Bałtyk przed sezonem. Dlaczego warto wybrać się nad morze?

hotele, podróż - porady, polskie morze

Bałtyk plaża

Wyjazdy nad Bałtyk cieszą się największym zainteresowaniem w okresie letnim, jednak nad polskie morze warto wybrać się poza sezonem. Jest to czas, w którym można odpocząć z dala od tłumów turystów i hałasu. Koniec zimy to znakomity okres, by podreperować zdrowie, zrelaksować się w ciszy i oderwać się od miejskiego zgiełku. Plaże poza sezonem są puste, a do najważniejszych atrakcji nie ma praktycznie żadnych kolejek. Dlaczego jeszcze warto wybrać się na urlop nad Bałtyk, zanim rozpocznie się lato?

Brak tłumów w najpopularniejszych kurortach

Latem w najpopularniejszych kurortach nad Bałtykiem trudno o wolny stolik w restauracji, czy też o spokojne miejsce do wypoczynku na plaży. Tłumy turystów spotyka się niemalże wszędzie, dlatego by  zrelaksować się w ciszy i spokoju warto wybrać się nad morze, zanim rozpocznie się wysoki sezon. W niskim sezonie w spokoju można zwiedzić atrakcje w miastach takich jak: Sopot, Gdańsk lub Gdynia i zarezerwować w nich dobry hotel Sopot poza sezon jest znacznie tańszy, dlatego komfortowy wypoczynek w połączeniu ze zwiedzaniem nie nadwyręża domowego budżetu.

Zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne w dobrej cenie

Nad Bałtykiem poza sezonem warto pomyśleć o podreperowaniu zdrowia. Zima i wczesna wiosna sprzyjają wysokiej zwartości jodu w powietrzu. Jego wdychanie poprawia funkcjonowanie tarczycy. Mikroklimat polskiego wybrzeża ma pozytywny wpływ również na drogi oddechowe, dlatego kilkunastodniowy pobyt może rozwiązać problem nawracających infekcji gardła, oskrzeli i płuc. Dodatkowo przy mniejszym obłożeniu hoteli i SPA turyści mogą liczyć na zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne w przystępnych cenach. Dzięki temu kompleksowo zadbają o swoje zdrowie.

Łatwe znalezienie komfortowego noclegu

W niskim sezonie większość obiektów noclegowych nad Bałtykiem ma sporo wolnych miejsc dla gości. Turyści mogą wybierać spośród wielu miejsc, w których zatrzymają się na weekend lub dłuższy okres. Czekają na nich obiekty tak luksusowe, jak znany hotel Warszawa centrum, tanie noclegi na każdą kieszeń w prywatnych apartamentach, a także pokoje w ośrodkach oferujących możliwość rezerwacji noclegu z pełnym wyżywieniem. Oferta wolnych miejsc jest na tyle duża, że poza sezonem nad Bałtykiem zarezerwuje się nocleg nawet na dzień przed wyjazdem.

Brak długich kolejek w smażalniach ryb

Miłośnicy morskich ryb poza sezonem nie muszą martwić się, że spędzą więcej czasu w kolejce do smażalni ryb niż na spokojnym delektowaniu się posiłkiem. Co prawda, zimą i wczesną wiosną w smażalniach jest mniejszy wybór gatunków ryb, lecz z pewnością są to ryby lokalne, świeże i przyrządzane bez nadmiernego pośpiechu. W lecie dodatkowy personel zatrudniony na sezon nie zawsze wie, jak przyrządzić smaczną rybę, natomiast stali pracownicy w niskim sezonie z pewnością sobie z tym poradzą. 

Wysoka zawartość jodu w powietrzu

Wiatry wiejące nad Bałtykiem w chłodniejszych miesiącach niosą ze sobą duże ilości jodu. Latem ilość jodu w powietrzu jest dość niska w porównaniu do zimy lub wiosny. Osoby cierpiące na niedobór jodu i mające obniżoną odporność powinny korzystać z pobytu w uzdrowiskach nad Bałtykiem, gdy jest chłodniej.

Możliwość spokojnego obserwowania nadbałtyckiej przyrody

Nad Bałtykiem znajdują się dwa parki narodowe oraz wiele miejsc, w których można podziwiać lokalną faunę i florę. W lecie, gdy turystów jest dużo, trudno cieszyć się nadbałtycką przyrodą w spokoju. Zima i wiosna sprzyjają jednak długim spacerom po okolicznych lasach, wizytom w parkach narodowych i obserwacji wodnego ptactwa. Dzięki temu można oderwać się od miejskiego życia i zanurzyć w świecie przyrody.

materiał zewnętrzny

Podróżowanie z dziećmi – jak zorganizować rodzinne wakacje zagranicą?

Podróżowanie z dziećmi – jak zorganizować rodzinne wakacje zagranicą?

Wspólny rodzinny wyjazd z pociechami wspaniale prezentuje się na kartach powieści i zdjęciach. Nie zawsze rzeczywistość maluje się tak różowo. Aby do maksimum wpłynąć na to, na co można wpływać i do minimum ograniczyć stres, jaki daje się przewidzieć przygotowaliśmy kilka wskazówek dla podróżnych.

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Podróżowanie z bagażem podręcznym jest szybkie i wygodne – nie musisz być wcześniej na lotnisku i czekać w kolejce na nadanie walizki, a po przylocie na miejsce docelowe możesz od razu ruszyć w dalszą drogę. Trzeba tylko wiedzieć, jakie wymogi musi spełniać kabinówka, aby pozwolono Ci ją wnieść na pokład samolotu.

Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Sprawdzone porady

Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Sprawdzone porady

Wycieczka objazdowa pozwala zwiedzić kilka miejsc w krótkim czasie. W jej trakcie sporo czasu spędza się w ruchu, a hotel odwiedza się jedynie na czas noclegu i śniadania. Z tego względu na wycieczkę objazdową nie powinno się zabierać tych samych rzeczy co na wyjazd all inclusive. Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Co spakować? Na jakie kwestie zwrócić uwagę?

Noclegi Uniejów: Hotelowy azyl w sercu Polski

Noclegi Uniejów: Hotelowy azyl w sercu Polski

W magicznym sercu Polski, otoczonym malowniczymi krajobrazami, Uniejów kusi nie tylko swoją historyczną atmosferą, ale także wyjątkową ofertą noclegową. Poszukując idealnego miejsca do wypoczynku, nie można pominąć bogactwa opcji zakwaterowania, jakie oferuje to urokliwe miasto. W tym artykule zapraszamy do fascynującej podróży przez świat noclegów w Uniejowie.

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo