Co warto zobaczyć w Poznaniu?

ciekawe miejsca, Polska

poznań grafika

Stolica Wielkopolski jest świadectwem różnorodności naszego narodowego dziedzictwa i umiłowania tradycji. Mieszają się tu wielowiekowa historia, różne style architektoniczne, bogata kultura i smaczna regionalna kuchnia. Warto spróbować rogali świętomarcińskich i zobaczyć trykające się na wieży koziołki.

Czym jeszcze Poznań zachęcić może do odwiedzin? Oto kilka propozycji atrakcji turystycznych, które trzeba tu zobaczyć.

Atrakcje turystyczne

Warto zajrzeć do Zamku Cesarskiego, który jest jednocześnie centrum wystawowym, połączonym m.in. z kinem, teatrem, barami, kawiarniami i muzeum. W pobliżu zamku można trafić na często organizowane koncerty, zwłaszcza w święta narodowe.

Cytadela to dawne Wzgórze Winiarskie, które od końca lat 20. XIX wieku stało się twierdzą niemiecką. Po wojnie zmieniono je w park miejski. Warto tu przyjść na jeden z wielu koncertów, odbywających się na wielkiej łące w samym sercu parku. Na obszarze tym znajdują się m.in. dwa muzea wojskowe oraz jeden z trzech Dzwonów Pokoju na świecie (pozostałe są w Nowym Jorku i Hiroszimie), są też instalacje artystyczne przypominające ludzkie sylwetki, stworzone przez Magdalenę Abakanowicz.

Stary Rynek w Poznaniu

Z pewnością jest to klimatyczne miejsce, po którym warto przejść się nawet kilka razy. Obejrzeć kolorowe kamienice, wypić dobrą kawę i zjeść coś regionalnego. Pozdrowić poznańskie koziołki, najsłynniejszy symbol Poznania i zobaczyć, jak w samo południe stykają się ze sobą rogami.

Renesansowy Ratusz kryje takie pomieszczenia jak Sala Wielka, Sala Królewska czy Sala Sądowa. Z jego wieży codziennie odgrywany jest hejnał. Wewnątrz budynku znajduje się także Muzeum Historii Miasta Poznania.

Stolica Wielkopolski słynie z przepysznego wyrobu cukierniczego – świętomarcińskich rogali. Kolejną atrakcją turystyczną Pozniania to Muzeum Rogalowe. Znajduje się ono w jednej z uliczek prowadzących na starówkę.  To miejsce, w którym można poznać sekret wypiekania słodkiego przysmaku oraz go skosztować. Prowadzący warsztaty potrafią w niezwykle dowcipny sposób przekazać historię rogalików i opowiedzieć o procesie ich powstawania.

Szlakiem barów mlecznych

Poza atrakcjami turystycznymi Poznania, ciekawą i smaczną przygodą będzie spacer szlakiem barów mlecznych. Jest ich sporo w mieście, a praktycznie w każdym takim miejscu serwują duże porcje domowego jedzenia w rozsądnych cenach. Nadmiar kalorii można spalić np. w Termach Maltańskich, czyli w ogromnym parku wodnym. Znajdują się tam baseny sportowe i rekreacyjne, zjeżdżalnie, brodziki dla dzieci, basen solankowy, jacuzzi czy łaźnie tureckie i parowe.

Aby mieć szybki i łatwy dostęp do dworca PKP, można zatrzymać się np. na Jeżycach w hotelu Gaja. Stamtąd również blisko jest do budynku Międzynarodowych Targów Poznańskich czy Starego Rynku oraz innych atrakcji turystycznych w Poznaniu.

Po intensywnym zwiedzaniu miasta można odpocząć korzystając z jednej z wielu propozycji hotelowych (np. http://gaja-hotel.pl/).

materiał zewnętrzny

Gdzie warto pojechać na weekendowy city break w Polsce?

Gdzie warto pojechać na weekendowy city break w Polsce?

Wolny weekend? To doskonała okazja, by wybrać się na krótki wypad do jednego z większych miast w Polsce. Często, planując wyjazdy, poszukujemy dalszych kierunków, zupełnie lekceważąc bogactwo atrakcji turystycznych, jakie do zaproponowania mają nasze rodzime miejsce. Gdzie w Polsce warto wybrać się na city break?

Rysy ciekawostki

Rysy ciekawostki

Rysy to góra w Tatrach Wysokich znajdująca się na granicy polsko-słowackiej. Północno-zachodni wierzchołek Rysów jest najwyższym szczytem w Polsce. Wznosi się na wysokość 2499 m n.p.m. Jak długo trwa wejście na Rysy?

Kilka mało znanych faktów i historii o Wenecji

Kilka mało znanych faktów i historii o Wenecji

Włoska Wenecja to bez wątpienia miasto piękne i z wielu powodów fascynujące. Także z uwagi na swoją bogatą historię. Ulotne piękno polega na tym, że ze względu na swoją wyjątkową architekturę narażona jest na liczne podtopienia. Wielokrotnie słyszeliśmy o niszczycielskich skutkach tak zwanej wielkiej (wysokiej) wody.

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plener ślubny w Tatrach to wyjątkowa okazja, aby połączyć możliwość wykonania sesji ślubnej ze zwiedzaniem polskich gór. Wybór Tatr jako miejsca na ślubną sesję zdjęciową to decyzja, dzięki której zyskacie nie tylko dostęp do malowniczego tła sesyjnego, ale również niezapomniane wrażenia, które z pewnością zapamiętacie na długo. Majestatyczne szczyty, krystalicznie czyste jeziora i bujna zieleń tatrzańskich dolin, tworzą scenerię, która dodaje przedsięwzięciu wyjątkowego charakteru. Co warto wiedzieć o plenerze ślubnym w Tatrach? Zachęcamy do lektury poniższego artykułu!

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Sprawdź: www.misjatravel.pl


Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo