurassic Park

4 lata później Steven Spielberg postanowił powrócić do świata dinozaurów. Znany z pierwszej części dr Ian Malcolm próbował przekazać światu informacje o parku dinozaurów, jednak został uznany za szaleńca. Tymczasem okazuje się, że wraz z parkiem stworzona została kolonia na innej wyspie. Teraz Malcolm wraz z grupą naukowców zostaje wysłany tam z misją badawczą. W tym samym jednak czasie pojawia się tam grupa najemników, która chce schwytać dla własnych celów dinozaury. Oczywiście wraz z pojawieniem się drapieżców, wszystkie plany ulegają gwałtownej zmianie.

Jurrasic World

W 2001 roku pojawił się jeszcze Park Jurajski III, jednak chcielibyśmy skoczyć o kilkanaście lat później. W 2015 roku bowiem premierę miał Jurassic World. Po wielu latach nowi inwestorzy zdecydowali o reaktywacji parku. Ten zaczyna przynosić krocie, jednak naukowcy wciąż pracują nad tworzeniem nowych gatunków. Niedługo ma nastąpić premiera Indominusa Rexa. To hybryda kilku gatunków, która ma być najbardziej przerażającym z dotychczasowych obiektów. W tym samym czasie na wyspę przybywa dwóch siostrzeńców Claire, która zarządza parkiem. Podczas inspekcji z nowym dinozaurem dochodzi jednak do wypadku, a o pomoc Claire prosi Owena, specjalistę od raptorów. Wkrótce okazuje się, że Indominus Rex jest o wiele mądrzejszy i bardziej niebezpieczny niż się wydawało.

Dobry dinozaur

Tym razem zupełnie inny klimat. Dobry dinozaur to animacja studia Pixar, która przedstawia nam nieco alternatywną rzeczywistość. Kometa nie uderza w Ziemię, a dinozaury z czasem ewoluują. W filmie akurat nasz główny bohater wraz z rodziną zajmuje się rolnictwem. Niestety młody osobnik niezbyt radzi sobie z obowiązkami, a jego zadanie jest uprzykrzane przez szkodniki, którymi są ludzie. Pewnego dnia Arlo wpada do rzeki i budzi się wiele kilometrów od domu. W wędrówce powrotnej towarzyszy mu młody człowiek, który zachowuje się jak pies. Razem będą musieli znaleźć nić porozumienia. Dobry dinozaur to film o wielkiej przygodzie, jak i dojrzewaniu.

Oczywiście to tylko część z wielu ciekawych filmów o dinozaurach. Polecić możemy także wspomniany Park Jurajski III, Wędrówki z dinozaurami, Pradawny ląd, Dinozaura, King Konga, Milion lat przed naszą erą, Jurassic World: Fallen Kingdom.

materiał zewnętrzny