Przyszłościowe kierunki studiów – jakie studia wybrać?

nauka, porady

studia

Jedni planują je od wielu lat i doskonale wiedzą, w którym kierunku chcą kontynuować naukę, inni przeciwnie – decydują się na dany kierunek na ostatnią chwilę, albo w ogóle rezygnują z podjęcia jakichkolwiek studiów. Abstrahując od tego, czyja opcja jest lepsza, warto w tym miejscu zastanowić się nad pytaniem, które kierunek studiów najlepiej wybrać i które z nich są najbardziej przyszłościowe?

Kierunki studiów

Chociaż czasy, w których wydawało się, ze studia gwarantują wyższe wynagrodzenie oraz ułatwiają znalezienie pracy, minęły bezpowrotnie, nie da się ukryć, ze dla wielu pracodawców, ten aspekt w życiorysie większości ludzi, nie jest wcale taki obojętny. Wszystko też będzie tutaj zależało od tego, na który konkretnie kierunek studiów zdecydowała się dana osoba i czy rzeczywiście uzyskanie tytułu magistra jest w jej przypadku skorelowane z wiedzą. Na jaki zatem kierunek studiów z pewnością zwróci uwagę przyszły pracodawca?

Wskazać tutaj możemy chociażby finanse i rachunkowość, informatykę, Executive MBA, Business & Languages czy też wreszcie już bardziej oczywistą medycynę. Trudno wyobrazić sobie firmę bez osób zajmujących się sprawami ekonomiczno-finansowo-rozliczeniowymi, osób, które mają komputery i ich systemy w jednym palcu czy też wreszcie osób, które muszą zarządzać pracą innych i zaprowadzać ład w firmie.

Nie inaczej jest z lekarzami. Chyba nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie świata bez tego, jakże potrzebnego zawodu?

Umiejętności miękkie

Wiedza, jaką da ukończenie powyższych kierunków jest niezastąpiona, ale tak naprawdę dopiero doświadczenie i samorozwój sprawią, że będziemy interesującymi osobami z punktu widzenia pracodawcy. Nie bez znaczenia są tutaj również umiejętności miękkie, innymi słowy inteligencja emocjonalna, która pozwoli nam zjednać sobie ludzi, przekonać ich do siebie i przede wszystkim sprawić, ze będziemy ciekawymi pracownikami z punktu widzenia nie tylko samej wiedzy teoretycznej, ale również relacji interpersonalnych. 

Finanse i rachunkowość, informatyka, Executive MBA, Business & Languages czy też wspomniana już wyżej medycyna to również kierunki, które wymagają odpowiedniego podejścia do drugiego człowieka oraz empatii, chociaż niektórym nie wydawałoby się to na pierwszy rzut oka.

Przyszłościowe kierunki studiów

Coraz częściej możemy zaobserwować, że wiele branż czy też zawodów jest zastępowana przez wszelkiej maści maszyny i urządzenia. Mimo, że zjawisko jest to dosyć niepokojące i niejednokrotnie może powodować lęki, warto mieć nieustannie na uwadze, że trzeba wciąż się doszkalać, aktualizować wiedzę i cały czas dowiadywać czegoś nowego.

O ile wybór przyszłościowego kierunku studiów będzie zawsze rewelacyjnym pomysłem, o tyle warto sobie regularnie zadać pytanie – który zawód może w odległej, a nawet niedalekiej przyszłości zostać wyparty przez nowoczesne maszyny, a który nie obejdzie się bez pracy człowieka?

Może to powinien być w pierwszej kolejności główny klucz do podjęcia decyzji o wyborze kierunku studiów?

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://www.ssw-sopot.pl/

materiał zewnętrzny

Raczki turystyczne – jakie wybrać?

Raczki turystyczne – jakie wybrać?

Sezon zimowy za pasem, niebawem ferie, a te sprzyjają wyprawom po górskich szlakach, ale i spacerom po alejkach turystycznych ośrodków, które bywają zdradliwe. Jak zabezpieczyć się przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, a przede wszystkim – ułatwić sobie pokonywanie oblodzonych i zaśnieżonych tras czy szlaków turystycznych? Podstawą będzie odpowiednie wyposażenie i dobór właściwego sprzętu. Jednym z jego kluczowych elementów pozostają raczki oraz raki. To specjalny rodzaj nakładek na buty, wyposażonych w system kolców, które zapewniają przyczepność na śniegu i lodzie. Rzecz jasna raczki sprawdzą się w innych warunkach niż raki. W ten pierwszy rodzaj nakładek antypoślizgowych warto zaopatrzyć się wtedy, gdy nasze zimowe aktywności ograniczają się głównie do spacerów i rekreacji. Raki natomiast ułatwią nam pokonywanie nawet wymagających tras górskich. Możemy wyróżnić wiele rodzajów raków, wykazujących konkretne atrybuty, przystosowane do konkretnych aktywności. A zatem – co wybrać?

Sprawdź jak przy pomocy RT-Invest zapewnisz sobie pasywny przychód na lata

Sprawdź jak przy pomocy RT-Invest zapewnisz sobie pasywny przychód na lata

Zawirowania w światowej gospodarce sprawiają, że coraz więcej świadomych inwestorów szuka sposobu na wygenerowanie stabilnego i atrakcyjnego pasywnego przychodu na lata. Jednym z rozwiązań pozostaje kupno zagranicznej nieruchomości inwestycyjnej pod kątem wynajmu. Ciekawym wyborem pozostają nieruchomości na Cyprze Północnym, w których zakupie klientów wspiera RT Invest. Sprawdź, jak z pomocą tej firmy zbudować pasywny przychód na lata i dlaczego warto postawić na Cypr Północny.

Podróż za granicę – o czym warto pamiętać?

Podróż za granicę – o czym warto pamiętać?

Dlaczego warto pojechać na wakacje za granicę? Istnieje wiele powodów, dla których warto podjąć taką decyzję. Polska posiada co prawda wiele ciekawych opcji na wyjazd, jednak zagraniczna podróż to więcej możliwości. Można poznać nowe kultury, spróbować różnych potraw, poznać nowych ludzi, zwiedzić nowe miejsca, nauczyć się nowego języka. Zwiększyć swoją elastyczność i zdolność do radzenia sobie z sytuacjami nieznanymi, a także po prostu odpocząć i zrelaksować się.

Jakie akcesoria są przydatne w podróży samochodem.

Jakie akcesoria są przydatne w podróży samochodem.

Akcesoria do samochodu mogą znacznie poprawić wrażenia z jazdy. Niektóre z nich są niezbędne podczas każdej podróży, inne mogą sprawić, że podróżowanie z dodatkowym bagażem, zwierzętami domowymi lub dziećmi będzie o wiele bardziej komfortowe. Dodatkowo, niektóre akcesoria mogą pomóc podczas złej pogody lub silnego zabrudzenia. Niezależnie od sytuacji, zawsze można znaleźć odpowiednie akcesoria, które spełnią Twoje potrzeby.