Odzież turystyczna męska, odzież górska i ubrania trekkingowe – jaka będzie odpowiednia?

góry, porady, Sprzęt turystyczny

odzież turystyczna męska

Dobrze dobrana odzież trekkingowa męska czy też damska, to podstawa komfortowego wypadu w góry. Trudno jest wędrować, kiedy jest nam zimno albo bardzo gorąco, bądź też dokucza nam silny wiatr albo całkowicie przemokliśmy. Aby tego uniknąć i zapewnić sobie komfortowe warunki podróżowania, należy zainwestować w solidną odzież turystyczną męską bądź damską i to począwszy od skarpet, a skończywszy na solidnej czapce.

Każda odzież górska składa się z konkretnych warstw. Zazwyczaj jest to bielizna termoaktywna, ciepłe bluzy oraz kurtki odporne na deszcz i wiatr. Warto również zainwestować w bandanę chroniącą nasz kark przed wiatrem i chłodem, a także w rękawiczki albo nawet grube rękawice, w zależności od tego w jak wysokie partie gór się wybieramy. Odpowiednio zakupione ubrania trekkingowe zapewniają nam komfortową wycieczkę w każde góry, dlatego warto poświęcić trochę uwagi podczas ich wyboru.

Bielizna turystyczna oraz skarpety

Warstwą bazową odzieży męskiej turystycznej jest oczywiście bielizna termoaktywna (https://a4a.pl/pol_m_Turystyka_Odziez-meska_Bielizna-termoaktywna-2586.html) oraz skarpety turystyczne. Ich zadaniem jest pochłanianie wilgoci i utrzymywanie jej z dala od ciała. Odzież tego typu nie magazynuje wody oraz odpowiednio ją izoluje, przez co czujemy komfort termiczny. Zazwyczaj taka bielizna wykonana jest z włókien syntetycznych bądź wełny merino.

Bluzy i spodnie polarowe

Na bieliznę termoaktywną należy zakładać odzież zapewniającą należytą warstwę izolacyjną utrzymującą ciepło blisko ciała. Tu najlepiej sprawdzają się dzianiny syntetyczne. Są one lekkie i nie zajmują dużo przestrzeni pod kurtką. Nie przechowują również wody oraz odprowadzają ją na zewnątrz. W tym wypadku dobrze jest postawić na bluzy z wyższym kołnierzem, a także spodnie polarowe.

Solidne kurtki przeciwdeszczowe

Jeżeli mowa o odzieży górskiej, to nie wolno zapomnieć o kurtkach przeciwdeszczowych. Ich zadaniem jest odpowiednia izolacja ciała od wiatru, deszczu oraz chłodu. Najpopularniejsze są kurtki, które wykazują najwyższe współczynniki ochrony na strumień wody i wiatr. Warto jednak wybierać modele posiadające odpowiednie strefy wentylacji, ponieważ zbyt szczelne modele będą doprowadzać do przegrzewania się ciała.

Jak skompletować odpowiednią odzież górską?

Głównym kryterium doboru odzieży turystycznej górskiej jest pora roku oraz oczywiście pogoda. Zupełnie innego rodzaju dobierzemy odzież wiosną, a innego zimą. Głównym więc wyznacznikiem jest zapewnienie odpowiedniej ochrony przed różnorodnymi czynnikami atmosferycznymi panującymi o danej porze roku. Kolejnym aspektem jest oczywiście wygoda. Długo wędrując po górach, nie chcemy przecież, aby było nam niewygodnie, coś nas uwierało bądź odzież nie zapewniała wentylacji ciała. Oczywiście musi być ona również dobrana w odpowiednim rozmiarze. Kurtki wierzchnie mogą być nieco większe, ponieważ zakładane są na inną odzież, natomiast bielizna termoaktywna musi być przylegająca szczelnie do ciała, aby szybko i skutecznie odprowadzać pot na zewnątrz.

Każda odzież trekkingowa powinna składać się z trzech warstw: wodoodpornej odzieży wierzchniej, izolującej wewnętrznej oraz termoregulującej bielizny wewnętrznej. Taki ubiór, inaczej nazywanym „na cebulkę”, sprawia, że każdy bez trudu będzie mógł zdjąć kolejną warstwę w razie potrzeby i dodatkowo „zoptymalizować” swój strój do panujących aktualnie warunków atmosferycznych.

materiał zewnętrzny

Strój dla prawdziwego gracza. Co ubrać do tenisa stołowego?

Strój dla prawdziwego gracza. Co ubrać do tenisa stołowego?

Tenis stołowy traktowany jest z pewnym lekceważeniem. Nie to co tenis ziemny. Trzeba jednak przyznać, że wzrasta liczba osób, które chcą poznać tenis stołowy, który sprawia, że grać można tak naprawdę wszędzie. Do tego niepotrzebna dużo miejsca do tego, aby grać. W każdym domu można tak naprawdę stworzyć idealne warunki dla siebie. Zawodowi gracze w tenisa stołowego wiedzą, że wygodę i komfort podczas gry jest w stanie zapewnić odpowiedni strój.

Domowa Hodowla Grzybów: Na Przykładzie Growkit Golden Teacher

Domowa Hodowla Grzybów: Na Przykładzie Growkit Golden Teacher

Hodowla grzybów w domu to zjawisko, które w ostatnich latach zdobyło sporo uwagi. Dostępność zestawów do samodzielnej hodowli, jak Golden Teacher Growkit, ułatwia tę czynność, sprawiając, że stała się ona dostępna dla każdego, niezależnie od doświadczenia. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu trendowi oraz zestawowi Golden Teacher Growkit.

10 TOP atrakcji w Łebie

10 TOP atrakcji w Łebie

W okresie wakacyjnym w głowach przyszłych turystów pojawia się dobrze znane pytanie: góry czy morze? Każdy z tych kierunków ma swoje kultowe lokalizacje, najczęściej polecane miejsca i sprawdzone wskazówki dla przyszłych odwiedzających. W artykule tym przyjrzymy się dziesięciu atrakcjom, oferowanym, przez Łebę.