Ilość populacji – zbiór statystyk – poznaj nieznane

Ilość populacji krajów świata. Sprawdź, w jakim kraju jest najwięcej ludzi. Jak w zestawieniu prezentuje się Polska

krajeludność% światowej populacji
Afganistan271013650,37
Albania28930050,04
Algieria404000000,55
Andora770000,00105
Angola243833010,33
Antigua i Barbuda862950,0012
Arabia Saudyjska322482000,44
Argentyna435904000,6
Armenia29986000,041
Australia240088000,33
Austria86997300,12
Azerbejdżan96968000,13
Bahamy3930000,0054
Bahrajn14049000,019
Bangladesz1599440002,19
Barbados2850000,0039
Belgia113060300,15
Belize3683100,005
Benin106536540,15
Bhutan7707600,011
Białoruś94987000,13
Boliwia109850590,15
Bosnia i Hercegowina37916220,052
Botswana21412060,029
Brazylia2056840002,81
Brunei4119000,0056
Bułgaria72021980,098
Burkina Faso190343970,26
Burundi101145050,14
Chile181919000,25
Chiny137506000018,8
Chorwacja42253160,058
Cypr8470000,012
Czad144970000,2
Czarnogóra6218100,0085
Czechy105414660,14
Dania57072510,078
Dominika712930,001
Dominikana100750450,14
DRK850260001,16
Dżibuti9000000,012
Egipt904702001,24
Ekwador162788440,22
Erytrea53520000,073
Estonia13117590,018
Etiopia922060051,26
Fidżi8670000,012
Filipiny1028604001,41
Finlandia55002250,075
Francja645132420,88
Gabon18022780,025
Gambia18824500,026
Ghana276701740,38
Grecja108469790,15
Grenada1033280,0014
Gruzja37295000,051
Gujana7469000,01
Gwatemala161761330,22
Gwinea129470000,18
Gwinea Bissau15477770,021
Gwinea Równikowa12224420,017
Haiti110780330,15
Hiszpania464230640,63
Holandia169914000,23
Honduras85765320,12
Indie128501000017,57
Indonezja2587050003,54
Irak365750000,5
Iran790387001,08
Irlandia46354000,063
Islandia3327500,0045
Izrael84635000,12
Jamajka27232460,037
Japonia1268100001,73
Jemen259560000,35
Jordania95317120,13
Kambodża156264440,21
Kamerun239240000,33
Kanada359857510,49
Katar24231750,033
Kazachstan176709000,24
Kenia472510000,65
Kirgistan60195000,082
Kiribati1134000,0016
Kolumbia485426000,66
Komory8061530,011
Kongo47410000,065
Korea Południowa515415820,7
Korea Północna252810000,35
Kostaryka48322340,066
Kuba112383170,15
Kuwejt41836580,057
Laos64724000,088
Lesotho18941940,026
Liban59403680,081
Liberia46150000,063
Libia63300000,087
Liechtenstein373700,00051
Litwa28885820,039
Luksemburg5629580,0077
Łotwa19713000,027
Macedonia20691720,028
Madagaskar242350000,33
Malawi168329100,23
Malediwy3412560,0047
Malezja308697000,42
Mali181350000,25
Malta4454260,0061
Maroko333375290,46
Mauretania37186780,051
Mauritius12628790,017
Meksyk1222735001,67
Mikronezja1028000,0014
Mjanma543630000,74
Mołdawia35552000,049
Monako378000,00052
Mongolia30694750,042
Mozambik264237000,36
Namibia23244000,032
Nauru100840,00014
Nepal284315000,39
Niemcy814590001,11
Niger207150000,28
Nigeria1869880002,56
Nikaragua61981540,085
Norwegia52139850,071
Nowa Zelandia46656200,064
Oman43707940,06
Pakistan1928811722,64
Palau179500,00025
Panama38146720,052
Papua Nowa-Gwinea80837000,11
Paragwaj68545360,094
Peru314887000,43
Polska384840000,53
Portugalia103748220,14
Rosja1465197592
RPA549569000,75
RSA49980000,068
Rumunia198610000,27
Rwanda115531880,16
RZP5312390,0073
Saint Kitts i Nevis560000,00077
Saint Lucia1860000,0025
Saint Vincent i Grenada1099910,0015
Salwador65206750,089
Samoa1878200,0026
San Marino330050,00045
Senegal143546900,2
Serbia71143930,097
Seszele914000,0012
Sierra Leone65920000,09
Singapur55350000,076
Słowacja54240580,074
Słowenia20697730,028
Somalia110790000,15
Sri Lanka209660000,29
Stany Zjednoczone3229220004,42
Suazi11326570,015
Sudan395987000,54
Sudan Południowy121310000,17
Surinam5341890,0073
Syria185423270,25
Szwajcaria83062000,11
Szwecja98510170,13
Tadżykistan83520000,11
Tajlandia652471610,89
Tanzania551550000,75
Timor Wschodni11672420,016
Togo71430000,098
Tonga1032520,0014
Trynidad i Tobago13496670,018
Tunezja109827540,15
Turcja787410531,08
Turkmenistan47511200,065
Tuvalu106400,00015
Uganda348568130,48
Ukraina427605000,58
Urugwaj34802220,048
Uzbekistan310225000,42
Vanuatu2775000,0038
Watykan8390,000011
Wenezuela310287000,42
Węgry98490000,13
Wielka Brytania650970000,89
Wietnam917000001,25
WKS226713310,31
Wlochy606798360,83
Wyspa marschalla548800,00075
Wyspy Salomona6420000,0088
Wyspy św Tomasza1873560,0026
Zambia159338830,22
ZEA98560000,13
Zimbabwe159670000,22




Kategorie statystyk

Armia:


Finanse:


Geografia:


Hiszpania:


Narodowe:


Państwo


Praca


Społeczeństwo


Szkolnictwo