4 powody dla których warto mieć ubezpieczenie turystyczne

podróż - porady, ubezpieczenie, wczasy

podróż

Masz zamiar wybrać się na wakacje i jesteś w trakcie organizacji i dopinania wszelkich ustaleń? Nie zapomnij o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego, które da ci gwarancję spokojnie spędzonych wakacji, a w razie nieprzewidzianych zdarzeń pomoże w szybkim rozwiązaniu problemu lub pokryciu kosztów leczenia. Dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w ubezpieczenie turystyczne i na jakie najlepiej się zdecydować.

  • Ubezpieczenie turystyczne -Standardowe ubezpieczenie podróżne
  • Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – pokrycie kosztów leczenia
  • Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wycieczki – ubezpieczenie turystyczne na wakacje

Ubezpieczenie turystyczne – standardowe ubezpieczenie podróżne

Wakacje to czas wytchnienia i relaksu, jednak nawet jadąc na zasłużony wypoczynek warto pamiętać, że zdarzenia losowe mogą przytrafić się wszędzie. Wyjeżdżając poza granice kraju pamiętaj, by przygotować się na każdą ewentualność i w razie potrzeby być w pełni zabezpieczonym za pomocą ubezpieczenia turystycznego zakupionego na terenie kraju. W pierwszej kolejności decydując się na podróż samolotem bądź autokarem bez względu na to, czy jest to wycieczka zorganizowana, czy na własną rękę ważne jest, aby nabyć ubezpieczenie bagażu. Jest to zazwyczaj standardowy zapis w każdej polisie i obejmuje on zagubienie bagażu w trakcie transportu, uszkodzenie walizki lub torby oraz opóźnienia w dostarczeniu nadanego bagażu.

Pamiętaj, że standardowemu ubezpieczeniu turystycznemu nie podlega biżuteria, cenne pamiątki np. rodzinne oraz przedmioty, które wymagają uprzedniego zgłoszenia odprawie celnej https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/ile-kosztuje-ubezpieczenie-turystyczne-na-wakacje/.

Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – pokrycie kosztów leczenia

Wybierając ubezpieczenie na podroż zapoznaj się, co dokładnie zapisane jest w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Koszty leczenia w przypadku choroby mogą być bardzo wysokie, dlatego postaraj się o ubezpieczenie kosztów leczenia, które zostaną ci zwrócone zaraz po powrocie do Polski po przedstawieniu dokumentacji medyczne lub od razu przez ubezpieczyciela w trakcie nieplanowanej wizyty w placówce medycznej. Szukając właściwej opcji dobierz warianty odpowiadające twoim planom wycieczkowym. Decydując sie na aktywnywypoczynek w trakcie urlopu np. sportów wodnych sprawdź, czy ubezpieczenie obejmuje uprawianie sportów i zadbaj o to, aby tam się pojawiło.

Wykupienie ubezpieczenia, które gwarantuje zwrot kosztów leczenia i assistance masz pewność, że w razie potrzeby otrzymasz niezbędną pomoc tak szybko, jak będzie to możliwe. Co więcej, będziesz mieć pomoc tłumacza, prawnika oraz organizacje bliskiej osoby, jeśli zajdzie taka konieczność wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-podrozne/.

Ubezpieczanie kosztów rezygnacji z wycieczki – ubezpieczenie turystyczne na wakacje

Ubezpieczenie kosztów leczenia, zawarcie klauzuli określającej sporty wysokiego ryzyka i ubezpieczenie sprzętu sportowego, ochrona bagażu to nie wszystko. Co w przypadku kiedy wykupiłeś wycieczkę, a zdarzenie losowe sprawiło, że nie możesz pojechać i chcesz odzyskać wpłacone pieniądze? W takim przypadku przyda się ubezpieczenie obejmujące całościowy lub częściowy zwrot poniesionych kosztów w przypadku rezygnacji z ustalonego wyjazdu.

Tego typu polisa ma szczególne znaczenie w czasie kiedy wymagane jest wykonanie testu COVID 19 przed przekroczeniem granicy. Taka ochrona może obejmować ciebie lub współtowarzyszy podróży i dawać gwarancję zwrotu w pełni podniesionych dotychczas kosztów z tytułu zaplanowanego wyjazdu.

materiał zewnętrzny

Śladami „Pana Tadeusza” w Wielkopolsce

Śladami „Pana Tadeusza” w Wielkopolsce

Wielkopolska to region dość odległy od Litwy, o której jako o swojej ojczyźnie pisał Mickiewicz w „Panu Tadeuszu”. Dlatego dla większości z nas zaskoczeniem może być fakt, że wiele opisów w naszej narodowej epopei ma swoje źródło właśnie w Księstwie Poznańskim, w którym Mickiewicz przebywał w okresie od sierpnia 1831 r. do lutego lub marca 1832 r. Odwiedził tu wiele majątków, w których zwykle witany był entuzjastycznie jako poeta, ale i trochę celebryta.

Luksusowe destynacje. Mauritus, Bali, Malediwy, Seszele, Fidżi, a może Hawaje na tegoroczne wakacje?

Luksusowe destynacje. Mauritus, Bali, Malediwy, Seszele, Fidżi, a może Hawaje na tegoroczne wakacje?

Wiele osób decyduje się na spędzenie wakacji w egzotycznym miejscu. Możliwości jest obecnie mnóstwo, ale wybór często pada na najpiękniejsze wyspy świata. Dużą popularnością cieszą się Mauritius, Bali, Malediwy, Seszele, Fidżi, Hawaje. W przypadku tych destynacji można liczyć na wspaniałe warunki pogodowe, ciepłą wodę, dużo słońca, malownicze krajobrazy. Świetnym rozwiązaniem będzie zatrzymanie się w luksusowym hotelu, który oferuje liczne udogodnienia i szereg atrakcji. Będzie świetną bazą wypadową.

Pierwsze samodzielne wakacje – w kraju czy za granicą?

Pierwsze samodzielne wakacje – w kraju czy za granicą?

Przed Tobą planowanie pierwszych samodzielnych wakacji? Jeśli tak, na pewno zastanawiasz się, jaki kierunek obrać. Zostać w kraju czy wyjechać za granicę? Sprawdź, gdzie warto wybrać się na pierwsze samodzielne wakacje i zacznij planować wyjazd swoich marzeń.