Zestawy LEGO, z których ucieszą się zarówno dorośli, jak i dzieci
Klocki LEGO to marka, która cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Coraz częściej popularne zestawy klocków są wybierane jako prezent dla bliskich, czy to z okazji urodzin, czy też innej okazji. Budowanie z LEGO to czynność, która pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu. Jednocześnie, umożliwia również rozwijanie kreatywności i wyobraźni. Jakie zestawy mogą ucieszyć zarówno młodszych, jak i starszych miłośników klocków?
Rozbudowane konstrukcje, czyli zestawy z serii Creator i Creator Expert
Bogata oferta zestawów firmy LEGO pozwala stopniować poziom trudności naszych budowli. Początkujący z pewnością docenią mniejsze, a zarazem łatwiejsze konstrukcje. Dobrym rozwiązaniem mogą być pozycje z serii Creator, czy Creator Expert, które pozwolą przenieść odrobinę codzienności do klockowego świata. Wiernie odwzorowane budynki? A może jednak pojazdy albo nawet zwierzęta? Te i inne propozycje z łatwością odnajdziemy wśród produktów firmy LEGO.
Samochody, motocykle, a nawet maszyny rolnicze – propozycje dla fanów motoryzacji
Różnorodność, jaką cechują się poszczególne zestawy LEGO, sprawia, że każdy może znaleźć w ofercie producenta coś dla siebie, zwłaszcza jeżeli mowa o fanach motoryzacji. Zestawy, które możemy znaleźć w sprzedaży, to już nie tylko uproszczone, nieco kwadratowe modele samochodów. Dziś w wielu przypadkach są to wierne kopie popularnych pojazdów sportowych, czy też klasycznych. Dobrym przykładem są tutaj zestawy z serii LEGO Speed Champions, wśród których znajdziemy takie pozycje, jak między innymi popularny Nissan Skyline, znany z serii filmów „Szybcy i wściekli”.
Zestawy na każdą kieszeń
Pomimo iż często możemy spotkać się z obiegową opinią, iż klocki LEGO są bardzo drogą rozrywką, ten mit często okazuje się całkowicie nieprawdziwy. Obecnie w sprzedaży znajduje się tak dużo zestawów LEGO, że w zasadzie każda zainteresowana osoba może znaleźć propozycję dla siebie. Najtańsze pozycje, takie jak proste, składające się z kilku- lub kilkunastu elementów modele to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Oczywiście, z drugiej strony możemy natknąć się również na najbardziej zaawansowane, rozbudowane, a co za tym idzie, również znacznie droższe zestawy. Te z kolei potrafią kosztować wiele tysięcy złotych, w zasadzie górną granicą jest wyłącznie fantazja sprzedających, szczególnie w przypadku modeli archiwalnych, niedostępnych w oficjalnej ofercie LEGO.
Inwestycja na przyszłość
Coraz częściej wspomina się o zestawach LEGO w kontekście ich rosnącej z każdym rokiem wartości. Zakup zaawansowanego modelu, wiernej repliki, chociażby z serii Creator Expert, może okazać się ekonomicznym strzałem w dziesiątkę. Jeżeli zestaw pozostawimy w oryginalnym, nieotwartym opakowaniu, po kilku latach możemy sprzedać go z dużym, nawet dwu- lub trzykrotnym zyskiem.
materiał zewnętrzny
21 ciekawostek o historii Beninu
Zbiór informacji i ciekawostek o historii Beninu (uzyskanie niepodległości, najważniejsze bitwy i wydarzenia). Królestwo Beninu, znane również jako Królestwo Edo, było jednym z najstarszych i najlepiej rozwiniętych państw w Afryce Zachodniej, powstałym w XI wieku.
13 ciekawostek o edukacji w Demokratycznej Republice Konga
Zbiór informacji i ciekawostek o edukacji w Demokratycznej Republice Konga (średni poziom IQ, czas trwania obowiązkowej nauki, analfabetyzm itd.). Uczniowie są oceniani w systemie dziesięciopunktowym, gdzie 10 to najwyższa ocena, a 5 jest minimalnym wynikiem zaliczającym.
24 ciekawostki o społeczeństwie Niemiec
Zbiór informacji i ciekawostek o społeczeństwie Niemiec (wielkość populacji, gęstość zaludnienia itd.).
22 ciekawostki o społeczeństwie Nepalu
Zbiór informacji i ciekawostek o społeczeństwie Nepalu (wielkość populacji, gęstość zaludnienia itd.).
15 ciekawostek o armii Azerbejdżanu
Zbiór informacji i ciekawostek o armii Azerbejdżanu (sprzęt wojskowy, ilość żołnierzy itd.). Służba wojskowa w Azerbejdżanie jest obowiązkowa dla mężczyzn w wieku od 18 do 35 lat i trwa 18 miesięcy.
17 ciekawostek o edukacji w Danii
Zbiór informacji i ciekawostek o edukacji w Danii (średni poziom IQ, czas trwania obowiązkowej nauki, analfabetyzm itd.). W Danii stosuje się 7-punktową skalę ocen (12, 10, 7, 4, 02, 00, -3), gdzie 12 oznacza ocenę celującą, a -3 to ocena najniższa, oznaczająca niezaliczenie.