Urlop w malowniczo położonej Szczawnicy
Szczawnica to niezwykle czarujące miasto uzdrowiskowe znajdujące się na pograniczu Beskidów Zachodnich oraz Pienin. Uroku dodaje również fakt, że leży ono nad przepięknym potokiem Grajcarek.
Szczawnica – co warto zwiedzić?
Malownicze położenie sprawia, że Szczawnica jest świetnym miejscem do spędzenia urlopu zarówno podczas cieplejszych miesięcy, jak i mroźną zimą. Będąc w niej, w szczególności warto wybrać się na Plac Dietla z fontanną i brązową rzeźbą „Kobiety z dzbanem”, odwiedzić Pijalnię Wód Mineralnych w „Domu nad Zdrojami”, a także pospacerować po Górnym Parku im. Adama hrabiego Stadnickiego.
W okolicy znajduje się również wiele ciekawych atrakcji turystycznych, które warto odwiedzić, spędzając wolny czas w tym regionie. Do najciekawszych z nich należą:
- szczyty, takie jak: Bryjarka, Sokolica czy Trzy Korony;
- wodospad Zaskalnik;
- kolejka na Palenicę;
- promenada nad Grajcarkiem;
- Spływ Dunajcem;
- rezerwat Dolina Białej Wody;
- zamki w Czorsztynie i Niedzicy.
Jak widać, miejsc do zwiedzania jest sporo. Dlatego planując wczasy w Szczawnicy, warto zdecydować się przynajmniej na tygodniowy pobyt, aby mieć czas zaznać wszystkich uroków tego regionu.
Noclegi w Szczawnicy – gdzie się zatrzymać?
Szczawnica jako miejscowość turystyczna posiada bardzo dobre zaplecze noclegowe. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie domki górskie czy pensjonaty są gwarancją komfortowego urlopu.
Jeśli zależy Ci na świetnym położeniu oraz wysokim standardzie, sprawdź propozycję Polskich Ostoi – https://polskieostoje.pl/ostoja-pieninska/apartamenty. Apartamenty dostępne w niniejszej ofercie charakteryzują się najwyższą jakością i zapewniają szereg udogodnień odwiedzającym, takich jak: bezpłatny internet bezprzewodowy, sauna, telewizja z dostępem do Netflixa, rowery, bogato wyposażona kuchnia, foteliki i łóżeczka dla dzieci oraz sprzęty domowego użytku (m.in. żelazko czy suszarka).
Chcesz odpocząć w Szczawnicy? Odwiedź apartament górski od Polskich Ostoi!
17 ciekawostek o historii Czarnogóry
Zbiór informacji i ciekawostek o historii Czarnogóry (uzyskanie niepodległości, najważniejsze bitwy i wydarzenia). Nazwa „Czarnogóra” (Crna Gora) zaczęła być używana w XIII wieku w odniesieniu do górzystego regionu w serbskiej prowincji Zeta.
21 ciekawostek o edukacji w Finlandii
Zbiór informacji i ciekawostek o edukacji w Finlandii (średni poziom IQ, czas trwania obowiązkowej nauki, analfabetyzm itd.). W fińskich szkołach stosuje się system ocen w skali od 4 do 10, gdzie 10 to ocena najwyższa, a 4 oznacza niezaliczenie przedmiotu.
22 ciekawostki o społeczeństwie Nowej Zelandii
Zbiór informacji i ciekawostek o społeczeństwie Nowej Zelandii (wielkość populacji, gęstość zaludnienia itd.).
25 ciekawostek o społeczeństwie Norwegii
Zbiór informacji i ciekawostek o społeczeństwie Norwegii (wielkość populacji, gęstość zaludnienia itd.).
10 ciekawostek o armii Bangladeszu
Zbiór informacji i ciekawostek o armii Bangladeszu (sprzęt wojskowy, ilość żołnierzy itd.). Armia Bangladeszu powstała w 1971 roku, po wywalczeniu niepodległości.
13 ciekawostek o edukacji na Dominikanie
Zbiór informacji i ciekawostek o edukacji na Dominikanie (średni poziom IQ, czas trwania obowiązkowej nauki, analfabetyzm itd.). Dominikana korzysta z systemu oceniania od 1 do 100, gdzie 70% jest minimalnym wynikiem zaliczającym.