Spotkanie biznesowe w SPA. Połączenie przyjemnego z pożytecznym

porady, praca, Rekreacja, zdrowie

spotkanie biznesowe w SPA

Spotkanie biznesowe często kojarzy się z nudną pozycją w kalendarzu służbowym, którą po prostu trzeba odhaczyć. Ale już jeden zabieg – odpowiednie dobranie miejsca – może wszystko zmienić. Co jeśli zorganizujemy takie spotkanie w SPA?

SPA – czym jest i skąd się wzięło?

Słowo SPA zostało przejęte z języka angielskiego ale nie jest żadnym skrótem a… pochodzi od belgijskiego miasta Spa, które w okresie Cesarstwa Rzymskiego słynęło z wód termalnych o właściwościach leczniczych. Był to więc początkowo synonim ośrodka wypoczynkowego z wodnym zapleczem o cechach terapeutycznych. 

Spotkanie biznesowe w SPA – dlaczego przyjemne?

Dzięki temu  ze ma odpowiednie warunki i zaplecze, SPA to idealne miejsce na spotkanie biznesowe. Takie ośrodki prześcigają się w atrakcyjności oferty, by zaproponować klientom jak najlepsze i najciekawsze warunki. Oprócz tych zwykłych usług (zakwaterowanie, gastronomia) mają w wachlarzu swoich usług takie udogodnienia jak rozbudowana strefa Wellness z gabinetem masażu i gabinetem kosmetycznym, gdzie spotkasz się z takimi perełkami jak rytuały na ciało i twarz, masaż relaksacyjny czy wymyślne zabiegi kosmetyczne, jak chociażby nakładanie maseczki. To wszystko sprawia, że takie spotkanie na długo pozostanie w pamięci jego uczestników a Ty w roli jego organizatora dołożysz do tego kluczową cegiełkę. Dla przykładu i lepszego rozeznania jakie są konkretne usługi zapoznaj się ze stroną Resortu Grand Chotowa: https://grandchotowa.pl/spa/ . Ponieważ oferta tego ośrodka jest niezwykle ciekawa i bogata – być może to tam zorganizujesz swoje spotkanie. Niczym niezwykłym nie są więc pakiety promocyjne czy vouchery, popularne jako prezent dla ukochanej osoby ale również odpowiednie do wykorzystania jako wsparcie Twojego biznesu. Warto też wspomnieć, że Grand Chotowa oferuje wypoczynek na świeżym powietrzu.

Spotkanie biznesowe w SPA – dlaczego pożyteczne?

Ale jak głosi stare przysłowie “najpierw praca, później przyjemności”. Oczywiście warto zauważyć, że ośrodki SPA najczęściej mają także w ofercie różnej wielkości, w pełni wyposażone sale konferencyjne i szkoleniowe. Dzięki temu Twoje spotkanie może być nie tylko prestiżowe ale także merytoryczne. Fakt, że jest zapewniony nocleg i strefa Wellness, zadziała dodatkowo na Twoją korzyść, ponieważ uczestnicy będą mieć “świeżą głowę” więc bardziej wydajnie będą uczestniczyć w szkoleniu lub po prostu w części merytorycznej. Nawet Tobie będzie przyjemniej płynąć czas na spotkaniu, gdy z tyłu głowy będziesz mieć wieczorny masaż albo relaks w saunie. Pożytek też będziesz miał kiedy osiągniesz nie tylko udane negocjacje czy ustalenia ale także cele takie jak zgrany zespół, wiara w siebie, lojalność, wzrost zaufania czy po prostu prestiż.

sauna parowa

Dlaczego warto to połączyć?

Przepleć część merytoryczną z częścią rozrywkową, dołóż szczyptę uśmiechu i masz gotowy przepis. Dzięki połączeniu tych składników i zorganizowaniu spotkania biznesowego w SPA, zwłaszcza jeśli zaplanujesz dobry budżet wydarzenia, możesz osiągnąć wiele celów. Zintegrowany, pełen wiary w siebie i Ciebie, zespół będzie Ci wdzięczny za uczestnictwo w tak ważnym spotkaniu czy wydarzeniu a okoliczności w jakich się ono odbyło będą działać na Twoją korzyść. Być może Twój zespół stanie się bardziej zorganizowany i wydajny, partner biznesowy bardziej przychylny a klient bardziej oddany zaś transakcje handlowe będą “szły jak z płatka”. Powód jest jeden – wiedziałeś jak połączyć przyjemne z pożytecznym i zorganizowałeś spotkanie biznesowe w SPA. Jeśli ktoś Cię poprosi o radę w tej sprawie – na pewno będziesz w stanie odpowiedzieć.

Kolonie dla młodego artysty – letnie propozycje

Kolonie dla młodego artysty – letnie propozycje

Pierwsze promienie słońca skłaniają do rozmyślania o nadchodzących wakacjach. Ponieważ ostatnie miesiące są trudne dla wszystkich, w tym dla młodzieży uczącej się w trybie zdalnym, warto zaplanować coś specjalnego.

Kubek termiczny na wyprawach górskich

Kubek termiczny na wyprawach górskich

Wyprawa w góry to oprócz wyjazdu nad morze jeden z najpopularniejszych celów wakacyjnych podróży. Każda osoba wybierająca się na górskie szlaki, powinna być do tego bardzo dobrze przygotowana. Trzeba pamiętać, że dla dzieci jest to duża wyprawa – o wiele większa niż spacer po parku – i może stać się coś nieoczekiwanego. Warto być przygotowanym na różne okoliczności.

Wybieramy hamak do ogrodu. Który z nich uprzyjemni leniwe popołudnie?

Wybieramy hamak do ogrodu. Który z nich uprzyjemni leniwe popołudnie?

Wiosna tuż-tuż, dlatego pora rozważyć wybór odpowiednich mebli do ogrodu. O ile zakup zestawu z technorattanu czy drewna nie powinien stanowić większego problemu, o tyle wybór hamaka może budzić więcej wątpliwości. Sprawdź, czym się kierować, kupując nowy produkt. Jakie kryteria powinieneś wziąć pod uwagę?

Choroby roślin, które zdarzają się w każdym ogrodzie

Choroby roślin, które zdarzają się w każdym ogrodzie

Zbliża się wiosna, przyroda budzić się do życia. Jest to szczególna pora roku dla każdego ogrodnika. Wysiew nasion, przycinanie pędów, sadzenie i nawożenie roślin to podstawowe prace, które trzeba wykonać, aby móc cieszyć się pięknym ogrodem. Nie zawsze jednak, pomimo naszych usilnych starań udaje się uzyskać oczekiwane efekty. Rośliny osłabione trudnymi warunkami panującymi podczas zimy narażone są na ataki różnych chorób. W razie infekcji prawidłowa ocena sytuacji i natychmiastowe podjęcie działania może uratować nasz ogród.