Żelki energetyczne dla sportowców

Rekreacja, sport, zdrowie

Chyba każdy z nas lubi słodycze. Niektórzy nawet nie wyobrażają sobie bez nich życia. Najciężej jest zawsze, kiedy wielbiciel słodyczy decyduje się przejść na restrykcyjną dietę lub dietę, podczas której może pozwalać sobie na słodycze, ale nie tak często i nie w takich niezdrowych postaciach, jak to wcześniej bywało. To samo tyczy się sportowców. Przecież sportowcy to też ludzie. Chcąc zjeść coś słodkiego nie tracąc przy tym formy, muszą sięgać po produkty, które im to zapewnią. Takimi produktami są m.in. żelki energetyczne: https://alenergy.eu/pol_m_SKLEP_ENERGIA_ZELKI-ENERGETYCZNE-382.html.

Ten artykuł powstał z chęci przybliżenia tego rodzaju produktów osobom, które jeszcze o nich nie słyszały bądź wiedzą niewiele. 

 

  1. Żelki energetyczne dla sportowców. 
  2. Natychmiastowa energia dla kogo?

 

Żelki energetyczne dla sportowców

Żelki energetyczne to skoncentrowane źródło energii. Ich wygodna wygodna forma sprawia, że możemy sięgnąć po nie podczas wymagającego treningu. Oprócz żelek popularnym dodatkiem węglowodanowo witaminowym są żele energetyczne. Żele energetyczne mają półpłynną konsystencję, ale tak jak żelki nie obciążają układu pokarmowego i dodają natychmiastowej energii. 

W skład żeli i żelek energetycznych wchodzą głównie węglowodany proste, kofeina i substancja glazurująca. Do produkcji kolorowych żelek często wykorzystywany jest naturalny aromat, barwnik oraz koncentrat soku z czarnej marchwi. 

Dodatkowo w ich składzie znajdziemy cytrynian sodu, kwas cytrynowy, syrop cukrowy, substancja utrzymująca wilgoć, regulator kwasowości, syrop glukozowy. Wszystko to przyczynia się tego, iż tego typu produkty to doskonała alternatywa dla posiłku:

  • przed treningiem, dzięki temu podczas ciężkiego wysiłku fizycznego będziemy bardziej wydajni,
  • w trakcie treningu, co przyczyni się do zminimalizowania odczuwalności zmęczenia i doda sił, 
  • po aktywności fizycznej jako szybka i prosta forma uzupełnienia wypoconych składników odżywczych. 

 

Natychmiastowa energia dla kogo?

Żelki i żele energetyczne idealnie sprawdzają się dla sportowców, czyli wszystkich osób mocno trenujących. Przydatne mogą okazać się w szczególności dla biegaczy oraz kolarzy, których treningi często są bardzo długie i wyczerpujące.

Suplementy diety w formie żeli bądź żelków w błyskawicznym tempie dostarczają łatwo przyswajalnych węglowodanów, niezbędnych sportowcom podczas długotrwałego wysiłku. 

Nikt nie powiedział, że tego typu produkty zarezerwowane są tylko dla zawodowych sportowców. Można trenować regularnie i ciężko i nie określać się mianem sportowca, jeśli to co robimy nie jest naszą jedyną formą utrzymania. Natomiast trenując ciężko tak jak sportowiec, potrzebujesz suplementów, które dodadzą Ci energii na treningu i uzupełnią witaminy, które utraciłeś uprawiając wysiłek fizyczny. Dlatego, źródła energii w postaci żeli i żelek energetycznych są również dla Ciebie. 

Żelki energetyczne dla sportowców

Żelki energetyczne dla sportowców

Chyba każdy z nas lubi słodycze. Niektórzy nawet nie wyobrażają sobie bez nich życia. Najciężej jest zawsze, kiedy wielbiciel słodyczy decyduje się przejść na restrykcyjną dietę lub dietę, podczas której może pozwalać sobie na słodycze, ale nie tak często i nie w...

Jakie czynniki trzeba uwzględnić podczas wyboru roweru kross dla dziecka?

Jakie czynniki trzeba uwzględnić podczas wyboru roweru kross dla dziecka?

Wybór roweru dla dziecka nie jest tak łatwy, jakby się mogło wydawać. Jest to wręcz skomplikowana czynność, ponieważ wymaga dokładnego ustalenia niektórych czynników. W porównaniu do wyboru roweru dla osoby dorosłej wybór roweru dla dziecka jest o wiele trudniejszy. Poniżej przedstawiamy kilka informacji na temat tego, jakie aspekty trzeba wziąć pod uwagę podczas wyboru roweru kross dla dziecka.

Aerobik w wodzie – skuteczny sposób na schudnięcie i zgrabną sylwetkę!

Aerobik w wodzie – skuteczny sposób na schudnięcie i zgrabną sylwetkę!

Aqua aerobik to nowoczesna forma aerobiku, która z roku na rok zyskuje na popularności. Zajęcia tego typu odbywają się na basenie, w wodzie, co pozwala szybciej osiągnąć pożądane efekty ćwiczeń i przy okazji lepiej zadbać o swoje ciało i poprawić ogólną kondycję. Co istotne, aerobik w wodzie świetnie sprawdza się zarówno w przypadku osób całkowicie zdrowych, jak i ludzi z różnymi schorzeniami, w tym z nadwagą i otyłością oraz problemami z kręgosłupem i stawami, które nie mogą korzystać z tradycyjnego aerobiku ze względów zdrowotnych.

Jak odzyskać smukłą sylwetkę po miesiącach pracy zdalnej?

Jak odzyskać smukłą sylwetkę po miesiącach pracy zdalnej?

Praca zdalna odcisnęła niemałe piętno nie tylko na naszej psychice, ale również na naszym wyglądzie. Okres pandemii sam w sobie nie sprzyjał utrzymaniu smukłej sylwetki, a miało na to wpływ przede wszystkim zamknięcie siłowni, klubów fitness, czy też basenów. Praca w domu nie wymagała od nas zbyt wiele ruchu, przez co wiele osób, niestety, przybrało na wadze. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym możemy odzyskać piękną, szczupłą sylwetkę.