Żelki energetyczne dla sportowców

artykuły, Rekreacja, sport, zdrowie

Chyba każdy z nas lubi słodycze. Niektórzy nawet nie wyobrażają sobie bez nich życia. Najciężej jest zawsze, kiedy wielbiciel słodyczy decyduje się przejść na restrykcyjną dietę lub dietę, podczas której może pozwalać sobie na słodycze, ale nie tak często i nie w takich niezdrowych postaciach, jak to wcześniej bywało. To samo tyczy się sportowców. Przecież sportowcy to też ludzie. Chcąc zjeść coś słodkiego nie tracąc przy tym formy, muszą sięgać po produkty, które im to zapewnią. Takimi produktami są m.in. żelki energetyczne: https://alenergy.eu/pol_m_SKLEP_ENERGIA_ZELKI-ENERGETYCZNE-382.html.

Ten artykuł powstał z chęci przybliżenia tego rodzaju produktów osobom, które jeszcze o nich nie słyszały bądź wiedzą niewiele. 

 

  1. Żelki energetyczne dla sportowców. 
  2. Natychmiastowa energia dla kogo?

 

Żelki energetyczne dla sportowców

Żelki energetyczne to skoncentrowane źródło energii. Ich wygodna wygodna forma sprawia, że możemy sięgnąć po nie podczas wymagającego treningu. Oprócz żelek popularnym dodatkiem węglowodanowo witaminowym są żele energetyczne. Żele energetyczne mają półpłynną konsystencję, ale tak jak żelki nie obciążają układu pokarmowego i dodają natychmiastowej energii. 

W skład żeli i żelek energetycznych wchodzą głównie węglowodany proste, kofeina i substancja glazurująca. Do produkcji kolorowych żelek często wykorzystywany jest naturalny aromat, barwnik oraz koncentrat soku z czarnej marchwi. 

Dodatkowo w ich składzie znajdziemy cytrynian sodu, kwas cytrynowy, syrop cukrowy, substancja utrzymująca wilgoć, regulator kwasowości, syrop glukozowy. Wszystko to przyczynia się tego, iż tego typu produkty to doskonała alternatywa dla posiłku:

  • przed treningiem, dzięki temu podczas ciężkiego wysiłku fizycznego będziemy bardziej wydajni,
  • w trakcie treningu, co przyczyni się do zminimalizowania odczuwalności zmęczenia i doda sił, 
  • po aktywności fizycznej jako szybka i prosta forma uzupełnienia wypoconych składników odżywczych. 

 

Natychmiastowa energia dla kogo?

Żelki i żele energetyczne idealnie sprawdzają się dla sportowców, czyli wszystkich osób mocno trenujących. Przydatne mogą okazać się w szczególności dla biegaczy oraz kolarzy, których treningi często są bardzo długie i wyczerpujące.

Suplementy diety w formie żeli bądź żelków w błyskawicznym tempie dostarczają łatwo przyswajalnych węglowodanów, niezbędnych sportowcom podczas długotrwałego wysiłku. 

Nikt nie powiedział, że tego typu produkty zarezerwowane są tylko dla zawodowych sportowców. Można trenować regularnie i ciężko i nie określać się mianem sportowca, jeśli to co robimy nie jest naszą jedyną formą utrzymania. Natomiast trenując ciężko tak jak sportowiec, potrzebujesz suplementów, które dodadzą Ci energii na treningu i uzupełnią witaminy, które utraciłeś uprawiając wysiłek fizyczny. Dlatego, źródła energii w postaci żeli i żelek energetycznych są również dla Ciebie. 

materiał zewnętrzny

Odczuwasz zmiany klimatyczne? Pomyśl o ochronie przed upałem

Odczuwasz zmiany klimatyczne? Pomyśl o ochronie przed upałem

Upały stanowią coraz częstszy problem na całym świecie, będąc jednym z najbardziej dotkliwych skutków zmian klimatycznych. Wzrost temperatury atmosferycznej oraz ekstremalne fale gorąca stają się powszechne, co zagraża zdrowiu i życiu ludzi starszych, dzieci oraz osób z przewlekłymi chorobami. Ochrona przed skutkami upałów staje się więc kwestią priorytetową, wymagającą działań na różnych płaszczyznach. Szczególnie ważna jest samodzielna dbałość o zdrowie, gdy nadchodzi fala upałów.

Z czym warto łączyć suplementację witaminy C?

Z czym warto łączyć suplementację witaminy C?

Witamina C, znana również jako kwas askorbinowy, jest jednym z niewielu składników odżywczych, które zdobyły status prawdziwej ikony zdrowego stylu życia. To niezwykle ważna substancja, która pełni wiele istotnych funkcji w organizmie. Od wsparcia układu odpornościowego po produkcję kolagenu, witamina C zdobyła uznanie jako „cudowne dziecko” witamin. Niemniej jednak, aby jej działanie było maksymalnie skuteczne, warto dowiedzieć się, z czym warto ją łączyć. W tym artykule odkryjemy fascynujące możliwości synergii witaminy C z innymi składnikami odżywczymi.