Stany Zjednoczone podsumowanie

Ameryka Północna

Stany Zjednoczone – podsumowanie wszystkich artykułów:


Yellowstone

10 najciekawszych miejsc w Stanach Zjednoczonych

W Stanach Zjednoczonych jest wiele pięknych miejsc, które warto odwiedzić. Sprawdź, jakie atrakcje turystyczne trafiły na naszą listę TOP 10 (kolejność przypadkowa).

0 komentarzy
Ratusz w Filadelfii

10 najwyższych ratuszy

10. Stary Ratusz w Toronto (wysokość: 104 m)
9. Ratusz w Kopenhadze (wysokość: 105,5 m)
8. Ratusz w Sztokholmie (wysokość: 106 m)

0 komentarzy
Chicago

Chicago ciekawostki

Chicago jest trzecim największym miastem w Stanach Zjednoczonych. Założone zostało około 1780 roku. Na obszarze metropolii Chicago mieszka około 1,5 miliona osób pochodzenia polskiego.

0 komentarzy
Nevada

Ciekawe historie kryminalne ze świata hazardu

Sfera hazardu zawsze przyciąga tajemniczością i mistycyzmem. Wielu graczy jest dość przesądnych i nawet odprawia specjalne rytuały przed każdą sesją gry. Wszystko to jednak jest niczym w porównaniu z prawdziwą mistyką, która od wielu lat przytrafia się miłośnikom hazardu.

wiza do USA

Czy potrzebna jest wiza do USA?

Od kilku lat Polacy mogą korzystać z programu ruchu bezwizowego, który niewątpliwie ułatwił podróże do Stanów Zjednoczonych. Warto pamiętać o tym, że tego typu ułatwienia dotyczą osób, które wyjeżdżają do USA w celach turystycznych. Z drugiej strony stale wymagane jest tak zwane zezwolenie Esta. To oznacza, że należy dokonać rejestracji w systemie oraz uzyskać zgodę na wyjazd. Są też tacy pasażerowie, którzy potrzebują wizy w stanach zjednoczonych i muszą przejść całą procedurę uzyskania tego dokumentu.

Detroit

Detroit ciekawostki

Detroit jest to największe miasto w amerykańskim stanie Michigan. Założone zostało 24 lipca 1701 roku przez Francuza Antoine’a de la Mothe Cadillaca. W okresie międzywojennym w Detroit mieszkało ponad 250 000 Polaków.

0 komentarzy
Filadelfia

Filadelfia ciekawostki

Filadelfia jest szóstym największym miastem w Stanach Zjednoczonych pod względem liczby ludności. Znajduje się w stanie Pensylwania, na północno-wschodnim wybrzeżu USA. Filadelfia była pierwszą stolicą Stanów Zjednoczonych.

0 komentarzy
Houston

Houston ciekawostki

Houston jest czwartym największym miastem w Stanach Zjednoczonych (pod względem populacji). Znajduje się w południowo-wschodnim Teksasie, w pobliżu Zatoki Galveston i Zatoki Meksykańskiej.

0 komentarzy
Kolorado

Kolorado, czyli najlepsze miejsca do życia w Stanach Zjednoczonych

Gdzie w USA żyje się najlepiej? Jaką lokalizację brać pod uwagę w kontekście ewentualnej wyprowadzki za ocean? Analiza rankingu US News&World pokazuje, jak bardzo zmieniają się w tym kontekście upodobania samych Amerykanów.

Las Vegas

Które kraje warto odwiedzić, aby zagrać w kasynie?

Poznaj kraje i miejsca, które warto odwiedzić, aby nie tylko poznać lokalne atrakcje, kuchnie czy kulturę, ale także zagrać w gry w kasynie.

0 komentarzy
Las Vegas

Las Vegas ciekawostki

Las Vegas złożone zostało 15 maja 1905 roku. Nazywane jest światową stolicą rozrywki. Las Vegas uznawane jest za najjaśniejsze miejsce na Ziemi nocą. W hotelach w Las Vegas jest łącznie ponad 150 000 pokojów.

0 komentarzy
Los Angeles

Los Angeles ciekawostki

Los Angeles to drugie największe miasto w Stanach Zjednoczonych (pod względem zaludnienia). Znajduje się w stanie Kalifornia. 4 kwietnia 1850 roku Los Angeles otrzymało prawa miejskie.

0 komentarzy
Miami

Miami ciekawostki

Miami to miasto w południowo-wschodniej Florydzie, znane ze swojego ciepłego klimatu, pięknych plaż, kultury latynoskiej i imponującej architektury.

0 komentarzy
atrakcje słynnych miast USA

Największe atrakcje słynnych miast USA

Z pewnością Los Angeles, Chicago czy Nowy Jork, to dla wielu jedne z pierwszych nazw miast, jakie przyjdą na myśl w kontekście Stanów Zjednoczonych. Są to swoiste wizytówki tego ogromnego przecież kraju i miejsca, które odwiedzają rocznie miliony turystów.

Nowy Jork

Nowy Jork ciekawostki

Nowy Jork jest najbardziej zaludnionym miastem w Stanach Zjednoczonych. Początkowo miał nazwę Nowy Amsterdam. W Nowym Jorku jest ponad 7 000 wieżowców mających powyżej 35 metrów.

0 komentarzy
Perth

Perth ciekawostki

Perth jest czwartym największym miastem w Australii. Znajduje się przy ujściu rzeki Łabędziej do Oceanu Indyjskiego, u podnóża gór Darling.

0 komentarzy
Phoenix

Phoenix ciekawostki

Phoenix jest piątym największym miastem w Stanach Zjednoczonych pod względem liczby ludności. Miasto założone zostało w 1861 roku przez społeczność rolniczą. 5 lutego 1881 roku otrzymało prawa miejskie.

0 komentarzy

Quiz o ciekawych miejscach w Stanach Zjednoczonych

Sprawdź, czy poznajesz wszystkie najciekawsze miejsca w Stanach Zjednoczonych

0 komentarzy
San Antonio

San Antonio ciekawostki

San Antonio jest siódmym największym miastem w Stanach Zjednoczonych pod względem populacji. Znajduje się w stanie Teksas, nad rzeką San Antonio.

0 komentarzy
San Diego

San Diego ciekawostki

San Diego to 8. największe miasto w Stanach Zjednoczonych. Znajduje się w stanie Kalifornia nad Oceanem Spokojnym.

0 komentarzy
San Francisco

San Francisco ciekawostki

San Francisco jest jednym z najbardziej znanych miast w Stanach Zjednoczonych. Znajduje się w stanie Kalifornia, na półwyspie San Francisco. San Francisco założone zostało 29 czerwca 1776 roku przez hiszpańskich kolonizatorów Ameryki Północnej pod dowództwem Juana Bautisty de Anza.

0 komentarzy
Stan Alabama

Stan Alabama

Alabama to stan położony w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, słynący z pięknych plaż na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej oraz bogatej kultury muzycznej, w tym bluesa i jazzu.

0 komentarzy
Stan Alaska

Stan Alaska

Alaska to największy stan w USA, słynący z malowniczych krajobrazów, lodowców, fiordów i dzikiej przyrody, która przyciąga turystów z całego świata.

0 komentarzy
Arizona

Stan Arizona

Arizona to stan położony w południowo-zachodniej części USA, słynący z gorącego klimatu, pięknych parków narodowych (m.in. Grand Canyon) oraz bogatej kultury indiańskiej.

0 komentarzy
top 10 grafika

Stany Zjednoczone – TOP 10

10 najwyższych szczytów w Stanach Zjednoczonych, najdłuższe rzeki, największe miasta, jeziora, najbogatsi ludzie, odległości między stolicami

0 komentarzy
ceny grafika

Stany Zjednoczone ceny

Stany Zjednoczone ceny – sprawdź ceny produktów i usług w Stanach Zjednoczonych. Poznaj ceny na świecie!

0 komentarzy

Stany Zjednoczone ciekawostki – część 10

Od 11 do 14 marca 1888 roku, w Stanach Zjednoczonych, miała miejsce jedna z największych śnieżyc w historii. Zginęło 400 osób. 8 października 1871 roku w Stanach Zjednoczonych, podczas największego znanego pożaru w historii, spłonął obszar o powierzchni 490 000 ha. Zginęło 1500 osób.

0 komentarzy
Stany Zjednoczone grafika2

Stany Zjednoczone ciekawostki – część 2

Ciekawostki o Stanach Zjednoczonych – część 2 (od 31 do 60). Poznaj Stany Zjednoczone!

0 komentarzy
Stany Zjednoczone grafika3

Stany Zjednoczone ciekawostki – część 3

Ciekawostki o Stanach Zjednoczonych – część 3 (od 61 do 90). Poznaj Stany Zjednoczone!

0 komentarzy
Stany Zjednoczone grafika4

Stany Zjednoczone ciekawostki – część 4

Ciekawostki o Stanach Zjednoczonych – część 4 (od 91 do 120). Poznaj Stany Zjednoczone!

0 komentarzy
Stany Zjednoczone grafika5

Stany Zjednoczone ciekawostki – część 5

Ciekawostki o Stanach Zjednoczonych – część 5 (od 121 do 150). Poznaj Stany Zjednoczone!

0 komentarzy
Stany Zjednoczone grafika6

Stany Zjednoczone ciekawostki – część 6

Ciekawostki o Stanach Zjednoczonych – część 6 (od 151 do 180). Poznaj Stany Zjednoczone!

0 komentarzy
Stany Zjednoczone grafika7

Stany Zjednoczone ciekawostki – część 7

Czy wiedzieliście że w Stanach Zjednoczonych jest…. Stany Zjednoczone ciekawostki – część 7 (od 181 do 210). Poznaj Stany Zjednoczone!

0 komentarzy

Stany Zjednoczone ciekawostki – część 8

Granica Stanów Zjednoczonych z Kanadą jest najdłuższa na świecie. Ma 8 893 km długości. W Stanach Zjednoczonych wyprodukowany został najszybszy na świecie samolot – North American X-15 (7 270 km/h).

0 komentarzy

Stany Zjednoczone ciekawostki – część 9

W Stanach Zjednoczonych powstał serial „Guiding Light”, podzielony na 57 sezonów i 15 762 odcinki. Konstytucja Stanów Zjednoczonych jest najdroższą sprzedaną książką ($43 200 000).

0 komentarzy
Stany Zjednoczone geografia

Stany Zjednoczone geografia

Zbiór informacji i ciekawostek o geografii Stanów Zjednoczonych (najwyższy szczyt, największa rzeka, długość granic, gęstość zaludnienia itd.).

0 komentarzy
Stany Zjednoczone porady

Stany Zjednoczone porady

Sprawdź, co warto wiedzieć wybierając się do Stanów Zjednoczonych. W artykule znajdziecie podstawowe informacje, zalecane szczepienia, porady dla turystów, kierowców. Poznaj Stany Zjednoczone!

0 komentarzy
prawo grafika

Stany Zjednoczone prawo, przepisy

Stany Zjednoczone – prawo, przepisy drogowe, podatki, kary… Sprawdź co wolno, a czego nie wolno w Stanach Zjednoczonych

0 komentarzy
pytania i odpowiedzi grafika

Stany Zjednoczone pytania i odpowiedzi

Ponad 20 pytań i odpowiedzi o Stanach Zjednoczonych. Podziel się z nami swoją wiedzą

0 komentarzy
Stany Zjednoczone rekordy

Stany Zjednoczone rekordy

Zbiór informacji i ciekawostek o wszystkim co największe, najszybsze, najmniejsze, najdroższe, najlepsze, naj… w Stanach Zjednoczonych.

0 komentarzy
Stany Zjednoczone znani ludzie

Stany Zjednoczone znani ludzie

Znani ludzie urodzeni w Stanach Zjednoczonych: James Dean, Clint Eastwood, Neil Armstrong, Warren Buffett, Marilyn Monroe…

0 komentarzy
Symbole narodowe Stanów Zjednoczonych

Symbole narodowe Stanów Zjednoczonych

Poznajcie najważniejsze symbole narodowe Stanów Zjednoczonych (flaga, herb, hymn, motto, zwierzę, drzewo, sport i wiele innych)

0 komentarzy
Waszyngton

Waszyngton stolica Stanów Zjednoczonych

Stolica Stanów Zjednoczonych, Waszyngton, znajduje się w północno-wschodniej części kraju, nad rzeką Potomak.

0 komentarzy
Statua Wolności

Wycieczka do USA

Wycieczka do USA jest wspaniałą przygodą, więc warto wybrać się do Los Angeles, San Francisco, Miami Beach, San Diego, Arizona czy na Alaskę. Z Prestige Tours można zwiedzać wyjątkowe miejsca z polskim przewodnikiem, w małych grupach. Dodatkowym atutem jest pokonywanie sporych odległości w komfortowych warunkach.

przewodnik dla młodych podróżników

Wyjazdy studenckie do USA – Przewodnik dla młodych podróżników

Marzysz o wyjeździe studenckim do Stanów Zjednoczonych? Ameryka oferuje nie tylko prestiżowe uniwersytety, ale także niezapomniane przygody i możliwość poznania różnorodnej kultury.

Nasi eksperci z Stanów Zjednoczonych

ekspert Nazwa eksperta


W .... od ....
www:

Kilka słów o sobie...
ekspert Nazwa eksperta


W .... od ....
www:

Kilka słów o sobie...
ekspert Nazwa eksperta


W .... od ....
www:

Kilka słów o sobie...