Przyszłościowe kierunki studiów – jakie studia wybrać?

nauka, porady

studia

Jedni planują je od wielu lat i doskonale wiedzą, w którym kierunku chcą kontynuować naukę, inni przeciwnie – decydują się na dany kierunek na ostatnią chwilę, albo w ogóle rezygnują z podjęcia jakichkolwiek studiów. Abstrahując od tego, czyja opcja jest lepsza, warto w tym miejscu zastanowić się nad pytaniem, które kierunek studiów najlepiej wybrać i które z nich są najbardziej przyszłościowe?

Kierunki studiów

Chociaż czasy, w których wydawało się, ze studia gwarantują wyższe wynagrodzenie oraz ułatwiają znalezienie pracy, minęły bezpowrotnie, nie da się ukryć, ze dla wielu pracodawców, ten aspekt w życiorysie większości ludzi, nie jest wcale taki obojętny. Wszystko też będzie tutaj zależało od tego, na który konkretnie kierunek studiów zdecydowała się dana osoba i czy rzeczywiście uzyskanie tytułu magistra jest w jej przypadku skorelowane z wiedzą. Na jaki zatem kierunek studiów z pewnością zwróci uwagę przyszły pracodawca?

Wskazać tutaj możemy chociażby finanse i rachunkowość, informatykę, Executive MBA, Business & Languages czy też wreszcie już bardziej oczywistą medycynę. Trudno wyobrazić sobie firmę bez osób zajmujących się sprawami ekonomiczno-finansowo-rozliczeniowymi, osób, które mają komputery i ich systemy w jednym palcu czy też wreszcie osób, które muszą zarządzać pracą innych i zaprowadzać ład w firmie.

Nie inaczej jest z lekarzami. Chyba nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie świata bez tego, jakże potrzebnego zawodu?

Umiejętności miękkie

Wiedza, jaką da ukończenie powyższych kierunków jest niezastąpiona, ale tak naprawdę dopiero doświadczenie i samorozwój sprawią, że będziemy interesującymi osobami z punktu widzenia pracodawcy. Nie bez znaczenia są tutaj również umiejętności miękkie, innymi słowy inteligencja emocjonalna, która pozwoli nam zjednać sobie ludzi, przekonać ich do siebie i przede wszystkim sprawić, ze będziemy ciekawymi pracownikami z punktu widzenia nie tylko samej wiedzy teoretycznej, ale również relacji interpersonalnych. 

Finanse i rachunkowość, informatyka, Executive MBA, Business & Languages czy też wspomniana już wyżej medycyna to również kierunki, które wymagają odpowiedniego podejścia do drugiego człowieka oraz empatii, chociaż niektórym nie wydawałoby się to na pierwszy rzut oka.

Przyszłościowe kierunki studiów

Coraz częściej możemy zaobserwować, że wiele branż czy też zawodów jest zastępowana przez wszelkiej maści maszyny i urządzenia. Mimo, że zjawisko jest to dosyć niepokojące i niejednokrotnie może powodować lęki, warto mieć nieustannie na uwadze, że trzeba wciąż się doszkalać, aktualizować wiedzę i cały czas dowiadywać czegoś nowego.

O ile wybór przyszłościowego kierunku studiów będzie zawsze rewelacyjnym pomysłem, o tyle warto sobie regularnie zadać pytanie – który zawód może w odległej, a nawet niedalekiej przyszłości zostać wyparty przez nowoczesne maszyny, a który nie obejdzie się bez pracy człowieka?

Może to powinien być w pierwszej kolejności główny klucz do podjęcia decyzji o wyborze kierunku studiów?

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://www.ssw-sopot.pl/

materiał zewnętrzny

Podróżowanie z dziećmi – jak zorganizować rodzinne wakacje zagranicą?

Podróżowanie z dziećmi – jak zorganizować rodzinne wakacje zagranicą?

Wspólny rodzinny wyjazd z pociechami wspaniale prezentuje się na kartach powieści i zdjęciach. Nie zawsze rzeczywistość maluje się tak różowo. Aby do maksimum wpłynąć na to, na co można wpływać i do minimum ograniczyć stres, jaki daje się przewidzieć przygotowaliśmy kilka wskazówek dla podróżnych.

Dlaczego huśtawka jest kluczowym elementem wyposażenia klatki papugi?

Dlaczego huśtawka jest kluczowym elementem wyposażenia klatki papugi?

Papugi to aktywne ptaki, dlatego decydując się na zakup takiego pupila, koniecznie trzeba zapewnić mu odpowiednie warunki. Oprócz przestronnej klatki warto zadbać także o atrakcyjne dla ptaka zabawki, dzięki którym będzie mógł harmonijnie się rozwijać i miło spędzać czas. Huśtawka dla papug jest jednym z obowiązkowych elementów pojawiających się w klatce, który umożliwia zabawę i stymulację umysłową ptaka.

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plener ślubny w Tatrach to wyjątkowa okazja, aby połączyć możliwość wykonania sesji ślubnej ze zwiedzaniem polskich gór. Wybór Tatr jako miejsca na ślubną sesję zdjęciową to decyzja, dzięki której zyskacie nie tylko dostęp do malowniczego tła sesyjnego, ale również niezapomniane wrażenia, które z pewnością zapamiętacie na długo. Majestatyczne szczyty, krystalicznie czyste jeziora i bujna zieleń tatrzańskich dolin, tworzą scenerię, która dodaje przedsięwzięciu wyjątkowego charakteru. Co warto wiedzieć o plenerze ślubnym w Tatrach? Zachęcamy do lektury poniższego artykułu!

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo