Urlop na własną rękę – jak się przygotować, gdzie rezerwować?

hotele, podróż - porady, wczasy

planowanie urlopu

Czym bliżej wakacji, tym nasze myśli coraz częściej krążą wokół długo wyczekiwanego urlopu. Zastanawiamy się jak zorganizować wczasy, aby mimo wielu obostrzeń w pełni wykorzystać każdą wolną chwilę. Stajemy przed trudnym wyborem: skorzystać z gotowej oferty przygotowanej przez biuro podróży, czy zaplanować wszystko samodzielnie. Sprawdź, dlaczego coraz więcej osób decyduje się na urlop na własną rękę.

Największe zalety spędzenia urlopu na własną rękę

Niezależność. To my decydujemy gdzie pojedziemy i co zobaczymy.

Brak pośpiechu. Zwiedzanie ciekawych miejsc we własnym tempie.

Lepszy kontakt z lokalną społecznością. Możliwość poznania ich kultury i zwyczajów.

Kontrola wydatków. Już na etapie planowania urlopu możemy dopasować przebieg podróży do budżetu jakim dysponujemy.

Poczucie wolności. Nikt nie mówi nam co mamy robić. Każdy dzień możemy wykorzystać do maksimum wedle własnych upodobań.

Satysfakcja. Radzenie sobie w trudnych sytuacjach daje olbrzymią satysfakcję. Jest to prawdziwa lekcja życia.

wczasy w górach

Jak zaplanować urlop na własną rękę?

Samodzielne planowanie wyjazdu nie musi być trudne. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach, aby urlop na własną rękę był przyjemny i bezpieczny.

Wybór miejsca

Mierz siły na zamiary. Chęć zdobycia bieguna południowego lub przemierzenie Sahary podczas pierwszej samodzielnie zaplanowanej wyprawy nie jest dobrym pomysłem. Najlepiej wybrać miejsce spokojne, w pobliżu cywilizacji. Sama świadomość bliskości innych osób, od których możemy otrzymać pomoc zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Najczęściej wybierane kraje na podróż zagraniczną to obecnie Chorwacja, Szwajcaria, Włochy i Hiszpania.

Termin wyjazdu

Znając dokładną datę urlopu możemy z odpowiednim wyprzedzeniem zarezerwować nocleg i transport, co w znaczny sposób obniży koszty wakacji. Warto również upewnić się, czy w wybranym miejscu w danym terminie nie odbywają się duże imprezy. Niespodziewany napływ tysięcy turystów może popsuć nasze plany.

Nocleg

Osoby samodzielnie planujące urlop najchętniej wybierają na miejsce noclegowe domki lub apartamenty. Zainteresowanie jest tak duże, że warto dokonać rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem. Wybrane miejsce powinno być centralnym punktem wokół którego planujemy wszystkie atrakcje. Na stronie Interhome znajdziecie ponad 40 tysięcy ofert domów i apartamentów wakacyjnych położonych w najbardziej malowniczych miejscach 27 krajów europejskich. Wybór jest ogromny, każdy znajdzie idealny nocleg dla siebie. Swoboda, prywatność, komfort i bezpieczeństwo gwarantowane.

Bezpieczeństwo

Podczas samodzielnie zorganizowanego urlopu jesteśmy zdani tylko na siebie. Nad naszym bezpieczeństwem nie czuwa obsługa biura podróży i w razie problemów zdrowotnych, zgubienia drogi, czy innych nieprzewidzianych sytuacji losowych musimy radzić sobie sami. Przy odpowiednim podejściu można zmniejszyć do minimum ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń.

Najważniejsze o czym musimy pamiętać to odpowiednie zabezpieczenie pieniędzy przeznaczonych na wyjazd. Nie możemy trzymać gotówki i kart bankowych w jednym miejscu. Warto również zapisać numer od banku, aby w razie kradzieży lub zgubienia pieniędzy móc szybko reagować.

Kolejną ważną kwestią bezpieczeństwa jest wykupienie odpowiednio dopasowanej polisy ubezpieczeniowej i pakietu assistance. Jest to szczególnie konieczne podczas wyjazdu za granicę.

Planując wyjazd do innego kraju warto zapoznać się ze zwyczajami w nim panującymi. Pozwoli to uniknąć wielu nieprzyjemnych a czasem nawet niebezpiecznych sytuacji.

Gdzie sprawdzą się buty trekkingowe?

Gdzie sprawdzą się buty trekkingowe?

Buty trekkingowe są często nazywane również butami turystycznymi. Nazwa mówi sama za siebie. Jest to obuwie najczęściej stosowane podczas różnego rodzaju podróży. Jakość użytkowania takich butów jest znacznie wyższa niż w przypadku wielu innych modeli ze sklepowych półek, które nie są przystosowane do danych warunków, jakie możemy spotkać w terenie. Podczas niejednej wyprawy buty tego typu zapewnią nam ochronę, która pozwoli nam w pełni cieszyć się danym wypadem.

Jak znaleźć tani parking przy Lotnisku Modlin?

Jak znaleźć tani parking przy Lotnisku Modlin?

Wybierając się na wakacje samolotem, wybierając np. lotnisko Modlin (lotnisko Warszawa Modlin), czasem nie możemy liczyć na profesjonalny dojazd firmy wycieczkowej lub komunikacją. Transport na lotnisko często spędza sen z powiek wielu pasażerów, którzy muszą wybrać własny samochód jako środek podróży na i z lotniska. W takiej sytuacji zazwyczaj szukamy tani parking, który zaoferuje nam niską cenę za postój samochodu na dobę. Dzięki Next Park parking lotniskowy Modlin to opcja dostępna dla każdego kierowcy.

Zagraniczne wakacje jesienią – jak przygotować się do podróży?

Zagraniczne wakacje jesienią – jak przygotować się do podróży?

Gdy lato dobiega końca, wiele popularnych europejskich miast robi się o wiele mniej zatłoczonych. Można swobodnie zwiedzać najciekawsze zabytki, w spokoju odpoczywać nad wciąż ciepłym jeszcze morzem lub spacerować po górskich szczytach, podziwiając zmieniające kolory lasy. Zagraniczne wakacje jesienią będą równie ekscytujące, co letni wypoczynek, a przy tym mniej kosztowne. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, dotyczących przygotowań do takiego wyjazdu. Obejmują one kompletowanie bagażu, planowanie zwiedzania i wybór ubezpieczenia turystycznego.