Urlop w malowniczo położonej Szczawnicy

apartamenty, podróż - porady, polskie góry, wczasy

Szczawnica

Szczawnica to niezwykle czarujące miasto uzdrowiskowe znajdujące się na pograniczu Beskidów Zachodnich oraz Pienin. Uroku dodaje również fakt, że leży ono nad przepięknym potokiem Grajcarek.

Szczawnica – co warto zwiedzić?

Malownicze położenie sprawia, że Szczawnica jest świetnym miejscem do spędzenia urlopu zarówno podczas cieplejszych miesięcy, jak i mroźną zimą. Będąc w niej, w szczególności warto wybrać się na Plac Dietla z fontanną i brązową rzeźbą „Kobiety z dzbanem”, odwiedzić Pijalnię Wód Mineralnych w „Domu nad Zdrojami”, a także pospacerować po Górnym Parku im. Adama hrabiego Stadnickiego.

W okolicy znajduje się również wiele ciekawych atrakcji turystycznych, które warto odwiedzić, spędzając wolny czas w tym regionie. Do najciekawszych z nich należą:

  • szczyty, takie jak: Bryjarka, Sokolica czy Trzy Korony;
  • wodospad Zaskalnik;
  • kolejka na Palenicę;
  • promenada nad Grajcarkiem;
  • Spływ Dunajcem;
  • rezerwat Dolina Białej Wody;
  • zamki w Czorsztynie i Niedzicy.

Jak widać, miejsc do zwiedzania jest sporo. Dlatego planując wczasy w Szczawnicy, warto zdecydować się przynajmniej na tygodniowy pobyt, aby mieć czas zaznać wszystkich uroków tego regionu.

Noclegi w Szczawnicy – gdzie się zatrzymać?

Szczawnica jako miejscowość turystyczna posiada bardzo dobre zaplecze noclegowe. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie domki górskie czy pensjonaty są gwarancją komfortowego urlopu.

Jeśli zależy Ci na świetnym położeniu oraz wysokim standardzie, sprawdź propozycję Polskich Ostoi – https://polskieostoje.pl/ostoja-pieninska/apartamenty. Apartamenty dostępne w niniejszej ofercie charakteryzują się najwyższą jakością i zapewniają szereg udogodnień odwiedzającym, takich jak: bezpłatny internet bezprzewodowy, sauna, telewizja z dostępem do Netflixa, rowery, bogato wyposażona kuchnia, foteliki i łóżeczka dla dzieci oraz sprzęty domowego użytku (m.in. żelazko czy suszarka).

Chcesz odpocząć w Szczawnicy? Odwiedź apartament górski od Polskich Ostoi!

Zagraniczne wakacje jesienią – jak przygotować się do podróży?

Zagraniczne wakacje jesienią – jak przygotować się do podróży?

Gdy lato dobiega końca, wiele popularnych europejskich miast robi się o wiele mniej zatłoczonych. Można swobodnie zwiedzać najciekawsze zabytki, w spokoju odpoczywać nad wciąż ciepłym jeszcze morzem lub spacerować po górskich szczytach, podziwiając zmieniające kolory lasy. Zagraniczne wakacje jesienią będą równie ekscytujące, co letni wypoczynek, a przy tym mniej kosztowne. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, dotyczących przygotowań do takiego wyjazdu. Obejmują one kompletowanie bagażu, planowanie zwiedzania i wybór ubezpieczenia turystycznego.

Czarter jachtów – jak to działa?

Czarter jachtów – jak to działa?

Mało kto posiada własny jacht. Nie oznacza to jednak, że nie możemy z nich korzystać – czarter jachtów to rozwiązanie, które umożliwi nam wypożyczenie jachtu i odbycie wspaniałego rejsu. Jak działa taki wynajem jachtów i o czym warto wiedzieć, zanim się na to zdecydujemy?

Wyśmienite smaki Torunia

Wyśmienite smaki Torunia

Kuchnia Toruńska jest ogromnie zróżnicowana pod względem smaku i wyglądu potraw. Nie bez powodu gród Kopernika uznawany jest za kulinarną stolicę Polski. Sprawdź, gdzie można skosztować pysznych lokalnych potraw będąc w Toruniu.