Pobyt w SPA – przyjemność w wielu odsłonach

Rekreacja, wolny czas, zdrowie

spa

Już w starożytnej Grecji ludzie doskonale znali prozdrowotne właściwości gorących źródeł. Przez wieki udoskonalano przeprowadzane zabiegi, które zaczęły zyskiwać coraz większą popularność. Obecnie na świecie taka forma oddziaływań znana jest pod nazwą SPA – od belgijskiego miasteczka, w którym panują idealne warunki do działań leczniczych, uzdrowiskowych i pielęgnacyjnych. Przyjęło się, że są to miejsca głównie na krótkie wypady dla spragnionych odpoczynku pań. Czy aby na pewno? Poznajcie 5 pomysłów jak można wykorzystać pobyt w SPA!

Romantyczny wypad dla dwojga

Większość zabiegów, którym poddają się panie, może z powodzeniem przypaść do gustu również panom. Relaksacyjne masaże, zabiegi manicure i pedicure, rozluźniające mięśnie kąpiele posłużą każdemu. Dlatego wyjazd do SPA może być dobrym pomysłem dla par. Ucieczka od codziennej rutyny i obowiązków? Nabranie dystansu i odpoczynek? Świętowanie rocznicy? A może zwyczajna chęć spędzenia czasu tylko we dwoje? Kurort odnowy biologicznej może być do tego doskonałą scenerią!

Zaplanowane aktywności mogą być przeprowadzane w parze, a także indywidualnie, co daje okazję do zatęsknienia za sobą i ponownego spotkania się najlepszej, a na pewno bardziej wypoczętej, odsłonie. SPA dla dwojga to na pewno doskonały pomysł na dbanie o relację!

Zaręczyny w SPA

A co, gdyby wśród woni rozgrzanych kamieni, aromatycznej pary, balsamów i olejów, znalazło się miejsce i na zapach róż? Cała ta mieszanka pobudza zmysły, porusza fantazję i wprawia w romantyczny nastrój. Dlaczego zatem nie wykorzystać go do celebrowania tak szczególnej chwili, jaką są dla wielu osób zaręczyny? Wejście w ten nowy etap życia jest ważnym momentem i młode pary starają się celebrować go z należytą dbałością o detale. 

Wieczór panieński w SPA

Przyszli małżonkowie, a raczej ich przyjaciele, prześcigają się w wymyślaniu kreatywnych sposobów na spędzenie wieczoru panieńskiego czy kawalerskiego. Nawet najbardziej ekstremalne pomysły, jak paintball czy laser tag, powoli wchodzą raczej do kanonu, niż stanowią ciekawą alternatywę spędzenia czasu. Pobyt w SPA pomoże zredukować stres, powstający na myśl o rychłym zamążpójściu. Wzmacnia również więzi między uczestnikami, dając im poczucie jedności doświadczeń. Zapewnia również intymność i spokój: zamiast szalonej gonitwy po klubach stolicy – spokojne, ciche SPA pod Warszawą. 

Wizyta w SPA jako prezent

W obecnym świecie kupowanie prezentów jest niezwykłym wyzwaniem. Trudno jest wybrać przedmiot unikatowy, oryginalny, a jednocześnie użyteczny i wpisujący się w gusta obdarowanego. Wybór zakupu pobytu w SPA jest doskonałym pomysłem, który można wykorzystać z różnych okazji. Dla zapracowanych, zabieganych młodych rodziców – SPA pod Warszawą, za miastem, bliżej natury. Seniorom, uskarżającym się na problemy zdrowotne – uzdrowiskowy pobyt, wypełniony masażami leczniczymi, pływaniem i rehabilitacją. Z okazji dnia matki – SPA dla mamy i przyjaciółek. Na rocznicę ślubu – SPA pod Warszawą dla dwojga, z bogatą ofertą różnorakich zabiegów. Tego rodzaju prezent zostanie na długo w pamięci, a tym bardziej w zrelaksowanym, rozluźnionym ciele. Pełna oferta SPA dostępna jest na: https://www.hotelnarvil.pl/spa/niagara-spa

W te szczególne dni warto zamówić wizytę w SPA z odpowiednim wyprzedzeniem, aby nie zabrakło miejsca.

Odpoczynek w SPA w trakcie podróży

Zmęczeni atrakcjami turystycznymi, zwiedzający różne regiony Polski mogą ubarwić wyjazdy relaksacyjnymi sesjami odnowy biologicznej. Podróż szlakiem zabytków stolicy? SPA na weekend w mazowieckim! Męczący trekking górski? Zaciszne, ustronne miejsce dla ukojenia obolałych mięśni w górskim hoteliku. Bo choć oryginalne Spa jest daleko, to wiele wspaniałych miejsc z powodzeniem oddaje ducha pierwotnego kurortu, a nawet wzbogaca doznania własnym, niepodrabialnym charakterem. 

Odczarowanie SPA wydaje się zadaniem trudnym, ale nie niemożliwym. Jest to miejsce dobre nie tylko na weekendowe kobiece wypady. Może ono stanowić ciekawą alternatywę do spędzania ważnych momentów w życiu, stanowić dobry punkt na wyprawę towarzyską, a także stworzyć przestrzeń do zacieśniania relacji.

materiał zewnętrzny

Przetrwaj zimę w zdrowiu i z uśmiechem na ustach

Przetrwaj zimę w zdrowiu i z uśmiechem na ustach

Sezonowe choroby, takie jak grypa czy przeziębienia, ogólne obniżenie odporności, brak słońca i pogorszenie nastroju – wszystko to towarzyszy nam w długie, zimne, a często również deszczowe, wieczory. Aby więc lepiej zadbać o siebie w tym ciężkim okresie warto zatroszczyć się o dobór odpowiednich środków pielęgnacji dla ciała i dla ducha.

Garmin Fenix 6X Pro Solar – zegarek, który warto mieć

Garmin Fenix 6X Pro Solar – zegarek, który warto mieć

Tradycyjne modele zegarków, służące jedynie do odmierzania czasu, stopniowo odchodzą w niepamięć. Współczesne zegarki przypominają ilością funkcji smartfony, a nawet komputery. Zegarkiem, który zaskoczy funkcjonalnością jest Garmin Fenix 6x Pro Solar 010-02157-21....

Raczki turystyczne – jakie wybrać?

Raczki turystyczne – jakie wybrać?

Sezon zimowy za pasem, niebawem ferie, a te sprzyjają wyprawom po górskich szlakach, ale i spacerom po alejkach turystycznych ośrodków, które bywają zdradliwe. Jak zabezpieczyć się przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, a przede wszystkim – ułatwić sobie pokonywanie oblodzonych i zaśnieżonych tras czy szlaków turystycznych? Podstawą będzie odpowiednie wyposażenie i dobór właściwego sprzętu. Jednym z jego kluczowych elementów pozostają raczki oraz raki. To specjalny rodzaj nakładek na buty, wyposażonych w system kolców, które zapewniają przyczepność na śniegu i lodzie. Rzecz jasna raczki sprawdzą się w innych warunkach niż raki. W ten pierwszy rodzaj nakładek antypoślizgowych warto zaopatrzyć się wtedy, gdy nasze zimowe aktywności ograniczają się głównie do spacerów i rekreacji. Raki natomiast ułatwią nam pokonywanie nawet wymagających tras górskich. Możemy wyróżnić wiele rodzajów raków, wykazujących konkretne atrybuty, przystosowane do konkretnych aktywności. A zatem – co wybrać?

Wejdź w nowy rok bez papierosów

Wejdź w nowy rok bez papierosów

Rzucanie palenia jest długim procesem, w którym potrzeba nie tylko motywacji, ale również silnej woli, wsparcia i dobrego planowania. Miłe słowa czy zachęty ze strony bliskich są pożądane i potrzebne, aby umacniać rzucającego w jego postanowieniu. Motywację trzeba stale zachowywać na wysokim poziomie, unikać sytuacji stresowych oraz wyrwać się z rytuałów. To, co brzmi jak ogromne wyzwanie może się powieść! Wciągaj głębiej powietrze i ciesz się nadchodzącym rokiem!