Bałtyk przed sezonem. Dlaczego warto wybrać się nad morze?

hotele, podróże, polskie morze

Bałtyk plaża

Wyjazdy nad Bałtyk cieszą się największym zainteresowaniem w okresie letnim, jednak nad polskie morze warto wybrać się poza sezonem. Jest to czas, w którym można odpocząć z dala od tłumów turystów i hałasu. Koniec zimy to znakomity okres, by podreperować zdrowie, zrelaksować się w ciszy i oderwać się od miejskiego zgiełku. Plaże poza sezonem są puste, a do najważniejszych atrakcji nie ma praktycznie żadnych kolejek. Dlaczego jeszcze warto wybrać się na urlop nad Bałtyk, zanim rozpocznie się lato?

Brak tłumów w najpopularniejszych kurortach

Latem w najpopularniejszych kurortach nad Bałtykiem trudno o wolny stolik w restauracji, czy też o spokojne miejsce do wypoczynku na plaży. Tłumy turystów spotyka się niemalże wszędzie, dlatego by  zrelaksować się w ciszy i spokoju warto wybrać się nad morze, zanim rozpocznie się wysoki sezon. W niskim sezonie w spokoju można zwiedzić atrakcje w miastach takich jak: Sopot, Gdańsk lub Gdynia i zarezerwować w nich dobry hotel Sopot poza sezon jest znacznie tańszy, dlatego komfortowy wypoczynek w połączeniu ze zwiedzaniem nie nadwyręża domowego budżetu.

Zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne w dobrej cenie

Nad Bałtykiem poza sezonem warto pomyśleć o podreperowaniu zdrowia. Zima i wczesna wiosna sprzyjają wysokiej zwartości jodu w powietrzu. Jego wdychanie poprawia funkcjonowanie tarczycy. Mikroklimat polskiego wybrzeża ma pozytywny wpływ również na drogi oddechowe, dlatego kilkunastodniowy pobyt może rozwiązać problem nawracających infekcji gardła, oskrzeli i płuc. Dodatkowo przy mniejszym obłożeniu hoteli i SPA turyści mogą liczyć na zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne w przystępnych cenach. Dzięki temu kompleksowo zadbają o swoje zdrowie.

Łatwe znalezienie komfortowego noclegu

W niskim sezonie większość obiektów noclegowych nad Bałtykiem ma sporo wolnych miejsc dla gości. Turyści mogą wybierać spośród wielu miejsc, w których zatrzymają się na weekend lub dłuższy okres. Czekają na nich obiekty tak luksusowe, jak znany hotel Warszawa centrum, tanie noclegi na każdą kieszeń w prywatnych apartamentach, a także pokoje w ośrodkach oferujących możliwość rezerwacji noclegu z pełnym wyżywieniem. Oferta wolnych miejsc jest na tyle duża, że poza sezonem nad Bałtykiem zarezerwuje się nocleg nawet na dzień przed wyjazdem.

Brak długich kolejek w smażalniach ryb

Miłośnicy morskich ryb poza sezonem nie muszą martwić się, że spędzą więcej czasu w kolejce do smażalni ryb niż na spokojnym delektowaniu się posiłkiem. Co prawda, zimą i wczesną wiosną w smażalniach jest mniejszy wybór gatunków ryb, lecz z pewnością są to ryby lokalne, świeże i przyrządzane bez nadmiernego pośpiechu. W lecie dodatkowy personel zatrudniony na sezon nie zawsze wie, jak przyrządzić smaczną rybę, natomiast stali pracownicy w niskim sezonie z pewnością sobie z tym poradzą. 

Wysoka zawartość jodu w powietrzu

Wiatry wiejące nad Bałtykiem w chłodniejszych miesiącach niosą ze sobą duże ilości jodu. Latem ilość jodu w powietrzu jest dość niska w porównaniu do zimy lub wiosny. Osoby cierpiące na niedobór jodu i mające obniżoną odporność powinny korzystać z pobytu w uzdrowiskach nad Bałtykiem, gdy jest chłodniej.

Możliwość spokojnego obserwowania nadbałtyckiej przyrody

Nad Bałtykiem znajdują się dwa parki narodowe oraz wiele miejsc, w których można podziwiać lokalną faunę i florę. W lecie, gdy turystów jest dużo, trudno cieszyć się nadbałtycką przyrodą w spokoju. Zima i wiosna sprzyjają jednak długim spacerom po okolicznych lasach, wizytom w parkach narodowych i obserwacji wodnego ptactwa. Dzięki temu można oderwać się od miejskiego życia i zanurzyć w świecie przyrody.

materiał zewnętrzny