Spotkanie biznesowe w SPA. Połączenie przyjemnego z pożytecznym

porady, praca, Rekreacja, zdrowie

spotkanie biznesowe w SPA

Spotkanie biznesowe często kojarzy się z nudną pozycją w kalendarzu służbowym, którą po prostu trzeba odhaczyć. Ale już jeden zabieg – odpowiednie dobranie miejsca – może wszystko zmienić. Co jeśli zorganizujemy takie spotkanie w SPA?

SPA – czym jest i skąd się wzięło?

Słowo SPA zostało przejęte z języka angielskiego ale nie jest żadnym skrótem a… pochodzi od belgijskiego miasta Spa, które w okresie Cesarstwa Rzymskiego słynęło z wód termalnych o właściwościach leczniczych. Był to więc początkowo synonim ośrodka wypoczynkowego z wodnym zapleczem o cechach terapeutycznych. 

Spotkanie biznesowe w SPA – dlaczego przyjemne?

Dzięki temu  ze ma odpowiednie warunki i zaplecze, SPA to idealne miejsce na spotkanie biznesowe. Takie ośrodki prześcigają się w atrakcyjności oferty, by zaproponować klientom jak najlepsze i najciekawsze warunki. Oprócz tych zwykłych usług (zakwaterowanie, gastronomia) mają w wachlarzu swoich usług takie udogodnienia jak rozbudowana strefa Wellness z gabinetem masażu i gabinetem kosmetycznym, gdzie spotkasz się z takimi perełkami jak rytuały na ciało i twarz, masaż relaksacyjny czy wymyślne zabiegi kosmetyczne, jak chociażby nakładanie maseczki. To wszystko sprawia, że takie spotkanie na długo pozostanie w pamięci jego uczestników a Ty w roli jego organizatora dołożysz do tego kluczową cegiełkę. Dla przykładu i lepszego rozeznania jakie są konkretne usługi zapoznaj się ze stroną Resortu Grand Chotowa: https://grandchotowa.pl/spa/ . Ponieważ oferta tego ośrodka jest niezwykle ciekawa i bogata – być może to tam zorganizujesz swoje spotkanie. Niczym niezwykłym nie są więc pakiety promocyjne czy vouchery, popularne jako prezent dla ukochanej osoby ale również odpowiednie do wykorzystania jako wsparcie Twojego biznesu. Warto też wspomnieć, że Grand Chotowa oferuje wypoczynek na świeżym powietrzu.

Spotkanie biznesowe w SPA – dlaczego pożyteczne?

Ale jak głosi stare przysłowie “najpierw praca, później przyjemności”. Oczywiście warto zauważyć, że ośrodki SPA najczęściej mają także w ofercie różnej wielkości, w pełni wyposażone sale konferencyjne i szkoleniowe. Dzięki temu Twoje spotkanie może być nie tylko prestiżowe ale także merytoryczne. Fakt, że jest zapewniony nocleg i strefa Wellness, zadziała dodatkowo na Twoją korzyść, ponieważ uczestnicy będą mieć “świeżą głowę” więc bardziej wydajnie będą uczestniczyć w szkoleniu lub po prostu w części merytorycznej. Nawet Tobie będzie przyjemniej płynąć czas na spotkaniu, gdy z tyłu głowy będziesz mieć wieczorny masaż albo relaks w saunie. Pożytek też będziesz miał kiedy osiągniesz nie tylko udane negocjacje czy ustalenia ale także cele takie jak zgrany zespół, wiara w siebie, lojalność, wzrost zaufania czy po prostu prestiż.

sauna parowa

Dlaczego warto to połączyć?

Przepleć część merytoryczną z częścią rozrywkową, dołóż szczyptę uśmiechu i masz gotowy przepis. Dzięki połączeniu tych składników i zorganizowaniu spotkania biznesowego w SPA, zwłaszcza jeśli zaplanujesz dobry budżet wydarzenia, możesz osiągnąć wiele celów. Zintegrowany, pełen wiary w siebie i Ciebie, zespół będzie Ci wdzięczny za uczestnictwo w tak ważnym spotkaniu czy wydarzeniu a okoliczności w jakich się ono odbyło będą działać na Twoją korzyść. Być może Twój zespół stanie się bardziej zorganizowany i wydajny, partner biznesowy bardziej przychylny a klient bardziej oddany zaś transakcje handlowe będą “szły jak z płatka”. Powód jest jeden – wiedziałeś jak połączyć przyjemne z pożytecznym i zorganizowałeś spotkanie biznesowe w SPA. Jeśli ktoś Cię poprosi o radę w tej sprawie – na pewno będziesz w stanie odpowiedzieć.

Dlaczego warto ubezpieczyć się na wypadek odwołania imprezy turystycznej?

Dlaczego warto ubezpieczyć się na wypadek odwołania imprezy turystycznej?

Nikt nie lubi, gdy planowana podróż nie może dojść do skutku. Jednak o ile z rozczarowaniem i zawodem dość łatwo możemy sobie poradzić, to finansowe konsekwencje odwołanej podróży mogą być bardzo dotkliwe. Proces odzyskiwania środków bywa trudny, długotrwały, a w wielu przypadkach – całkowicie niemożliwy. Warto więc rozważyć zakup ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej.

Czym powinien wyróżniać się sklep internetowy z kawą?

Czym powinien wyróżniać się sklep internetowy z kawą?

Sklep internetowy z kawą to miejsce, w którym nawet najbardziej wymagający miłośnik kawy powinien znaleźć swoją ulubioną mieszankę. Na rynku dostępnych jest wiele ofert i każda z nich próbuje na skusić czymś innym. Zastanówmy się, co takiego powinien mieć dobry sklep internetowy, abyśmy chcieli zrobić w nim zakupy.

Jak odzyskać smukłą sylwetkę po miesiącach pracy zdalnej?

Jak odzyskać smukłą sylwetkę po miesiącach pracy zdalnej?

Praca zdalna odcisnęła niemałe piętno nie tylko na naszej psychice, ale również na naszym wyglądzie. Okres pandemii sam w sobie nie sprzyjał utrzymaniu smukłej sylwetki, a miało na to wpływ przede wszystkim zamknięcie siłowni, klubów fitness, czy też basenów. Praca w domu nie wymagała od nas zbyt wiele ruchu, przez co wiele osób, niestety, przybrało na wadze. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym możemy odzyskać piękną, szczupłą sylwetkę.

Czym jest kredyt konsolidacyjny? Odpowiadamy!

Czym jest kredyt konsolidacyjny? Odpowiadamy!

Bardzo wiele osób jest zmuszonych do zaciągnięcia pożyczki. Nie ma się temu, co dziwić, bo praca na etacie nie każdemu daje wystarczający zarobek. Nie zawsze więc mamy z czego odłożyć na nasze potrzeby. Wówczas z pomocą przyjść nam mogą wspomniane już pożyczki. Czasami tracimy nad nimi kontrolę, ale nawet wtedy istnieje rozwiązanie. Jest nim kredyt konsolidacyjny.