Zestawy LEGO, z których ucieszą się zarówno dorośli, jak i dzieci

wrz 13, 2023 | dzieci, porady, zabawa

zestaw LEGO

Klocki LEGO to marka, która cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Coraz częściej popularne zestawy klocków są wybierane jako prezent dla bliskich, czy to z okazji urodzin, czy też innej okazji. Budowanie z LEGO to czynność, która pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu. Jednocześnie, umożliwia również rozwijanie kreatywności i wyobraźni. Jakie zestawy mogą ucieszyć zarówno młodszych, jak i starszych miłośników klocków?

Rozbudowane konstrukcje, czyli zestawy z serii Creator i Creator Expert

Bogata oferta zestawów firmy LEGO pozwala stopniować poziom trudności naszych budowli. Początkujący z pewnością docenią mniejsze, a zarazem łatwiejsze konstrukcje. Dobrym rozwiązaniem mogą być pozycje z serii Creator, czy Creator Expert, które pozwolą przenieść odrobinę codzienności do klockowego świata. Wiernie odwzorowane budynki? A może jednak pojazdy albo nawet zwierzęta? Te i inne propozycje z łatwością odnajdziemy wśród produktów firmy LEGO.

Samochody, motocykle, a nawet maszyny rolnicze – propozycje dla fanów motoryzacji

Różnorodność, jaką cechują się poszczególne zestawy LEGO, sprawia, że każdy może znaleźć w ofercie producenta coś dla siebie, zwłaszcza jeżeli mowa o fanach motoryzacji. Zestawy, które możemy znaleźć w sprzedaży, to już nie tylko uproszczone, nieco kwadratowe modele samochodów. Dziś w wielu przypadkach są to wierne kopie popularnych pojazdów sportowych, czy też klasycznych. Dobrym przykładem są tutaj zestawy z serii LEGO Speed Champions, wśród których znajdziemy takie pozycje, jak między innymi popularny Nissan Skyline, znany z serii filmów “Szybcy i wściekli”. 

Zestawy na każdą kieszeń

Pomimo iż często możemy spotkać się z obiegową opinią, iż klocki LEGO są bardzo drogą rozrywką, ten mit często okazuje się całkowicie nieprawdziwy. Obecnie w sprzedaży znajduje się tak dużo zestawów LEGO, że w zasadzie każda zainteresowana osoba może znaleźć propozycję dla siebie. Najtańsze pozycje, takie jak proste, składające się z kilku- lub kilkunastu elementów modele to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Oczywiście, z drugiej strony możemy natknąć się również na najbardziej zaawansowane, rozbudowane, a co za tym idzie, również znacznie droższe zestawy. Te z kolei potrafią kosztować wiele tysięcy złotych, w zasadzie górną granicą jest wyłącznie fantazja sprzedających, szczególnie w przypadku modeli archiwalnych, niedostępnych w oficjalnej ofercie LEGO.

Inwestycja na przyszłość

Coraz częściej wspomina się o zestawach LEGO w kontekście ich rosnącej z każdym rokiem wartości. Zakup zaawansowanego modelu, wiernej repliki, chociażby z serii Creator Expert, może okazać się ekonomicznym strzałem w dziesiątkę. Jeżeli zestaw pozostawimy w oryginalnym, nieotwartym opakowaniu, po kilku latach możemy sprzedać go z dużym, nawet dwu- lub trzykrotnym zyskiem.

materiał zewnętrzny

Jak wybrać zabawkę dla niemowlaka?

Jak wybrać zabawkę dla niemowlaka?

Bawienie się to nie tylko doskonała frajda dla dzieci w każdym wieku, ale i czynność istotna dla ich rozwoju. Podczas zabawy maluch ma szansę rozwijać się zarówno fizycznie, jak i psychicznie, spędzać miło czas i odkrywać zależności, a także zacieśniać relacje, jeśli zabawa odbywa się w towarzystwie. Już dwutygodniowe dziecko może wykazywać zainteresowanie np. kontrastowymi obrazkami, nie ma więc chwili do stracenia. Zabawka dla niemowlaka – jak ją wybrać?

Jak przygotować się do podróży dookoła świata?

Jak przygotować się do podróży dookoła świata?

Marzy Ci się podróż dookoła świata, niczym w powieści Juliusa Verne? Na zrealizowanie tego planu warto przeznaczyć więcej niż 80 dni, a do tego należy odpowiednio się przygotować. Jak? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Selfstorage – magazyny samoobsługowe

Selfstorage – magazyny samoobsługowe

Magazyny samoobsługowe, znane jako self storage, pojawiły się w latach pięćdziesiątych w Stanach Zjednoczonych i szybko zdobyły tam popularność, zwłaszcza w latach 60. XX wieku. Idea polega na tym, że klienci wynajmują jednostki magazynowe o różnych rozmiarach, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb – od małych skrytek po duże pomieszczenia.

Śniadanie w Sopocie – gdzie zjeść?

Śniadanie w Sopocie – gdzie zjeść?

Wybierasz się na urlop w Trójmieście? Warto zaplanować pobyt tak, by jak najpełniej skorzystać z bogatej oferty tego urokliwego miejsca. Dzisiaj podpowiadamy, gdzie zjeść śniadanie, by zapewnić sobie udany start dnia!