Praktyczne i wygodne okulary rowerowe – jak wybrać odpowiednie?

artykuły, porady, Rekreacja, sport

Okulary to wyposażenie niezbędne dla komfortowej i bezpiecznej jazdy na rowerze. Niezależnie więc od tego, czy jesteś zapalonym rowerzystą, czy też dopiero stawiasz pierwsze kroki w kolarstwie, potrzebujesz dobrej jakości okularów na rower. Jak wybrać odpowiedni model?

Idealne okulary rowerowe – czyli jakie?

Najlepsze okulary rowerowe to modele, które znacząco zwiększają komfort jazdy. Powinny zapewniać skuteczną ochronę przed promieniami słonecznymi oraz szkodliwym promieniowaniem, ale ich zadaniem jest także zabezpieczenie przed piaskiem, pyłem czy owadami. Muszą być tak dobrane, aby nie spadały z twarzy nawet podczas szybkiej jazdy po nierównym terenie. Dobre okulary są ponadto tak wygodne, że niemal zapominasz, że masz je na nosie.

Ochrona przed UV

Podstawowym zadaniem dobrych okularów na rower jest ochrona oczu przed promieniami UV. Dlatego wybierając konkretną parę, należy skupić się przede wszystkim na soczewce, która, dzięki odpowiednim technologiom, zapewnia bezpieczeństwo oczom. Ważne, aby okulary rowerowe zawierały filtr UV 400, który chroni oczy przed najbardziej szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym UV-A.

Jakość soczewki

Aby zwiększyć funkcjonalność okularów, producenci wyposażają je w wiele nowoczesnych, praktycznych funkcji. Wybierając okulary, warto więc zdecydować się na model zawierający np. specjalne otwory w szkłach, których zadaniem jest optymalna cyrkulacja powietrza likwidująca problem zaparowanych soczewek. To szczególnie polecane rozwiązanie dla osób uczestniczących w maratonach lub wyścigach, w których liczy się każda sekunda i nie można po prostu zatrzymać się w celu wyczyszczenia szkieł.

Dobrym wyborem są też soczewki fotochromatyczne, czyli modele reagujące na światło oraz dostosowujące przyciemnienie szkieł do aktualnego poziomu zachmurzenia. W przypadku więc nasłonecznienia soczewki przyciemniają się, a w cieniu ulegają rozjaśnieniu.

Ważne również, aby nabywane soczewki cechowały się jak najlepszą odpornością. Piasek czy kamyki wystrzelone spod kół i uderzające w okulary nie należą niestety do rzadkości. Dlatego też zwróć uwagę na solidność i wytrzymałość soczewek na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania oraz pęknięcia.

Wymienne szkła

Soczewki fotochromatyczne nie należą do tanich, dlatego też alternatywą dla nich są okulary rowerowe z wymiennymi szkłami. Dzięki nim możesz dostosować okulary do panujących warunków. W słonecznym dniu możesz założyć soczewki z filtrem chroniącym przed promieniowaniem UV, natomiast w przypadku deszczowej pogody zamontujesz szkła przezroczyste, które zapewnią lepszą widoczność.

Wygoda i dopasowanie

Dobre okulary muszą być właściwie dopasowane do kształtu twarzy, aby nie zsuwały się albo podskakiwały na nosie. Dla większej pewności możesz zdecydować się na modele wyposażone w gumkę przymocowaną do końcówek oprawek, które zapobiegną zsuwaniu się okularów.

W sklepie internetowym Brylano.com znajdziesz szeroki wybór okularów rowerowych o różnych parametrach, wśród których z pewnością wybierzesz model idealny dla siebie.

Chłodziarka na wino – obowiązkowy sprzęt dla konesera wina

Chłodziarka na wino – obowiązkowy sprzęt dla konesera wina

Wino, jak niemalże każdy napój alkoholowy, powinno być podawane w odpowiedniej temperaturze, która zapewnia najlepsze doznania smakowe. Problemem w tym wypadku będzie odpowiednie schłodzenie trunku, gdyż lodówki służące do przechowywania żywności, nie są najlepszym miejscem do trzymania wina. Temperatura, która się tam utrzymuje jest najczęściej za niska zarówno dla czerwonej jak i białej odmiany, tego epickiego napoju. W takim razie co powinniśmy zrobić, aby móc kosztować wino optymalnie ciepłe? Koniecznie powinniśmy zainwestować w chłodziarkę do wina.

Jak zacząć żeglować turystycznie? Czego potrzebujesz?

Jak zacząć żeglować turystycznie? Czego potrzebujesz?

Każdy może mieć ochotę rozpocząć swoją przygodę z żeglarstwem turystycznym. Ta dyscyplina może nieść wiele radości, zwłaszcza że w Polsce nie brakuje miejsc, w których można żeglować. Zanim jednak wsiądziemy na pokład, trzeba się dobrze przygotować do tej wyprawy. Odpowiedni sprzęt to podstawa i nie może zabraknąć takich rzeczy jak kapok dla dziecka.

Powrót do szkoły, czyli jak się edukować i nie zwariować?

Powrót do szkoły, czyli jak się edukować i nie zwariować?

Wielu rodziców niepokoi się osiągnięciami edukacyjnymi swoich pociech bardziej, niż one same. Pragną, aby ich potomstwo miało jak najlepszy start i dobrze radziło sobie w kontaktach społecznych. Nie zawsze jednak rodzice mają duży wpływ na to, co dzieje się w szkole. Aby zatem zadbać o potrzeby swoich najbliższych warto przyjrzeć się i zastanowić nad tymi obszarami życia dziecka, w których możliwa jest interwencja.