Żelki energetyczne dla sportowców

artykuły, Rekreacja, sport, zdrowie

Chyba każdy z nas lubi słodycze. Niektórzy nawet nie wyobrażają sobie bez nich życia. Najciężej jest zawsze, kiedy wielbiciel słodyczy decyduje się przejść na restrykcyjną dietę lub dietę, podczas której może pozwalać sobie na słodycze, ale nie tak często i nie w takich niezdrowych postaciach, jak to wcześniej bywało. To samo tyczy się sportowców. Przecież sportowcy to też ludzie. Chcąc zjeść coś słodkiego nie tracąc przy tym formy, muszą sięgać po produkty, które im to zapewnią. Takimi produktami są m.in. żelki energetyczne: https://alenergy.eu/pol_m_SKLEP_ENERGIA_ZELKI-ENERGETYCZNE-382.html.

Ten artykuł powstał z chęci przybliżenia tego rodzaju produktów osobom, które jeszcze o nich nie słyszały bądź wiedzą niewiele. 

 

  1. Żelki energetyczne dla sportowców. 
  2. Natychmiastowa energia dla kogo?

 

Żelki energetyczne dla sportowców

Żelki energetyczne to skoncentrowane źródło energii. Ich wygodna wygodna forma sprawia, że możemy sięgnąć po nie podczas wymagającego treningu. Oprócz żelek popularnym dodatkiem węglowodanowo witaminowym są żele energetyczne. Żele energetyczne mają półpłynną konsystencję, ale tak jak żelki nie obciążają układu pokarmowego i dodają natychmiastowej energii. 

W skład żeli i żelek energetycznych wchodzą głównie węglowodany proste, kofeina i substancja glazurująca. Do produkcji kolorowych żelek często wykorzystywany jest naturalny aromat, barwnik oraz koncentrat soku z czarnej marchwi. 

Dodatkowo w ich składzie znajdziemy cytrynian sodu, kwas cytrynowy, syrop cukrowy, substancja utrzymująca wilgoć, regulator kwasowości, syrop glukozowy. Wszystko to przyczynia się tego, iż tego typu produkty to doskonała alternatywa dla posiłku:

  • przed treningiem, dzięki temu podczas ciężkiego wysiłku fizycznego będziemy bardziej wydajni,
  • w trakcie treningu, co przyczyni się do zminimalizowania odczuwalności zmęczenia i doda sił, 
  • po aktywności fizycznej jako szybka i prosta forma uzupełnienia wypoconych składników odżywczych. 

 

Natychmiastowa energia dla kogo?

Żelki i żele energetyczne idealnie sprawdzają się dla sportowców, czyli wszystkich osób mocno trenujących. Przydatne mogą okazać się w szczególności dla biegaczy oraz kolarzy, których treningi często są bardzo długie i wyczerpujące.

Suplementy diety w formie żeli bądź żelków w błyskawicznym tempie dostarczają łatwo przyswajalnych węglowodanów, niezbędnych sportowcom podczas długotrwałego wysiłku. 

Nikt nie powiedział, że tego typu produkty zarezerwowane są tylko dla zawodowych sportowców. Można trenować regularnie i ciężko i nie określać się mianem sportowca, jeśli to co robimy nie jest naszą jedyną formą utrzymania. Natomiast trenując ciężko tak jak sportowiec, potrzebujesz suplementów, które dodadzą Ci energii na treningu i uzupełnią witaminy, które utraciłeś uprawiając wysiłek fizyczny. Dlatego, źródła energii w postaci żeli i żelek energetycznych są również dla Ciebie. 

materiał zewnętrzny

Jak zacząć żeglować turystycznie? Czego potrzebujesz?

Jak zacząć żeglować turystycznie? Czego potrzebujesz?

Każdy może mieć ochotę rozpocząć swoją przygodę z żeglarstwem turystycznym. Ta dyscyplina może nieść wiele radości, zwłaszcza że w Polsce nie brakuje miejsc, w których można żeglować. Zanim jednak wsiądziemy na pokład, trzeba się dobrze przygotować do tej wyprawy. Odpowiedni sprzęt to podstawa i nie może zabraknąć takich rzeczy jak kapok dla dziecka.

Czarter jachtów w Grecji – jak to wygląda w praktyce? Odpowiadamy

Czarter jachtów w Grecji – jak to wygląda w praktyce? Odpowiadamy

Urokliwe greckie wyspy i malownicze wybrzeże kolebki zachodniej cywilizacji przyciągają jak magnes pasjonatów żeglarstwa z całego świata. Nigdzie indziej nie znajdziemy takiego nagromadzenia wysp i atrakcyjnego wybrzeża jak właśnie w Grecji. Cyklady, Sporady i Dodekanez to niepowtarzalne miejsca na odbycie pięknego rejsu – sprawdź zatem, jak w praktyce wygląda czarter jachtu w Grecji!

Jaki licznik rowerowy wybrać?

Jaki licznik rowerowy wybrać?

Monitorowanie rezultatów swojego treningu może wpłynąć na jakość ćwiczeń, a także ich dalszą efektywność. Nic dziwnego więc, że wielu sportowców, zarówno tych profesjonalnych, jak i amatorów, sięga po urządzenia służące do monitorowania aktywności sportowej. Bardzo popularne są zegarki sportowe, opaski na nadgarstek, a nawet czujniki tętna. Dla osób przebywających wiele kilometrów na rowerze polecane są liczniki rowerowe. Jaki model sprawdzi się najlepiej do monitorowania tej aktywności sportowej? Najpopularniejsze modele wyróżnione zostały poniżej.