10 ciekawych miejsc we Włoszech, które warto zobaczyć

ciekawe miejsca, TOP 10, Włochy

We Włoszech jest wiele pięknych miejsc, które warto odwiedzić. Sprawdź, jakie atrakcje turystyczne trafiły na naszą listę TOP 10 (kolejność przypadkowa).

1. Cinque Terre


Cinque Terre grafika

Cinque Terre to Park Narodowy na riwierze liguryjskiej w którym znajduje się pięć malowniczych miasteczek. Miejsce to słynie z kolorowych domków, stromych urwisk, pięknych zatoczek i plaż.


2. Alberobello


Alberobello grafika

Alberobello to niezwykłe miasteczko, w którym znajduje się prawie półtora tysiąca malutkich domków ze stożkowatymi dachami. Jest to jedna z najpopularniejszych miejscowości w regionie Apulia.


3. Via Krupp


Via Krupp grafika

Via Krupp to jedna z najsłynniejszych ścieżek we Włoszech. Opisana została jako „droga, która sama w sobie jest dziełem sztuki”.


4. Asyż


Asyż grafika

Asyż to wyjątkowe włoskie miasto znane ze wspaniałej średniowiecznej architektury. To także miejsce narodzin św. Franciszka, patrona Włoch.


5. Scilla


Scilla grafika

Scilla to niezwykle malownicza wioska rybacka znajdująca się na samym końcu „włoskiego buta”.


6. Matera


Matera grafika

Matera to niezwykłe, częściowo wykute w skale, miasto, uznawane za jedno z najstarszych na świecie.


7. San Gimignano


San Gimignano grafika

San Gimignano to słynne, średniowieczne toskańskie miasteczko nazywane miastem stu wież.


8. Spoleto


Spoleto grafika

Spoleto to otoczone lasem miasto znajdujące się na wzgórzu, u podnóża Apeninów.


9. Camogli


Camogli grafika

Camogli to malownicze miasteczko z charakterystycznymi, wysokimi kamienicami wybudowanymi na skale, nad brzegiem morza.


10. Isola Bella


Isola Bella grafika

Isola Bella to maleńka wyspa na jeziorze Maggiore, na której znajduje się jedyny w swoim rodzaju barokowy ogród, pałac i wioska rybacka. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w północnych Włoszech.Więcej wpisów z serii TOP 10 znajdziecie na naszej nowej stronie: poznajcie.pl


Największe centra hazardu na świecie

Największe centra hazardu na świecie

Hazard nie jest zakazany we wszystkich krajach, a w niektórych kasyna przynoszą ogromne dochody. Oczywiście, aby spróbować szczęścia nie ma potrzeby, aby przejść do Los Vegas, przestrzeń online oferuje wiele platform internetowych, ale przed wyborem platformy zaleca się sprawdzić ich licencjonowanie.

Który model GoPro jest najlepszy dla Ciebie?

Który model GoPro jest najlepszy dla Ciebie?

Kamery GoPro zrewolucjonizowały sposób pokazywania sportów akcji i dynamicznych scen. Dzięki nim można zabrać ze sobą widzów w podróż, a także pokazać im zachwycające widoki wprost ze szlaku czy nawet podwodne przygody. Sprawdź poniższy przegląd kamer sportowych GoPro, aby wybrać najlepszy model dla siebie!

Najgorsze filmy 2021 roku

Najgorsze filmy 2021 roku

Kiedy wybieramy dla siebie gry, w tym darmowa kasa na start, to zazwyczaj wiemy, że mamy do czynienia z czymś dobrym i polecanym. Niestety zdarza się tak, że trafiamy czasem na filmy, o których najchętniej chcielibyśmy zapomnieć, zaraz po seansie. W 2021 roku było trochę takich produkcji, które zaliczyć możemy do najgorszych. Oto nasza lista.

Gry na Switcha

Gry na Switcha

Wolne chwile można spędzić choćby z ulubioną konsolą. Dla wielu osób jest to Nintendo Switch. Postanowiliśmy zatem przyjrzeć się temu, jakie ciekawe gry pojawią się na tej platformie w styczniu 2022 roku.

Najlepsze filmy o dinozaurach

Najlepsze filmy o dinozaurach

Zimowe wieczory nie zachęcają zbytnio do aktywności. Wiele osób wolałoby najchętniej spędzić czas pod kocem, oglądając filmy, odwiedzając na telefonie kasyno bezdepozytu. Właśnie taki czas jest dobry do tego, aby postawić na ciekawy film. Mamy zatem propozycję – dinozaury! Powstało wiele ciekawych produkcji, w których dinozaury stanowią główny lub poboczny temat. Oto zatem nasza lista najlepszych tytułów.

10 najcenniejszych marek na świecie

10 najcenniejszych marek na świecie

10. Mastercard (szacowana wartość: $112 876 000 000)
9. McDonald’s (szacowana wartość: $154 921 000 000)
8. Visa Inc. (szacowana wartość: $191 285 000 000)

10 najwyższych ratuszy

10 najwyższych ratuszy

10. Stary Ratusz w Toronto (wysokość: 104 m)
9. Ratusz w Kopenhadze (wysokość: 105,5 m)
8. Ratusz w Sztokholmie (wysokość: 106 m)