Ilość narodzin i zgonów – zbiór statystyk – poznaj nieznane

Ilość narodzin i zgonów w krajach świata. Sprawdź, które kraje wymierają. Jak w zestawieniu prezentuje się Polska?

krajeilość urodzeń%ilość zgonów%
Indie25 122 00019,559 410 0007,32
Chiny17 174 00012,4910 350 0007,53
Nigeria7 038 00037,642 410 00012,9
Pakistan4 355 00022,581 250 0006,49
Indonezja4 326 00016,721 650 0006,37
Stany Zjednoczone4 033 00012,492 630 0008,15
Etiopia3 437 00037,27755 0008,19
Bangladesz3 381 00021,14897 0005,61
Brazylia2 974 00014,461 350 0006,58
DRK2 966 00034,88856 00010,07
Filipiny2 496 00024,27628 0006,11
Meksyk2 296 00018,78643 0005,26
Egipt2 072 00022,9432 0004,77
Tanzania2 007 00036,39441 0008
Rosja1 700 00011,62 010 00013,69
Uganda1 526 00043,79373 00010,69
Wietnam1 464 00015,96544 0005,93
Iran1 422 00017,99469 0005,94
Turcja1 286 00016,33463 0005,88
Kenia1 247 00026,4326 0006,89
Sudan1 156 00029,19303 0007,66
Irak1 150 00031,45138 0003,77
RPA1 140 00020,75545 0009,91
Afganistan1 045 00038,57376 00013,89
Mozambik1 019 00038,58320 00012,1
Japonia1 006 0007,931 210 0009,51
Mjanma1 000 00018,39433 0007,96
Algieria956 00023,67174 0004,31
Angola946 00038,78280 00011,49
Niger941 00045,45257 00012,42
Kamerun865 00036,17242 00010,11
Ghana860 00031,09200 0007,22
Mali816 00044,99234 00012,89
Burkina Faso800 00042,03223 00011,72
Francja799 00012,38591 0009,16
Kolumbia799 00016,47262 0005,4
Wielka Brytania792 00012,17609 0009,35
Madagaskar790 00032,61165 0006,81
Jemen778 00029,98163 0006,28
Tajlandia730 00011,19509 0007,8
Argentyna725 00016,64320 0007,33
Malawi700 00041,56142 0008,41
Niemcy690 0008,47930 00011,42
Zambia671 00042,13202 00012,67
WKS650 00028,67217 0009,55
Malezja608 00019,71155 0005,03
Maroko607 00018,2160 0004,81
Arabia Saudyjska597 00018,51107 0003,33
Wenezuela595 00019,16165 0005,31
Nepal587 00020,64187 0006,56
Peru576 00018,28189 0006,01
Czad531 00036,6207 00014,28
Włochy530 0008,74618 00010,19
Uzbekistan527 00017164 0005,3
Zimbabwe515 00032,26162 00010,13
Senegal496 00034,52121 0008,46
Gwinea463 00035,74122 0009,46
Ukraina458 00010,72618 00014,46
Hiszpania448 0009,64420 0009,04
Somalia448 00040,45151 00013,62
Sudan Południowy448 00036,9199 2008,18
Burundi425 00042,0193 8009,27
Korea Południowa422 0008,19348 0006,75
Syria411 00022,1774 2004
Gwatemala403 00024,8977 2004,77
Rwanda390 00033,75104 0008,96
Benin384 00036,0287 5008,21
Polska375 0009,74392 00010,19
Kambodża372 00023,83120 0007,68
Kanada370 00010,28303 0008,42
Korea Północna367 00014,52233 0009,21
Kazachstan338 00019,15145 0008,21
Sri Lanka332 00015,85128 0006,11
Ekwador301 00018,5182 4005,06
Australia292 00012,15171 0007,14
Chile252 00013,83109 0006
Boliwia250 00022,7671 6006,52
Haiti247 00022,3186 7007,83
Sierra Leone244 00037,0371 30010,81
Togo244 00034,1351 9007,26
Jordania242 00025,3736 1003,79
Tadżykistan204 00024,3851 6006,18
Honduras198 00023,1444 3005,17
Papua Nowa-Gwinea197 00024,3852 8006,53
Dominikana189 00018,7345 8004,55
Holandia184 00010,83147 0008,66
Tunezja183 00016,6465 7005,98
Rumunia181 5009,14236 00011,9
RŚA175 30035,0869 00013,8
Kongo170 00035,8547 40010
Azerbejdżan161 00016,6468 6007,07
Erytrea161 0003040 2007,52
Liberia159 00034,4144 7009,69
Laos157 00024,2549 4007,63
Izrael156 00018,4843 6005,15
ZEA152 00015,4319 4001,97
Kirgistan138 00022,9840 0006,65
Belgia129 00011,41109 0009,63
Szwecja118 00011,9992 6009,4
Mauretania117 00031,3430 5008,2
Libia114 00018,0322 7003,58
Nikaragua112 00018,0331 5005,08
Paragwaj112 00016,3732 1004,68
Kuba111 0009,986 8007,72
Oman107 00024,4414 7003,36
Salwador107 00016,4637 1005,69
Białoruś102 00010,7127 00013,36
Czechy102 0009,63109 00010,34
Portugalia96 2009,27114 00011,02
Grecja93 9008,66120 00011,09
Turkmenistan92 20019,429 1006,13
Węgry90 2009,16125 00012,73
Szwajcaria87 20010,567 5008,13
Liban86 70014,5929 0004,88
Kuwejt83 30019,919 1002,18
Austria81 9009,4182 0009,42
Kostaryka76 90015,9122 0004,55
Panama69 90018,3218 3004,81
Irlandia68 80014,8430 0006,48
Serbia64 6009,0897 20013,66
Bułgaria64 2008,92104 00014,44
Norwegia63 00012,1442 3008,12
Gabon62 20034,4923 60013,12
Mongolia62 20020,2519 5006,35
Nowa Zelandia62 00013,3334 3007,36
Finlandia59 00010,7254 1009,83
Dania58 60010,2758 50010,25
Gambia58 10030,8613 5007,15
Słowacja53 8009,9152 8009,74
Gwinea Bissau51 70033,3822 20014,33
Jamajka49 50018,1618 2006,7
Lesotho48 20025,4728 20014,89
Gruzja47 50012,7440 40010,82
Namibia46 00019,832 30013,91
Singapur45 8008,2719 0003,43
Urugwaj45 50013,0732 9009,45
Botswana44 90020,9628 70013,39
Mołdawia42 7001244 80012,59
Armenia40 80013,6128 0009,34
Gwinea Równikowa40 70033,3110 0008,19
Chorwacja39 9009,4551 50012,18
Timor Wschodni39 90034,167 1006,1
Albania37 40012,9219 0006,58
Bośnia i Hercegowina33 6008,8737 0009,75
Litwa29 20010,141 20014,27
Suazi27 90024,6715 40013,56
Macedonia23 90011,5518 8009,08
Katar23 8009,843 7001,53
Komory22 40027,846 1007,57
Dżibuti21 30023,657 0007,73
Łotwa19 7001028 20014,31
Bahrajn19 20013,663 8002,69
Trynidad i Tobago18 20013,4611 6008,56
Słowenia17 4008,4223 50011,37
Fidżi16 80019,435 2006,04
Mauritius16 80013,298 7006,91
Wyspy Salomona16 50025,772 5003,85
Estonia13 80010,5116 30012,4
Bhutan13 70017,785 2006,69
Gujana11 60015,595 5007,32
RZP10 80020,333 2006,11
Cypr9 70011,415 6006,62
Belize9 10024,682 2005,97
Surinam8 70016,343 3006,13
Brunei7 10017,321 4003,52
Vanuatu6 90025,041 1004,09
Czarnogóra6 50010,425 9009,43
Luksemburg6 40011,374 1007,24
Wyspy św Tomasza6 40034,231 4007,24
Bahamy6 10015,52 8007,05
Malediwy5 40015,751 3003,89
Islandia4 60013,912 1006,28
Malta4 50010,184 0009,09
Samoa3 90020,871 0005,32
Barbados3 40011,872 4008,44
Saint Lucia2 50013,71 4007,42
Kiribati2 40021,468107,12
Tonga2 400235004,85
Mikronezja2 10020,544304,23
Grenada1 70016,038308,08
Saint Vincent i Grenadyny1 50013,577907,18
Wyspy marshalla1 40025,62304,21
Antigua i Barbuda1 37015,854905,69
Seszele1 30014,196306,89
Dominika1 10015,415607,91
Saint Kitts i Nevis76013,54007,09
Andora6308,135406,96
Liechtenstein39010,452707,12
San Marino2808,632808,45
Monako2506,653509,24
Nauru25024,95605,87
Tuvalu25023,74908,74
Palau20011,051407,99



Kategorie statystyk

Armia:


Finanse:


Geografia:


Hiszpania:


Narodowe:


Państwo


Praca


Społeczeństwo


Szkolnictwo