Ochrona psa przed kleszczami – skuteczne metody

porady, zwierzęta

ochrona psa przed kleszczami

Ochrona psa przed kleszczami należy do jednych z obowiązków każdego opiekuna. Choć samo ukąszenie przez pasożyta nie należy do szczególnie dotkliwych, prawdziwym problemem są choroby odkleszczowe. Co roku babeszjoza zbiera krwawe żniwa wśród czworonogów. Jak więc skutecznie zabezpieczyć psa przed kleszczami?

Najlepsza ochrona przed kleszczami dla psa – co wybrać?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo rozmaitych preparatów na pchły i kleszcze dla psów. Zarówno obroże, preparaty spot-on na kark, jak i tabletki na kleszcze dla psa mają swoich zwolenników i przeciwników. To, jaki rodzaj ochrony wybierzemy dla naszego czworonoga zależy przede wszystkim od naszych potrzeb i preferencji. Dobrym pomysłem jest również regularne zmienianie rodzaju zabezpieczenia, by zweryfikować, jaki środek na kleszcze dla psa będzie dla nas najwygodniejszy w użyciu i najskuteczniejszy. Czym charakteryzują się poszczególne preparaty?

Obroża przeciwkleszczowa dla psa

Choć na rynku można znaleźć różne rodzaje obroży przeciw kleszczom dla psów, jak np. Kiltix, nie da się ukryć, że najpopularniejszą z nich jest obroża Foresto dla psa. Cieszy się ona nie tylko bardzo wysoką skutecznością, ale przede wszystkim jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Długi, ośmiomiesięczny okres ochrony psa przed kleszczami sprawia, że jest to rozwiązanie komfortowe dla właściciela i niskobudżetowe. Obroża jest wodoodporna, więc nadaje się dla psów, które lubią się zmoczyć na spacerze lub wymagają czasem kąpieli z użyciem szamponu. W przeciwieństwie do wielu innych obroży przeciwkleszczowych Foresto jest także bezwonna, dzięki czemu nie przeszkadza nawet osobom nadwrażliwym sensorycznie. Minusy? Rozwiązanie to nie sprawdzi się raczej u psów wystawowych lub takich z długą, wymagającą szatą, ponieważ obroża może przygniatać sierść i wpływać na jej ułożenie.

Tabletki na kleszcze dla psa

Tabletki na kleszcze to stosunkowo nowa forma ochrony przed pasożytami zewnętrznymi. Charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością, a jednocześnie są bardzo wygodne w użytkowaniu. Pies po zażyciu tabletki nie ma właściwie żadnych ograniczeń – może pływać w jeziorach, regularnie kąpać się z użyciem szamponu czy uczestniczyć w wystawach bez obaw, że środek nie zadziała. Dodatkowo niektóre z nich np. tabletki na kleszcze dla psa AdTab mają smak mięsa, dlatego właściciel nie będzie miał problemu z podaniem leku pupilowi. Niestety, w porównaniu choćby do obroży przeciwkleszczowych, tabletki wiążą się z wyższym kosztem dla opiekuna, co warto uwzględnić w swoim budżecie.

Preparaty spot on na kleszcze dla psa

Inną formą ochrony przeciw kleszczom dla psa są preparaty w formie kropli na kark. Okres ich działania wynosi przeważnie 4 tygodnie, dzięki czemu stosunkowo łatwo można zapamiętać kiedy mija okres ochrony. Dobrej jakości preparaty spot on działają często nie tylko na pchły i kleszcze, ale również na różnego rodzaju muszki i komary, dzięki czemu zapewniają psu dodatkową ochronę, m.in. przed dirofilariozą. Niestety, nie sprawdzą się u psów wymagających regularnych kąpieli, ze względu na ryzyko zmycia warstwy ochronnej preparatu.

materiał zewnętrzny

Korzyści z inwestowania w złoto

Korzyści z inwestowania w złoto

Inwestowanie w złoto od wieków było uważane za bezpieczną przystań dla inwestorów w czasach niepewności gospodarczej i politycznej. W obliczu zmieniających się warunków rynkowych, korzyści z inwestowania w ten cenny metal są niezaprzeczalne.

Jak pompy ciepła zmieniają grę w ochronie klimatu

Jak pompy ciepła zmieniają grę w ochronie klimatu

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak technologia może pomóc nam w walce z globalnym ociepleniem? Jednym z najbardziej obiecujących rozwiązań są pompy ciepła, które zyskują coraz większą popularność. W tym artykule przeanalizujemy, w jaki sposób pompy ciepła mogą przyczyniać się do ochrony naszego klimatu, zmniejszając emisję CO2, oszczędzając energię i promując zrównoważony rozwój. Czy jesteś gotów na podróż w przyszłość technologii na rzecz klimatu? Zapraszam do lektury!

Który model smartfona Samsung Galaxy wybrać w 2024 roku?

Który model smartfona Samsung Galaxy wybrać w 2024 roku?

Wybór nowego smartfona zazwyczaj nie należy do łatwych decyzji. Ogromna liczba nowych modeli oferowanych przez znanych producentów może dodatkowo utrudniać sprawę. Miłośnicy Androida najczęściej jednak sięgają po dobrze znane i cieszące się świetną opinią smartfony Samsung z flagowej serii Galaxy. Dziś podpowiadamy, który model warto zakupić w 2024 roku!

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

pielgrzymka

Sprawdź: www.misjatravel.pl


Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo